Sunucu Metin Uca'nın cenaze programı belli oldu

Kocaeli Dilovası'nda geçirdiği trafik kazasının ardından tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren sunucu Metin Uca'nın cenaze programı belli oldu.

Sunucu Metin Uca'nın cenaze programı belli oldu

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü sunucu Metin Uca, gece saat 01.30 sıralarında hayatını kaybetmişti.

Uca'nın cenazesi sabah saatlerinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden incelenmek üzere Yenibosna Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Cenaze programı netleşti

Metin Uca'nın menajeri Kübra Kelam Baykara, "Acı kaybımız Metin Uca cumartesi günü saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek veda töreni ile son yolculuğuna uğurlanacaktır. Cenazemiz ise pazar günü öğle namazını müteakip Ankara Kocatepe Camii’nden alınarak Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecektir" dedi.

Metin Uca kimdir?

1961'de İstanbul'da dünyaya geldi. Hakkarili baba ve Bilecikli bir annenin evladı olan İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Uca, Kimya Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Tiyatro ve gazetecilik eğitimi aldı. Van Erciş'te askerliğini tankçı asteğmen olarak yapan Uca, 1987 yılında Anadolu Ajansı'nın sınavını kazandı ve muhabirlik hayatına başladı.

Muhabir ve programcı

1999 – 2000 yıllarında TRT' de televizyoncu olarak çalışmaya başladı ve kuruluşundan itibaren Kanal D Ankara bürosunda muhabir olarak görev yaptı. Anadolu Ajansı, TRT, Kanal D, Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında muhabir ve programcı olarak çalıştı.

Önemli başarılara imza attı

1999 yılından itibaren kendi özgün sabah programları, yarışma programları ve sahne gösterileri ile İstanbul'da çalışmaya başladı. Geniş toplumsal kesimlerin sevdiği programlara sunucu, yapımcı olarak imza attı. 1999-2003 yılları arasında Türkiye'nin en özgün ve eğlenceli sabah haber şovu Günaydın Türkiye'yi Star ekranlarında sundu. 700 bölüm yayınlanan Passaparola ve TRT'de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programların sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer alan Uca, Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, ATV ve Star TV gibi kanallarda çalışmalarını sürdürdü.

Kitapları 300 bin sattı

Metin Uca'nın, Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim, Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam, Tüh, Alışmadık Gözde Lens Durmaz, Her Book'a Maydanoz kitapları toplam 300 bine ulaşan satış rakamıyla yaşadığımız günlere neşeli bir bakış ortaya koymaktadır.

Kaynak: Habertürk