Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

TV8'de ekranlara gelen, Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği, Murat Ceylan'ın sunumuyla gerçekleşen yarışma programı 'Survivor 2023'ün 114. bölümü ekranlara geldi. Yeni bölümde, haftanın üçüncü Bireysel Dokunulmazlık oyunu oynandı ve kazanan isim Özgür oldu. Özgür haftanın üçüncü eleme adayını açıkladı.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

'Survivor 2023'te haftanın ilk Bireysel Dokunulmazlık oyununda kazanan isim Nefise olmuştu. Nefise eleme adayı olarak Asena'nın adını vermişti. Haftanın ikinci Bireysel Dokunulmazlık oyununun galibi ise Yusuf olmuş, Yusuf eleme adayı olarak Cansu'nun adını vermişti.

Survivor'da adım adım finale yaklaşırken, bu akşam ekranlara gelen yeni bölümde üçüncü Bireysel Dokunulmazlık oyunu oynandı.

Sıralama turu

Nefise: 01:28:34 (1)

Yusuf: 01:29:33 (2)

Osman Can: 01.38:13 (3)

Ertuğ: 02:07:22 (4)

Özgür: 02:26:13 (5)

Cansu: 02:33:07 (6)

Asena: 02:35:27 (7)

Bireysel dokunulmazlık sıralama turlarında en iyi süreyi 01:28:34 ile geçen Nefise ilk turu oynamadan yarı finale yükseldi.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

Bireysel dokunulmazlık ilk tur eşleşmeleri

Yusuf ile Asena'nın karşılaşmasında, İlk oyunu Yusuf, ikinci oyunu Asena, üçüncü oyunu ve dördüncü oyunu Yusuf kazandı. Toplamda 3-1’lik skorla Yusuf adını yarı finale yazdırdı.

Osman Can ile Cansu'nun karşılaşmasında, İlk oyunu Cansu, ikinci oyunu, üçüncü oyunu ve dördüncü oyunu Osman Can kazandı. 3-1’lik skorla Osman Can adını yarı finale yazdırdı.

Özgür ile Ertuğ'un karşılaşmasında, İlk oyunu, ikinci oyunu ve üçüncü oyunu Özgür kazandı. 3-0’lık skorla Özgür adını yarı finale yazdırdı.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

Yarı finale kalan Nefise, Yusuf, Osman Can ve Özgür soğuk kahve içme şansını yakaladılar.

Bireysel dokunulmazlık yarı final eşleşmeleri

Nefise ile Özgür'ün karşılaşmasında, İlk oyunu ve ikinci oyunu Özgür, üçüncü oyunu, dördüncü oyunu ve beşinci oyunu Nefise, altıncı oyunu ve yedinci oyunu Özgür kazandı. 4-3’lük skorla Özgür finale adını yazdırdı.

Yusuf ile Osman Can'ın karşılaşmasında, İlk oyunu Osman Can, ikinci oyunu Yusuf, üçüncü oyunu Osman Can, dördüncü oyunu Yusuf, beşinci oyunu ve altıncı oyunu Osman Can kazandı. 4-2’lik skorla Osman Can finale adını yazdırdı.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

Bireysel dokunulmazlık final eşleşmesi

Osman Can ile Özgür'ün karşılaşmasında, İlk oyunu Özgür, ikinci oyunu Osman Can, üçüncü oyunu Özgür, dördüncü oyunu Osman Can, beşinci oyunu altıncı oyunu ve yedinci oyunu Özgür kazandı. Toplamda 5-2’lik skorla Özgür üçüncü bireysel dokunulmazlık oyunun galibi oldu.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

Haftanın üçüncü eleme adayını söyleme hakkını elde eden Özgür, eleme adayı olarak Ertuğ'un adını verdi. Özgür ödülden faydalanması için Osman Can ile Yusuf’u seçti. Üç yarışmacı, soğuk kahve, tavuklu sandviç yeme şansını yakaladı ve scuba diving serüveni yaşadılar.

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu

Böylece bu hafta eleme potasına giren isimler, Asena, Cansu ve Ertuğ oldu.

''Survivor'ın en iyilerinden birisisin''

Yarışma sonunda bir konuşma yapan Acun Ilıcalı, üçüncü Bireysel Dokunulmazlık oyununu kazanan Özgür ve diğer yarışmacılar için şunları söyledi:

“Dominik'te yeni bir ada konseyine hoş geldiniz arkadaşlar. Çok kritik bir konsey. Öncelikle Özgür'ü tebrik ediyorum. Bir oylama konseyi bu seferki. Kaderinizi belirleyecek bir konsey daha. Final dörtlüsünü gerçekten merak ediyorum. Her şeyinizi verdiniz ve mental olarak buralara gelmek çok zor. Nefise çok güçlü bir kadın gerçekten ama ciddi zorlandı duygusal olarak. Gerçekten Survivor'u sonuna kadar yaşadı.

Cansu yine aynı şekilde. Çok ciddi derecede zorlandığını ve nasıl devam edeceğini bilmediğini anlatıyordu. Asena bir anne ve çocuğunu bırakıp geldi. Yusuf bir dört ay daha sürse kalabilecekmiş gibi görüntü veriyor. Ertuğ, Survivor'da zorlanması gereken bir yarışmacı. Bir gün bile zorlanma sinyalini alamadım. Aranızda kim biraz zorlanıyor derseniz, Osman Can'ı gördüm. Osman Can, Survivor'da zorlandı.

Yeme alışkanlığı bile insanı Survivor'da çok etkiliyor. Bunu sporcularda daha önce çok gördük. Hem mental hem de fiziksel olarak çok ciddi zorlandı. Özgür’ün beş-altı senelik bir Survivor isteği vardı. Biz seçim yaparken hata yapmıyor değiliz. Şunu unutmayın, çağırdığımız ve hayal kırıklığına uğradığımız yarışmacılar olduğunu gibi, çağırıp bütün Türkiye'yi kendine hayran bırakan yarışmacılar da oluyor. Özgür de en son finallerde elendiği için yıllarca aslında hata yapmışız. Açık söylüyorum. Özgür’ün, Survivor’a gelmemesi çok yazık olacaktı. Daha önce gelmen gerekiyordu. Yaşının şampiyonusun.

Şu anda Survivor’ın da en iyilerinden birisisin. Son düzlükte de belki en iyisi olacaksın. Tebrik ediyorum bir kez daha. 'İyi ki gelmişsiniz' diyorum. Hepinizin ayrı karakteri var. Biraz çatlağı, biraz asabisi, biraz delisi, biraz dolusu var. Karşıma baktığımda Survivor'a çok yakışan insanlar görüyorum.”

Survivor'da haftanın eleme adayları belli oldu