TCL, NXTPAPER teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor

Ödüllü ve yenilikçi NXTPAPER teknolojisi, artık yeni ekran boyutlarında ve form faktörlerinde de kullanılacak.

TCL, NXTPAPER teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor

Zengin özelliklere sahip akıllı telefonlar, tabletler ve bağlantılı cihazların ekranları konusunda öncü olan TCL, NXTPAPER akıllı telefon serisini piyasaya sürüyor. Böylelikle TCL 40 NXTPAPER ve TCL 40 NXTPAPER 5G, devrim niteliğinde, kâğıt benzeri renkli bir görsel deneyim sunan dünyanın ilk ve tek akıllı telefonları oluyor.

NXTPAPER telefonların piyasaya sürülmesi, TCL'in tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla göz konforunu yüksek ekran deneyimi ile birleştirme taahhüdünde önemli bir dönüm noktası olarak dikkat çekiyor. Şirket içinde geliştirilen TCL NXTPAPER renkli elektronik kâğıt benzeri ekran teknolojisi hem tüketicilerden hem de medyadan övgüler alıyor. Şimdiye kadar TCL'in belirli tablet ve dizüstü bilgisayarlarında bulunan NXTPAPER ekranını kullanıcılar yakında Android akıllı telefonlarının harika bir parçası olarak ceplerinde de taşıyabilecek.

TCL Communication CEO'su Aaron Zhang açıklamasında, “2023 yılında, TCL'in NXTPAPER ekran çözümünü dünya çapında rekabetçi fiyatlarla akıllı ekranlara getirme misyonunda önemli bir kilometre taşına ulaştığını gördük. Bu çözüm, göz konforunu ve kâğıt hissini modern teknolojinin rahatlığıyla tek ve kusursuz bir üründe birleştirerek 'Ekran Mükemmelliği' vizyonumuzu pekiştiriyor. TCL olarak tüketicilerimizi dinlemeye ve onların ihtiyaçlarını sürekli inovasyon ve gelişen ürün portföyümüzle karşılamaya devam ediyoruz.” dedi.

TCL NXTPAPER telefonlar ile daha kolay izleme keyfi

Düşük zararlı mavi ışık için TÜV tarafından onaylanmış donanımlara sahip olan en yeni NXTPAPER akıllı telefonlar sektör lideri göz konforu sunuyor. Kullanıcılar, orijinal renk dengesini koruyarak daha rahat bir renkli kâğıt benzeri görüntüleme deneyimi ile günlük kullanımlarında telefonlarının ekran keyfini çıkarabiliyor. Ayrıca telefonlarda yer alan entegre bir sensör, ekran parlaklığını ve renk sıcaklığını zamana ve ortama göre otomatik olarak ayarlayarak uygun görsel deneyimler ve geceleri yumuşak ışık sağlıyor, böylelikle genel göz konforunu daha da artırıyor.

TÜV sertifikasına sahip, yansıma yapmayan akıllı telefon ekranı, kâğıt benzeri mat efektli bir doku üreterek parlama önleyici işlevsellik sunuyor. Parmak izi lekelerine karşı dayanıklılık özelliği sayesinde kullanıcılar dışarıda günün tadını çıkarırken aynı zamanda her zamankinden daha rahat bir okuma deneyimi yaşayabiliyor. Renkli elektronik ekran, özel olarak tasarlanmış NXTPAPER kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor ve kullanıcılara bireysel tercihlerine göre tam renkli manga veya siyah-beyaz okuma deneyimleri arasında seçim yapma esnekliği sunuyor.

Sürükleyici eğlence, özgür yaratıcılık - TCL 40 NXTPAPER

Göz konforundan ödün vermeden eğlence ve yaratıcılığa odaklanarak tasarlanan TCL 40 NXTPAPER akıllı telefon, sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim için 6,78" FHD+ NXTPAPER ekran, çift hoparlör ve DTS tarafından desteklenen 3D ses gücü ile birlikte geliyor. Akıllı telefon, tek bir tıklamayla çarpıcı ayrıntıları ve benzersiz ifadeleri yakalamak için 32MP selfie kamerasına da sahip. 5MP ultra geniş kamera ve 2MP makro sensörle tamamlanan çok yönlü 50MP arka üçlü kamera sistemi, kullanıcıların kristal netliğinde manzaralar, portreler ve karmaşık ayrıntıları zahmetsizce çekmesine olanak tanıyor. 

İster not almak ister çizim yapmak veya "yapılacaklar" listesini kontrol etmek olsun, TCL 40 NXTPAPER'ın uyumlu T-pen ile birleştirildiğinde inanılmaz kâğıt benzeri ekran deneyimi, daha gerçekçi ve kolay bir hal alıyor. Zarif 7,89 mm tasarım ve şık 2D arka kapak, cihazın rahat tutulmasını sağlıyor. 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM'e ek 8 GB sanal RAM genişletme özelliği ile fiyat kategorisindeki en büyük sınıfta yer alan bu telefon, kullanıcıların üretkenliği artıran uygulamalarda hızlı bir şekilde çoklu görevlerini yapmalarını sağlıyor.

Eşsiz hız, ödün vermeyen çoklu görev - TCL 40 NXTPAPER 5G

Her zaman bağlantıda kalmak isteyen mükemmel profesyoneller için üretilen TCL 40 NXTPAPER 5G, hareket halindeyken görevleri kolaylıkla yerine getirmek için olağanüstü göz konforu ve yıldırım hızında 5G bağlantısı sunuyor. Çarpıcı 6,6" HD+ NXTPAPER ekran, kâğıt benzeri görüntüleme deneyimi ve NXTPAPER kullanıcı arayüzü ile birleştiğinde, uzun süreli okuma ve belge işlemleri için ideal bir seçim oluyor. Cihaz 256 GB depolama alanının yanında ek 6 GB sanal RAM ile daha da artırılabilen 6 GB RAM ile birlikte geliyor. Böylelikle üretkenliği artıran uygulamalarda, eğlenceli multimedya uygulamalarında ve diğer kullanımlarda eş zamanlı görev yönetimi ve verimli performans sağlanıyor.

50MP ana kamera, 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro sensörü içeren çok yönlü bir arka kamera sistemi ile donatılan cihazın sezgisel yapay zekâ kamerası, her çekimi profesyonel görünümlü bir kareye dönüştürüyor. Özneyi canlı renklerde tutarken video arka planlarını siyah beyaz yapan benzersiz AI Renkli Video modu, çekimleri daha da etkileyici yapıyor. Yüksek kaliteli video konferansların gerçekleştirilmesini sağlayan 8MP ön kamerası sadece iş ihtiyaçlarını değil aynı zamanda kişisel ihtiyaçları da karşılıyor, bu da onu iş ve mesai dışı zamanlar için çok yönlü uygun bir cihaz haline getiriyor.

Erişilebilirlik

TCL 40 NXTPAPER, eylül ayına Avrupa'da satışa sunulacak, yılın ilerleyen aylarında küresel çapta daha fazla ülkede piyasada olacak.

TCL 40 NXTPAPER 5G, ekim ayına Avrupa'da satışa sunulacak, yılın ilerleyen aylarında küresel çapta daha fazla ülkede piyasada olacak.