TFF'nin gerçekleştireceği deprem yardımı kampanyasının detayları belli oldu!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trabzonspor'un Basel'le oynadığı Konferans Ligi maçının ardından kulüp başkanlarıyla birlikte açıklama yaptı. Büyükekşi, 1 Mart günü canlı yayında 'Omuz Omuza Türkiye' adıyla uluslararası boyutta bir yardım kampanyası düzenleneceğini duyurdu.

TFF'nin gerçekleştireceği deprem yardımı kampanyasının detayları belli oldu!

UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde Trabzonspor'un Basel'i 1-0 mağlup ettiği maçın ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, açıklamalarda bulundu.

Bakanlık destekli

Tüm kulüplerin katılımı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle 1 Mart'ta "Omuz Omuza Türkiye" kampanyasının başlatılacağını duyuran Büyükekşi, "1 Mart Çarşamba günü TFF öncülüğünde tüm kulüplerimizin katılımıyla, bakanlığımızın desteğiyle uluslararası bir kampanya başlatacağız. İsmi 'Omuz Omuza Türkiye' olacak. Yayıncı kuruluşumuz başta olmak üzere tüm spor kanallarımızdan yardımcı olmalarını istiyoruz. Ekranların açık olmasını istiyoruz. Konteyner sözümüzü binlerce yapmak ve örnek mahalleler oluşturmak istiyoruz. Depremzede vatandaşlarımız için sağlıklı bir organizasyon başlatmak istiyoruz. OHAL bölgesi dışında depremden etkilenen kulüplerimizle iletişim halindeyiz ve destek olmaya çalışıyor, liglere devam etmelerini istiyoruz" dedi.

"Detaylarını paylaşacağız"

Büyükekşi sözlerini şöyle tamamladı:

"Birlik ve beraberlik atmosferini daim kılmak için omuz omuza vereceğiz, gelecek nesillere örnek olacağız. Omuz omuza verip dertlerimize derman olacağız. Bu büyük birlikteliğe destek veren büyük futbol ailemizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde Omuz Omuza Türkiye organizasoynumuzla ilgili daha detaylı bilgilendirme yapacağız."