TOYP Türkiye Ödülleri, sahiplerini buluyor

JCI Türkiye aracılığıyla gerçekleştirilen Otokoç Türkiye iş birliği ile hazırlanan 29. TOYP Türkiye Onurlandırma Gecesi, bu akşam İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak.

TOYP Türkiye Ödülleri, sahiplerini buluyor

Sivil toplum kuruluşlarından biri olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği(JCI)’nin global onurlandırma programı TOYP(Ten Outstanding Young Person of The World)’un Türkiye ayağı olan TOYP Türkiye bu yıl 29. kez düzenlenecek.

10 farklı kategorinin olduğu yarışmaya katılmaya hak kazanan ve jüri değerlendirmesi sonucu ödüle layık görülen 18 – 40 yaş arasındaki genç ve başarılı girişimciler, bu akşam İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki TOYP Türkiye Onurlandırma Gecesi‘nde kamuoyuna açıklanacak.

JCI Türkiye’nin bir programı olarak JCI İstanbul tarafından organize edilen TOYP Türkiye’nin 29.’su bu akşam Onurlandırma Gecesi’nde tamamlanacak. 2023 TOYP Dünya Birincisi Selçuk Yusuf Arslan’ın ve ödüllü genç yetenek Can Saraç’ın da katılım göstereceği Türkiye’nin 10 farklı kategorideki en başarılı 10 gencinin ödüllendirileceği geceye; siyaset, bilim, moda, akademi, ekonomi, medya ve iş dünyasından birçok önemli ismin katılım göstermesi bekleniyor.

Saat 19.00’daki kokteylle başlayacak olan ödül töreninde ayrıca ödül alan gençlerin başarı öyküleri ile TOYP’ta derece almalarını sağlayan projeler hakkında kısa filmler de gösterilecek.

TOYP Kategorileri

2023 TOYP Onurlandırma Programı (Türkiye’nin On Başarılı Genci) kategorileri şöyle:

İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik

Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi

Bilimsel Önderlik

Kültürel Başarı

Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik

İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı

İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet

Fen ve Teknik Gelişme

Kişisel Başarı

Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

TOYP Türkiye Ödülleri, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International - JCI) tarafından düzenlenen, "Ten Outstanding Young Persons Of the World" (TOYP) programının Türkiye ayağı olan ve Türkiye'nin on başarılı gencine her yıl düzenlenen törenle verilen ödüllerdir.