Tüketicinin gözü bitki bazlı içeceklerde

Sağlıklı yaşam konusunda bilinç ve farkındalığın artmasıyla, yiyecek ve içecek tercihleri de değişiyor. 2022 Vegan Gıda Tüketicileri araştırmasına göre tüketicilerin yüzde 45'i bitki bazlı içecek ve gıdaları satın almaya yöneliyor. Vegan beslenenlerin en büyük sorunu, hem sertifikalı hem de lezzetli ürünler bulabilmenin yanısıra bu ürünlere kolay ulaşabilmek.

Tüketicinin gözü bitki bazlı içeceklerde

Türkiye’nin ilk vegan sertifikalı içecek üreticilerinden olan Pınar Su ve İçecek, tüketicilerin değişen talepleri ve yeni beslenme trendleri doğrultusunda çeşitlendirdiği ürün segmentinde, Uluslararası Vejeteryanlar Birliği tarafından verilen V-label vegan sertifikasına sahip birçok içecek bulunduruyor.

Pınar’ın lezzetle sağlığı buluşturan içecekleri; vegan olmanın yanısıra her damak zevkine hitap edecek formüllerle, farklı meyve içerikleriyle ve üstelik vitamin ve minerallerle de desteklenmiş olup, ilave şeker barındırmıyor.

Türkiye’nin “Vegan” sertifikasına sahip ilk meyveli, şekersiz, gazlı içeceği

Pınar Frii, Türkiye’nin “Vegan” sertifikasına sahip ilk meyveli, şekersiz gazlı içeceği. Vitaminli, üstelik V-Label sertifikalı Frii, %100 doğal kaynak suyundan üretilmiş olup, hakiki meyve suyu içermekte. Günlük alınması gereken C, B6 ve B12 vitamini ihtiyacının yaklaşık yüzde 40’lık kısmını karşılayan lezzetin, kavunlu, kırmızı üzümlü, mandalinalı ve misket limonlu 4 farklı çeşidi bulunuyor.

“Hem vegan hem de vitamin ve mineral destekli”

Bağışıklık Pınarım, Zindelik Pınarım, Güzellik Pınarım ve Rahatlık Pınarım olarak 4 farklı içerikteki tamamen doğal kaynak suyu içeren, şeker ilavesiz fonksiyonel sular V-Label sertifikasına sahip olmasının yanısıra içerdiği mineral ve vitaminlarla günlük ihtiyacın büyük bir bölümünün karşılanmasına yardımcı oluyor. Kronik rahatsızlıklara yakalanma oranını azaltan Bağışıklık Pınarım, biyolojik savunma mekanizmalarının güçlendirmesine de yardımcı oluyor; cildin, saç ve tırnakların korunmasına katkıda bulunuyor. Zindelik Pınarım ise normal enerji oluşum metabolizmasını destekleyerek , yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunuyor. Güzellik Pınarım’ın içeriğindeki üzüm, aloe vera ve çinko bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmasının yanısıra saçın, tırnakların, cildin ve görme yetisinin korunmasına katkıda bulunuyor. Rahatlık Pınarım ise, prebiyotik özelliği, yüksek lif ve kayısı içeriği ile sindirime ve tok tutmaya yardımcı bir lezzet.

V Label sertifikalı bir diğer lezzet Pınar Limonota ise, glukoz ve fruktoz şurubu yerine sadece pancar şekeri içeren ev yapımı limonata lezzetinde. Madran Kaynağı’ndan üretilen Pınar Ice Tea de vegan lezzetler arasında.