Türkiye-Kolombiya ortak yapımı Leylifer dizisi, Meksika'da

Türkiye - Kolombiya ilk ortak yapımı 'Leylifer' dizisi, Uluslararası Medya Festivali Mipcancun'da özel gösterim yaptı. Alim Yapım imzalı dizi, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türkiye-Kolombiya ortak yapımı Leylifer dizisi, Meksika'da

Leylifer dizisi, Meksika'da özel gösterim yaptı. Türkiye- Kolombiya ilk ortak yapımı olan 'Leylifer' dizisi Uluslararası Medya Festivali Mipcancun'da yerini aldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında MIPCOM'da Avrupa prömiyerini gerçekleştiren Leylifer, deneyimli dağıtım şirketi Inter Medya ile Caracol Television arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olarak özel gösterimini ise Meksika gerçekleştirdi.

Alim Yapım'ın yeni CEO'su Barış Kışlak, diziyle ilgili yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: 

"Birçok insana dokunabilme ve farklı kültürler ile yakınlaşmayı hedef gören bir yapım şirketi olduğumuz için Leylifer dizi modelinde başarılı olduğumuza inanıyorum. Leyliferin başarısı bize yeni uluslararası iş ortaklıkları kurmamıza vesile oldu. Kültürler arası güzel bir köprü olan bu yakınlaşmanın devamında, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmaya devam etmiş olacağız."

Bir Türkle evli olan Kolombiyalı bir kadının, İstanbul'da yaşadığı trajediyi anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu ve Dilek Korkmaz oturuyor.

Türkiye-Kolombiya ortak yapımı Leylifer dizisi, Meksika'da