Twitch, yeni özellikleriyle TikTok'a dönüşüyor

Twitch, Hikayeler ve Keşfet dahil olmak üzere bir dizi özellik alıyor. Platform ayrıca TikTok ile entegrasyon sağlayacak.

Twitch, yeni özellikleriyle TikTok'a dönüşüyor

TwitchCon etkinliğinde duyurulan yeni özellikler, Twitch’i çok daha interaktif bir ortam haline getirecek. TikTok ve Instagram’dan kopyalanmış gibi duran yeniliklerin başında Twitch için Hikayeler ve Keşfet sekmesi yer alıyor.

Twitch için Hikayeler ve Keşfet özelliği yolda

Twitch, platforma eklenecek tüm özelliklerini TwitchCon Paris’te sergiledi. Instagram ve Snapchat’ten esinlenen yeni Hikayeler özelliği, 24 saat geçerli paylaşımları içerecek. Sadece mobil uygulamada yer alacak bu yenilik ile fotoğraf, video veya klip paylaşmak mümkün olacak.

Ayrıca içerik oluşturucular bu Hikayelerinin görünürlüğünü gizleyebilecek. İsterlerse sadece takipçileri ve aboneleriyle sınırlayabilecek. Bu sayede bir yayıncıya abone olmak veya takip etmek daha fazla önem kazanacak.

Dikkat çeken bir diğer yenilik ise “Discover Feed” (Keşfet) sekmesi oldu. Twitch uygulamasına entegre edilecek bu özellik, içerik oluşturucuların yayın yapmadıklarında bile aboneleriyle iletişime geçmesini sağlayacak. İçerik oluşturucuları, canlı yayınlardan alınan klipleri veya herhangi bir fotoğrafı gönderi olarak paylaşabilecek.

Özellikle küçük yayıncılar için kliplerin önemini kabul eden Twitch, klip düzenleyicisine yeni araçlar ekleyecek. En önemli değişiklik, kliplerin dikey olarak kesilmesini ve doğrudan TikTok’ta paylaşılmasını içeriyor.

Twitch ayrıca yayın sırasında görünen reklamlar ile ilgili endişeleri de ele aldı. Buna göre, sohbete eklenecek bir sayaç sayesinde reklamların ne zaman oynatılacağı izleyicileri gösterilecek. Yeni özelliklerin bazıları bu yılın sonuna doğru kullanıcılara açılacak. (Shift Delete)