Twitter'da bazı hesap isimleri boşa çıkıyor! İşte nedeni…

Elon Musk yaptığı son paylaşım ile Twitter, platformundaki aktif olmayan hesapları temizleyeceklerini açıkladı.

Twitter'da bazı hesap isimleri boşa çıkıyor! İşte nedeni…

Elon Musk’ın Twitter’ı devralması ile birlikte sosyal medya platformunda birçok önemli değişiklik meydana geldi. Mavi tik politikasını değiştirerek büyük bir tartışmaya neden olan Elon Musk, şimdi de Twitter üzerinde aktif olmayan hesaplar için kritik bir karar aldı.

Twitter’de aktif olmayan hesaplar kapatılacak

Elon Musk yaptığı son paylaşım ile Twitter, platformundaki etkin olmayan hesapları temizleyeceklerini açıkladı. Son birkaç yıldır etkin olmayan hesapların kaldırılacağını duyuran Elon Musk, kullanıcıları takipçi sayılarının düşebileceği yönünde uyardı.

Twitter’ın uzun zamandır etkin olmayan hesaplara karşı uygulanmayan bir politikası bulunuyor. Buna göre Twitter, abonelerinden ayda en az 1 kere hesaplarına giriş yapmalarını istiyor. Ancak şimdiye kadar bu politika hiç uygulanmamıştı. Elon Musk ise bu politikayı çok daha yumuşak bir yol ile yürürlüğe sokuyor.

Diğer yandan etkin olmayan hesapların silinmesi ile birlikte birçok kullanıcı adı da boşa çıkacak. Elon Musk, yaptığı açıklamada bu hesap isimlerinin kullanılabileceğini de belirtti. Böylece isteyen kişiler etkin olmayan hesapların kullanıcı adlarını alabilecekler.

Twitter geçtiğimiz aylarda ek gelir elde etmek için istenen kullanıcı adlarını çevrimiçi açık artırmalar yoluyla satacağını açıklamıştı. Aralık 2022’de ise Musk Twitter’ın yakında 1,5 milyar hesabın ad alanını boşaltmaya başlayacağını ve bu sürecin bir parçası olarak etkin olmayan hesapların silineceğini belirten bir tweet atmıştı.

Popüler iş insanı son paylaşımı ile bu sürecin başladığını duyurmuş oldu. Ancak henüz hesap isimlerinin açık artırma ile satılması konusunda bir açıklama yapılmış değil.

Elon Musk, aktif olmayan hesapları kaldırarak Twitter’da yeni bir tartışma başlatabilir. Diğer yandan uzun zamandır bekledikleri kullanıcı adını almaya hazırlanan bazı aboneler ise bu durumdan oldukça memnun.  (Shift Delete)