Twitter'da herkesi şaşkına uğratan WhatsApp butonu!

Twitter sürpriz bir özelliğin testlerine başladı. Şimdilik sadece Hindistan'da test edilen özelliğin diğer ülkelere gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Twitter, Hindistan'dan yapılan açıklamaya göre kullanıcıların doğrudan WhatsApp'ta paylaşım yapmalarını sağlayacak bir paylaş butonu test ediliyor.

Görselde "Paylaş" butonunun yerine "WhatsApp" butonunun geldiği görülüyor. Ancak bu şekilde bir değişiklik yapılırsa kullanıcıların tweet'leri Instagram gibi diğer ortamlarda nasıl paylaşacağı merak konusu oldu.

Çünkü var olan paylaş butonunda "Tweete linki kopyala"; "Tweeti paylaşma aracı", "Direkt Mesaj ile gönder" ve "Yer İşareti" seçenekleri de yer alıyor. Eğer bu buton gidip yerine WhatsApp gelirse bu yukarıda sayılan paylaşma yöntemlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağı soru işareti.

Twitter'da herkesi şaşkına uğratan WhatsApp butonu!

Twitter'ın WhatsApp'ın sahibi Meta ile özel bir ortaklığa girip girmediği de merak konusu oldu. Ancak bu özelliği Hindistan'ın popüler sosyal medya platformu Sharechat'teki WhatsApp'ın paylaşım butonundan esinlenilerek hazırlandığı tahmin ediliyor.

WhatsApp, Hindistan'ın en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında. 400 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor.

Twitter ise, Hindistan'da pek popüler değil. Sadece 24 milyon aktif kullanıcıya sahip. Twitter'ın Hindistan'da WhatsApp butonunu kullanarak düzenli kullanıcı sayısını artırmayı planladığı tahmin ediliyor.

Öte yandan bu duyurunun ardından Hindistan'daki kullanıcıların bu değişiklikten pek de memnun olmadıkları görünüyor. Birçok kullanıcı eski paylaşım düğmesinin kalmasını istiyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN