Twitter, kullanıcıları çıldırtan sorunu 'sonunda' çözüyor

Twitter, Windows 11, MacOS'lar ve diğer bazı cihazlarda olan bir özelliği kendi bünyesine taşıyor. işte o özellik...

Twitter, kullanıcıları çıldırtan sorunu 'sonunda' çözüyor

Getirdiği yeniliklerle günden güne platformunu geliştiren ve kullanıcılarına daha kaliteli bir deneyim sunmayı amaçlayan Twitter, bu kez de Windows 11 ve diğer birçok cihaz ve platformda olan bir özelliği bünyesine taşıyor.

Yakın zamanda kullanıma sunduğu, istenmeyen bildirimleri azaltacak “Konuşmadan ayrıl” özelliği, normalde bir ücretli abonelik hizmeti Twitter Blue özelliği olan 6 adete kadar DM sabitleme fonksiyonlarından sonra platforma bir yenisi daha ekleniyor. İşte o özellik ve ayrıntılar…

Twitter, “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına arama getiriyor

Microsoft’un Windows 11 alan cihazlarında, Apple’ın MacOS‘larında ve Google’ın Chrome‘da kullandığı, ayrıca akıllı telefonlardan da aşina olduğumuz bir özellik nihayet Twitter için de geliyor. Artık “Ayarlar ve Gizlilik” kısmında belirli bir ayarı bulmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir arama çubuğu olacak.

Uygulama içerisinde bir ayarı değiştirmek istediğinizde o ayarı bulmaya çalışırken artık vakit kaybetmeyeceksiniz. Bu sinir bozucu durumu önleyecek arama çubuğu, biraz geç de olsa nihayet geldi. Artık Ayarlar kısmına girdiğinizde göreceğiniz arama çubuğuna ilgili anahtar kelimeyi yazmanız yeterli olacak. Böylece kelimeyle alakalı olası arama seçenekleri ekranınızda listelenecek.

Platform, bu müjdeyi resmi Twitter Safety hesabından duyurdu. Birçok kullanıcı, bir ayarı bulmaya çalışırken zorlanıyor olacak ki tweet, yeni özellik hakkında güzel tepkiler aldı. Yeni işlev, Twitter’ın tüm versiyonlarında kademeli olarak güncellenecek. Özelliğe kavuşmak için uygulamanızı güncelleyin, henüz bir güncelleme mevcut değilse beklemede kalın.