Twitter yeni özelliği duyurdu! Sadece onaylı hesaplar yapabilecek!

Daha önce Twitter olarak bilinen, Elon Musk'un yönettiği platform X'teki yeni özellik ile kullanıcılar artık doğrulanmamış hesapların gönderilerine yanıt vermesini engelleyebilecek. Bu özellik ile X (Twitter) gönderileri yalnızca doğrulanmış hesaplardan gelen yorumlara izin vermek üzere yanıtları kilitleyebilecek.

Twitter yeni özelliği duyurdu! Sadece onaylı hesaplar yapabilecek!

Artık ‘X’ olarak bilinen Twitter, kullanıcıların gönderilerine verilen yanıtları yalnızca doğrulanmış hesaplarla sınırlamasına olanak tanıyan ve kimlerin yanıt verebileceğini kontrol etmek için mevcut ayarlara eklenen yeni bir özelliği başlattı.

Twitter onaylı hesaplar için yeni özellik

Twitter olarak da bilinen X’in, kullanıcılara gönderileri ve diğer kullanıcılardan gelen yanıtlar üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı sunan yeni özelliği devreye soktu.

Twitter’da artık kullanıcıların yalnızca doğrulanmış hesaplardan gelen yorumlara izin vermesine veya başka bir deyişle, doğrulanmamış hesapların gönderilerine yanıt vermesini engellemesine olanak sağlıyor.

Bugüne kadar Twitter kullanıcıları, yanıtları ‘Herkes’, ‘Takip ettiğiniz kişiler’ ve ‘Yalnızca bahsettiğiniz kişiler’ ile sınırlandıracak ayarlara zaten sahipti ancak platform artık kullanıcıların yanıtlarını doğrulanmış kullanıcılarla sınırlandırmasına olanak tanıyan yeni bir seçenek sundu. Yeni seçenek, gönderilerin ‘Kim yanıt verebilir?’ ayarlarında yer alıyor.

Twitter’ın, kullanıcıların yanıtları doğrulanmış hesaplara sınırlamasına olanak tanıyan yeni özelliği, aynı zamanda doğrulanmış Twitter planını kullanıcılar için daha çekici hale getirmeyi de amaçlıyor. (Kaynak: Sözcü)