Uğur Dündar, gözyaşlarına hakim olamadı! 'Bir din görevlisi kardeşim söyledi' diyerek anlattı! Sözleri boğazında düğümlendi!

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. tv100 ailesi depremin merkezinden yayın yaptığı sırada duayen gazeteci Uğur Dündar, deprem bölgesine gelen bir din görevlisiyle yaptığı sohbeti anlattı. Sözleri boğazında düğümlenen Dündar gözyaşlarına hakim olamadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Karhamanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ilde büyük yıkım yaşattı.

'Asrın felaketi' olarak nitelendirilen afetin yaralarını sarmak için Türkiye ve dünya yaraları sarmak için seferber oldu.

tv100 ailesi bütün ekran yüzleriyle birlikte "Birlikte Güçlüyüz" mesajıyla deprem bölgesine gitti.

"Abi ben bunu cami cemaatinden topladım, bunu harcayamıyorum"

Deprem bölgesinde yapılan canlı yayın sırasında duayen gazeteci Uğur Dündar, “Başka kentten gelen bir din görevlisi hiç uyumadan cesetleri kefenliyor ve defnedilmesi için imkan sağlıyor. Elini cebine attı, 100 liradan oluşan tomar para. ‘Abi ben bunu cami cemaatinden topladım, bunu harcayamıyorum. Dönünce hepsine iade edeceğim’ dedi. Bir din görevlisi kardeşim bunu söylüyor. İnsanlar metanet içinde ama dokunduğun zaman başını omzuma koyup hüngür hüngür ağlayanlar oldu. Sarılıp bir ağabeyine sarılır gibi…" dedi.

“Daha fazla konuşamayacağım” diyen Dündar gözyaşlarına hakim olamadı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN