Ukraynalı savaş fotoğrafçısı Maks Levin, Kiev yakınlarında ölü bulundu

Rusya'nın Ukrayna topraklarındaki işgali sürerken sıcak bölgeden sivil can kayıpları haberleri de gelmeye devam ediyor. Ukraynalı savaş fotoğrafçısı ve bağımsız gazeteci Maks Levin, Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarında ölü bulundu.

Ukraynalı savaş fotoğrafçısı Maks Levin, Kiev yakınlarında ölü bulundu

Bir dönem Türk Basını için de fotoğraf çeken 41 yaşındaki Ukraynalı fotoğrafçı Maks Levin'in de Kiev kentinde cansız bedenine ulaşıldı.

13 Mart’ta irtibat kesildi

Ukrayna basınında yer alan bilgilere göre, kendisinden 3 haftadır haber alınamayan fotoğrafçının Aleksey Chernişev isimli arkadaşıyla birlikte 13 Mart tarihinde fotoğraf çekimleri için Rusya saldırılarının olduğu Kiev yakınlarında bulunan Guta Mezhigorskaya köyüne gittiği ve o günden sonra kendisine bir daha ulaşılamadığı bildirildi.

Arkadaşı Aleksey Chernişev’den ise hala haber alınamadı.

Ukrayna Başsavcılığı, fotoğrafçının ölümüne ilişkin yaptığı açıklamada “Mart ayında kendisiyle irtibatın kaybolduğu Maks Levin’in cansız bedeni, Guta Mezhigorskaya yakınlarında bulundu. Silahsız olan ve Rus askerleri tarafından açılan 2 el ateşle öldürülen fotoğrafçı cinayetine ilişkin tüm belgeler, savaş suçlularının yargılanması için toplanıyor” ifadelerini kullandı.