Usta sanatçı Erkin Koray, Kanada'da hastaneye kaldırıldı

Türk Rock Müziği'nin efsane ismi Erkin Koray'ın Kanada'nın Toronto şehrinde hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Usta sanatçı Erkin Koray, Kanada'da hastaneye kaldırıldı

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Erkin Koray cephesinden üzücü haberler geldi.

Uzun yıllardır ikinci adresi Kanada’da olan Anadolu Rock Müziği’nin yaşayan efsanesi Erkin Koray‘ın fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarına karşı savaş veren 82 yaşındaki Koray’la kızı Damla ilgileniyor.

Usta sanatçının hastanedeki tedavisi sürüyor.

"Yaşlanıyoruz"

Öte yandan Erkin Koray, geçtiğimiz ay sevenlerine şu sözlerle seslenmişti:

“Canlar! Yaşlanıyoruz herhalde artık… Size bir - iki söyleyeceğim bir şey var, onu da söyleyeyim de… Neme lazım. Bu arada Kanada seyahatimle ayrı kaldığımız süre içinde, tabii ki yeni eserler yaptım. Bunların hepsini kızım Damla’ya, Kanada 'Weagle Records' firmasından size ulaştırması için bırakıyorum. Belki ‘Niye sen kendin çıkarmıyorsun?’ diyeceksiniz.

Valla, memleketin bu hukuki arızaları bende hiç heves bırakmadı. Sizin de kazanmış olduğunuz mahkeme dosyalarınızın üzerine bir çizgi çekip, çapulcuya ‘Sen devam et' dense, sizde de aynı şey olur! Düşünebiliyor musunuz? Herif pembe plak kapağı yapmış. Kendi ruhunu yansıtıyor herhalde. Benim onayım yok, normal olarak. Zaten plak üzerinde onayı alınan herhangi bir şey de yok. O yüzden bu işi kızıma bırakıyorum. Onun sinirleri benimkinden daha sağlam.

Daha doğrusu ben ona, bu işlere sinirlerini bozmamasını telkin ettim. Eserlerin adlarını özellikle şimdiden söylemiyorum. Sebebi var: 'A' desem, 'Annen' diye plak çıkartırlar yarın; söz ve müzik: Erkin Koray, diyerekten. Söyleyeceklerim bu kadar. Sizleri ne kadar sevdiğimi tarif edemem. Mutlu yarınlar dilerim.”