Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Gizemli Ada Mençuna'nın fragmanı yayınlandı
Mehmet Şahincileroğlu
Mehmet ŞahincileroğluEditör
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gizemli Ada Mençuna'nın fragmanı yayınlandı

Bir video oyunu gerçek dünyada deneyimleyen 10 çocuğun hikâyesini anlatan Gizemli Ada: Mençuna'dan fragman yayınlandı. Film, 7 Nisan'da gösterime girecek.

Bora Onur'un yönetmenliğini üstlendiği, Ünal Yeter ve Barış Başar'ın senaryosunu kaleme aldığı Gizemli Ada: Mençuna'dan fragman yayınlandı.

Bir video oyun tasarımcısının, seçilen on çocukla birlikte dijital ortam yerine gerçek dünyada tasarlayacağı yeni oyununun hikâyesini anlatan filmde, Şahin Irmak, Masal Günay, Öykü Günay, Berkay Özgür, Mert Erdoğan, Emir Sefa Yıldırım, Ünal Yeter, Leyla Günay gibi isimler yer alıyor.

7 Nisan'dan itibaren sinemalarda izleyiciyle buluşacak olan Gizemli Ada: Mençuna'nın konusu ise şöyle:

Doruk Atasoy, dijital oyun tasarımcısı olan genç bir adamdır. Son dönemde oyunların bağımlılık yaptığı eleştirileri üzerine Atasoy, çocukların oynayarak da hayatı öğrenebileceğini kanıtlamak ister. Bu amaçla bir duyuru yapan Atasoy, yeni oyununu seçilecek on çocuk ile birlikte tasarlayacağını bildirir.

Oyunu telefon yerine gerçek dünyada deneyimleyecek olan çocukların, başarısız oldukları zaman oyuna yeniden başlama imkanları olmayacaktır. Çocuklar için gerçek dünyada hayatta kalmak, sanal dünyada hayatta kalmak kadar kolay olacak mıdır?

Yeni Videolar