WhatsApp aramaları için devrim niteliğinde özellik geliyor

Samsung Galaxy AI ile birlikte, WhatsApp aramaları konusunda Canlı Çeviri adında devrim yapacak yeni bir özellik gelecek. İşte detaylar...

WhatsApp aramaları için devrim niteliğinde özellik geliyor

Samsung’un yeni döneme damgasını vurması beklenen yapay zeka modeli Samsung Galaxy AI, WhatsApp aramaları için devrimsel bir özellik geliştiriyor.

WhatsApp aramaları, Canlı Çeviri ile çok daha ilgi çekici olacak

Samsung cephesinden gelen yeni bilgilere göre, WhatsApp aramaları esnasında, anında çeviri yapılarak ekrana yansıtılabilecek. Bu sayede hiç bilmediğiniz bir dilde konuşan biriyle bile rahatlıkla iletişim kurmanız hedefleniyor. Böylece dil bariyerlerinin tamamen ortadan kalkması bekleniyor.

Henüz bu yılın başında duyurulan ve kısa sürede büyük yol kat eden Samsung Galaxy AI, kullanıcıların günlük hayatını kolaylaştırmak için birbiri ardına güzel yenilikler getiriyor. Güney Kore menşeli teknoloji devi, şimdi de One OI 6.1.1 ile birlikte gelecek canlı çeviri özelliğini Galaxy AI için duyurdu.

Samsung’un üzerinde çalıştığı bu yeni özellik, 10 Temmuz 2024 tarihinde düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde detaylandırılacak. Desteklenen telefon modelleri için sunulacak olan Live Translate (Canlı Çeviri) özelliğinin Galaxy One UI 6.1.1 ile birlikte aynı gün içerisinde kullanıcılara sunulacak.

Samsung ayrıca, Galaxy AI özelliğine sahip cihazlarda stok Mesajlar uygulamasında ve üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarında (WhatsApp dahil) gerçek zamanlı dil çevirisi getirecek. Bu sayede SMS atarken bile anlık çeviri yapabilecek ve dil bariyerini aşabileceksiniz.

Elbette bu yeni canlı çeviri özelliğinin ne kadar hızlı çalıştığı, çeşitli bekleme sürelerine yol açıp açmayacağı şimdilik belirsiz. Ancak Galaxy AI gelişmeye devam ettikçe, bu özellikle gecikmelerin azalması da bekleniyor.

Kaynak: Shift Delete