WhatsApp, beklenen özelliğini yayınladı! İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan WhatsApp HD video gönderme özelliği nihayet kullanıcılara sunuldu. İşte detaylar...

WhatsApp, beklenen özelliğini yayınladı! İşte detaylar…

Mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabeti artırmak isteyen Meta, WhatsApp için yeni özelliğini yayınladı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan WhatsApp HD video gönderme özelliği nihayet kullanıcılara sunuldu.

WhatsApp kullanıcıları HD video gönderebilecek

Geçen hafta WhatsApp, yüksek çözünürlüklü resimler gönderme özelliğini kullanıcılara sundu. Şirket, yüksek çözünürlük fotoğraf özelliğinin yayınlandığı duyuruda HD video gönderim imkanı sunacaklarını da açıkladı. Yeni özellik kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Bu özellik sayesinde, (isteğe bağlı olarak) eskiden tek seçenek olan 480p’den 720p’ye kadar videolar paylaşabileceksiniz. Bunu kullanmak için, paylaşmak istediğiniz videoyu veya videoları seçin, ekranın üst kısmındaki yeni HD düğmesine dokunun. Ardından açılan iekranda Standart Kalitede mi yoksa HD Kalitede mi (diğer adıyla 480p veya 720p) paylaşmak istediğinizi onaylayın.

WhatsApp, beklenen özelliğini yayınladı! İşte detaylar…

HD görsellerde olduğu gibi, tüm görseller ve tüm videolarda olduğu gibi WhatsApp’ta paylaşılan HD videolar da uçtan uca şifrelemeyle korunacak. HD video gönderdiğinizde videonun köşesinde HD ibaresi yer alacak.

Yüksek kaliteli fotoğrafı veya videoyu gönderdiğiniz kişi, internet bağlantısı kötü olduğu durumlarda medyaların ilk olarak standart versiyonlarını indirecek.

Uygulama, internet bağlantısı yetersiz olan kişilere isterse HD versiyon indirma imkanı da sunacak. (Kaynak: Shift Delete)