WhatsApp kullanıcıları buraya! Gruplara yeni bir özellik kazandırıldı!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için gelişmiş bir özellik ekledi. Özellik, tanıtımının ardından büyük bir beğeni topladı.

WhatsApp kullanıcıları buraya! Gruplara yeni bir özellik kazandırıldı!

Son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, gün geçtikçe daha gelişmiş bir hâle gelmeye devam ediyor. Uygulamaya kazandırılan, gruplarla ilgili yeni bir özellik, birçok kullanıcıyı sevindirecek nitelikte. İşte detaylar

WhatsApp, sohbet filtreleri üzerinde çalışıyor

WhatsApp’ın beta programına dâhil olan kullanıcılar için 2.23.19.7 sürümüyle birlikte sunulan sohbet filtreleme özelliği sayesinde kullanıcıların uygulama deneyimi, bir üst seviyeye taşındı. Kullanıcıların birebir sohbetleriyle grup sohbetlerini birbirinden ayırabilmelerine olanak sağlayan özellik, büyük bir beğeni topladı.

Özelliğin kullanıcı arayüzüne kazandırılmış hâliyle WhatsApp; “Okunmamış Sohbetler”, “Bireysel Sohbetler” ve “Grup Sohbetleri” seçenekleriyle filtreleme yapabiliyor hâle getirilmiş.

Özellikle çok sayıda kişi ve gruplarla iletişim kuran kullanıcılar için işleri büyük ölçüde kolaylaştıracak yenilik, son derece kullanışlı bulundu.

Söz konusu güncelleme şu an için yalnızca beta programına dâhil olan kullanıcılara sunuluyor olsa da alınan geri bildirimler doğrultusunda son düzenlemeler yapılarak kısa sürede herkese açık hâle getirileceği düşünülüyor.

Kısa bir süre sonra yayımlanacak güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın e-posta doğrulama, aramalar esnasında IP gizleme gibi birçok yapısal yeniliği de kullanıcı deneyimine sunulacağı düşünülüyor. (Kaynak: Shift Delete)