WhatsApp'ta mesaj kilitlemek gerçek oluyor! İşte yeni özellik…

WhatsApp, Sohbet Kilidi isimli yeni bir özellik aldı. Bu katman sayesinde uygulama içerisinde sohbetleri gizlemek mümkün olacak.

WhatsApp'ta mesaj kilitlemek gerçek oluyor! İşte yeni özellik…

WhatsApp, sohbetler için yeni bir gizlilik özelliği alıyor. Chat Lock “Sohbet Kilidi” adlı yeni katman, uygulama içerisinde sohbetleri gizleyecek. Bu mesajlara erişmek isteyen kullanıcılar biyometrik kimlik doğrulaması yapmak zorunda kalacak. WhatsApp Sohbet Kilidi nasıl kullanılır?

WhatsApp Sohbet Kilidi nasıl kullanılır?

WhatsApp bir süredir dikkat çeken güvenlik önlemleri alıyor. Meta tarafından duyurulan yeni güncelleme ise Chat Lock özelliğini içeriyor. Buna göre kullanıcılar, belirli sohbetleri şifre veya biyometrik kimlik doğrulaması ile kilitleyebilecek.

Uçtan uca şifreleme desteğiyle bilinen WhatsApp, cihaza fiziksel erişimi olan birinin mesajları okumasını engelleyemiyordu. Yeni özellik ise uygulama açıkken bile sohbetleri korumayı amaçlıyor.

Meta’nın açıklamasına göre, Chat Lock etkinleştirilirse sohbetler parola veya biyometrik korumalı bir klasörde saklanacak. Bu konuşmalardan gelen bildirimler ise gönderenin adını veya mesaj içeriğini görüntülemeyecek.

Meta, Chat Lock’un WhatsApp’ta gizliliği artırma çabalarının sadece başlangıcı olduğunu belirtti. Önümüzdeki aylarda şirket, oturum açılmış farklı cihazlar için kilitleme dahil olmak üzere birtakım yeni özellikler sunmak istediğini duyurdu.

WhatsApp, yeni güncelleme paketiyle kullanıcılara kişisel bilgilerini koruma yetkisi verecek. Yeni özelliğin ilk aşamada Android ve iOS için sunulduğunu belirtmek gerekiyor. (Shift Delete)