WhatsApp'tan bir yenilik daha! Artık süreli oluyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışıyor. WhatsApp bu kez süreli mesaj sabitleme özelliğini getiriyor.

WhatsApp'tan bir yenilik daha! Artık süreli oluyor!

WhatsApp, dünya genelinde milyarlarca kullanıcıya sahip olan mesajlaşma platformlarından biri. İletişim kurmak ve birbirlerine bir şeyler göndermek isteyen kullanıcılar, WhatsApp’ı tercih ediyor.

Bununla birlikte şirket, sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini artırıyor. WhatsApp bu kez süreli mesaj sabitleme özelliğini getiriyor. İşte detaylar…

WhatsApp süreli mesaj sabitleme için üç seçenek sunacak

WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli yeni özellikler ekliyor. Bunlardan biri de süreli mesaj sabitleme özelliği oldu. WhatsApp beta sürümü 2.23.13.11 kısa süre önce Google Play Beta programı aracılığıyla dağıtıldı.

Bu sürümü alan kullanıcılar, sabitlenmiş mesajların sohbetlerde ve gruplarda ne kadar süreyle sabitlenmiş kalacağını kendileri belirleyecek. Yeni özellik sayesinde bireysel ve grup sohbetlerinde sabitlediğiniz mesajların ne kadar süreyle sabit kalacağını siz karar vereceksiniz.

Ortaya çıkan ekran görüntüsüne göre kullanıcılara 24 saat, 7 gün ve 30 gün gibi üç farklı seçenek sunuluyor. Sabitleme özelliği, kullanıcıların önemli mesajları belirli bir süre boyunca ön planda tutmasını sağlıyor. Yeni özellikle birlikte artık sabitleme süresini de ayarlayabileceksiniz.

Süreli mesaj sabitleme özelliği şu anda test aşamasında. Bundan dolayı tüm kullanıcıların erişimine açık değil. Ancak testin başarılı sonuç elde etmesi durumunda yakında tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek. (Shift Delete)