WhatsApp, yeni gelen özelliğini kullanamıyor

Gizchina haberine göre WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf gönderemiyor! Anlık haberleşme platformu, bu özelliğini kısa süre önce yayınladı.

WhatsApp, yeni gelen özelliğini kullanamıyor

WhatsApp, ilk olarak mesajlaşma uygulaması olarak çıktı. Fakat şu anda fotoğraf ya da video gönderme hatta paylaşma gibi birçok farklı özelliğe sahip. WhatsApp da buradan yola çıkarak kısa süre önce fotoğrafların orijinal kalitede gönderilmesi için bir özellik getirdi. Fakat bugün Gizchina tarafından ortaya atılan habere göre WhatsApp, aslında orijinal fotoğraf göndermiyor. Peki, nasıl? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf gönderemiyor

WhatsApp, bir süre önce kullanıcıların isteği üzerine orijinal kalitede fotoğraf göndermek için yeni özellik getirdi. Bu özellikte kullanıcıların WhatsApp’ta fotoğraf yollayacağı zaman nasıl gönderileceğine dair birden fazla seçenek sunuluyor.

Seçenekler; “Otomatik, En iyi kalite ve Veri tasarrufu” olarak ayrılıyor. WhatsApp’ın açıklamasına göre En iyi kalite seçeneğini tercih eden kullanıcı, karşı tarafa orijinal fotoğraf gönderiyor.

Fakat bugün Gizchina tarafından paylaşılan habere göre WhatsApp, fotoğrafları orijinal kalitede gönderemiyor. Gizchina’ya göre WhatsApp, fotoğraf gönderirken hala dosya boyutunu sıkıştırmaya devam ediyor. Fotoğraflar, orijinal kalitede gönderilemiyor.

Bu sorun, şu anda da hala devam ediyor. Fakat WhatsApp tarafından gelecek bir güncellemeyle sorunun ortadan kaldırılacağını belirtebiliriz. WhatsApp, konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yapmadı. Kısa süre içinde güncelleme yayınlaması ise muhtemel.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki WhatsApp’ın bu özelliği getirmesindeki bir diğer neden ise Telegram oldu. Çünkü iki rakip anlık haberleşme platformu, birbirinden özellikleri alarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek istiyor.

WhatsApp ek olarak Yeni Katılımcıları Onayla özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp grubuna yeni bir üye geldiği zaman yöneticiler, onları onaylayacak. Yeni üye, sadece yöneticinin onaylaması halinde gruba katılacak. (Shift Delete)