Yazar Sermin Altun'un 'Gölge' isimli romanı çıktı

Haftanın en merak edilen romanlarından biri olan 'Gölge' kitapseverlerle buluştu. Romanın yazarı Sermin Altun, Gölge'nin çıkış hikâyesini anlattı. Eser ile ilgili kitapseverlere önemli ipuçları verdi.

Yazar Sermin Altun'un 'Gölge' isimli romanı çıktı

Sermin Altun, yaptığı açıklamada  “Doğum günümden bir gün sonra, Üsküdar vapurunda buldum kendimi. Martılar eşliğinde boğazın serin sularını geçerken, 40 yaşıma girdiğim günü düşündüm. Ardından şu soruyu sordum kendime; bugüne kadar kendim için ne yaptım? İşte yanıtını veremediğim bu soru,  beni kitap yazmaya yönlendirdi. İnsanlar zamanlarını boşa geçirmemeli diye düşünürken, vapur iskeleye yanaştı. Büyük bir telaş, insanların hengâmesi, hayatın binbir tonuyla yoğrulmuş insan silüetleri… Gölgenle her adım atışında  hiç düşündün mü? Ya bu gölge sana ait değilse” diyerek Gölge ile ilgili de önemli ipuçları verdi.

Gölge; aşk, ihanet, sadakat, sevgi, aile hepsini barındırıyor. Her insan bu kitap içerisinde kendine dair bir şeyler bulabilir” diyen Sermin Altun, romandaki tüm karakterleri özenle kurguladığını ve hepsine çok değer verdiğini vurguladı.

Geçen hafta satışa çıkan “Gölge” romanı tüm dijital platformlarda ve yurt genelinde raflarda yerini aldı.