Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

1-7 Mayıs Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Bu hafta gökyüzünde güçlü bir Ay Tutulması yaşayacağız. Tutulmalar Yeniay ve Dolunayların çok daha güçlü etkiler yaratan gökyüzü olaylarıdır. Hayatlarımızda fiziki ve ruhsal yönden değişimlere sebep olurlar. Ortalama 6 ay ile 2 seneye kadar etkileri vardır. Ay Tutulmalarında duygusal sonlanmalar, bitişler ve yeni başlangıçlara sebep olurlar. Daha çok etkisi duygu dünyamıza yöneliktir. Bir şeyler artık netleşir ve kararlar alıp yeni başlangıçlara doğru bizi götürürler. Bu hafta gerçekleşecek olan tutulma krizlerle bizi dönüştürerek gelişimimize katkı sağlayacaktır. Tabi enerjilerini biz en az 6 ay ile 2 sene içerinde zaman içerisinde gözlemleyeceğiz.

5 Mayıs Cuma günü 14 Derece Akrep Burcunda “Zuben Elgenubi” Sabit Yıldızıyla kavuşumda olan bir Ay Tutulması gerçekleşecek.

Tutulma Kaos, düzen ve her türlü ilişkileri işaret eden 6/12 ve 1/7 akslarında gerçekleşiyor.

Toplum damaddi manevi krize, kaosa neden olan düzenin değişmesi için şu an eski düzenin krizli bir şekilde devam edeceğini gösteriyor.

Tutulmaya eşlik eden Akrebin en karanlık bölgesi olan “Zuben Elgenubi” sabit yıldızının etkisiyle; yalanlara, suça meyilli olmayı, zehirlenmeler, salgın hastalıkları, özellikle ciğerlerle solunum yoluyla ilgili hastalıkları, karanlık mafyayla ilgili konuları, depresyona ve yaşam kayıplarına sebebiyet verecek olan durumlara halkın maruz kalabileceğini göstermektedir.

Asc’de21 derecede Akrep burcunda“Unukalkai” sabit yıldızının etkisiyle; sahtekarlıkların, ikiyüzlülüklerin, ahlaksızlıkların, entrikaların kriz enerjisiyle yükselerek doruklara ulaşacak olan hırs ve rekabete, manüpülasyonlarla dolu güç savaşlarına ve güç mücadeleleriyle dönüşüme neden olduğuna zaman içinde tanık olacağız.

Asc yöneticisi Mars’ın 21 derecede Yengeç burcunda “Castor” sabit yıldızının etkisiyle; savaşta şiddete meyilli olmayı, şöhretin ve zenginliğin gidişini göstermektedir. Mars’ın 8.ve 9.evde yerleşmeleri karanlıkta kalan bilinmeyen ve ortaklaşa kaynaklarda, hak hukuk konularında şiddete meyilli davranışları ve gelen şöhret ve zenginliğin gidişini göstermektedir.

Ülkemiz üzerinden değerlendirdiğimizde önümüzde gerçekleşecek olan seçimlerin oldukça sert geçeceğini, kendi içinde çürümüş, ölmüş olan sistemin değişmesi için şuan kriz yaratan bir dönemden geçtiğimizi söyleyebilirim.

Bu hafta gerçekleşecek olan tutuma enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselenburçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla başkalarının kaynakları, okült bilgiler, miras konuları, kredi ve borçlar, kriz yaratan artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Yeteneklerinizi değerlendirerek kendi kaynaklarınızı yaratmak için Satürn’ün 12.evden mistik psişik konularla ya da kollektif yararına yapacağınız projelerle desteğini alarak özdeğerinizi yükseltebileceksiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla eş, ortak ve ortaklı yapılan ilişkilerde artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan, yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Kendinize güvenerek kendi benliğinizi ortaya çıkarmak için Satürn’ün 11.evden, ideallerinizi gerçekleştirmek için sosyal çevrenizin, arkadaş ve dostlarınızın desteğini alarak kişiliğinizi karakterinizi güvenli bir şekilde ortaya çıkarabileceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla günlük rutin hayat düzeniniz, benden sağlığınız, çalışma koşullarınızla ilgili konularda artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Mental anlamda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz, bilinçaltı dünyanızda ya da kontrol dışı gelişen kaosa neden olan konularınızı ön plana almak ve değerlendirmek isteyebilirsiniz. Satürn’ün 10.evden iş, meslek ve kariyer hayatınıza yapacağı desteği alarak bilinçaltı korkularınızdan kurtulabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla aşk hayatınız, çocuklarınız, yatırımlarınızla ilgili artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Gelecek umutlarınızı, ideallerinizi gerçekleştirmek için Satürn’ün 9.evden yüksek eğitim, seyahatler, yurtdışı konuları, hukuksal konular, ruhsal ve manevi değerlerle ilgili konulardaki desteğini alarak ufkunuzu, dünya görüşünüzü yükseltebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yerle ilgili artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. İş, kariyer ve meslek hayatınız için Satürn’ün 8.evden başkalarının kaynaklarıyla, okült bilgililerle, ya da kredi borçlarla desteğini alarak hayatınızdaki öngörülemeyen krizleri yönetebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla yakın çevre ilişkileriniz, eğitim öğrenim ve kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Hukuksal bir konunuz varsa davalardan yana, uluslararası alanlarda tanıtabileceğiniz,bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz ya da sosyal medya tanıtımları için Satürn’ün 7.evden eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerden yana destek alarak bilgi ve becerilerinizi bilgeliğe taşıyabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla kendi kaynaklarınız, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeninize yönelik artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Başkalarının kaynakları, cinsellik, okült ve ezoterik bilgiler, kredi ve borçlar, miraslarla ilgili konularda için Satürn’ün 6.evden birlikte çalıştığınız insanlardan, yanınızda çalışan kişilerden, günlük rutin hayat düzeninize etki eden kişilerin desteğini alarak manevi ve ruhsal yönden kendinizi güçlendirebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla kişiliğiniz, karakteriniz, benliğiniz, etrafınızdaki insanlarla ilgili konularda artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Eş, ortak ve ortaklı işler yaptığınız kişilerle, ikili ilişkilerinizle Satürn’ün 5.evden aşk, çocuklar, yatırımlar, hayatın keyif veren tarafları, hobilerinize yönelik konularda desteğini alarak yaşama sevincinizi yükseltebilir, ya da yaratıcılığınızla kişiliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla kontrolünüz dışında gelişenkaosa neden olan olaylar, hastane gibi kapalı mekanlar, psikolojik ve ruhsal sağlığınız, perde arkasında kalan artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Günlük hayat düzenindeki rutinleriniz, beden sağlığınız, çalışma koşullarınız için Satürn’ün 4.evden aile, yuva, ev hayatınızdan desteklenerekdüzenli ve sistemli rutinler oluşturabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, hayalleriniz ve ideallerinize ait, artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Aşkınızla, çocuklarınızla, yatırım alanlarında ya da hobilerinizlekendinizi ortaya çıkarmak için Satürn’ün 3.evden eğitim öğrenim alanında, yakın çevrenizin desteğini alarak kendi hayat sahnenizde parlayabileceksiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla iş, kariyer ve meslek hayatınızda artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Aile, yuva, ev hayatınızda kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilmek için Satürn’ün 2.evden kendi kaynaklarınızı yaratabileceğiniz yetenek ve becerilerinizi geliştirebileceğiniz destekleri arkanıza alarak özdeğer ve özgüveninizi yükseltebileceksiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (1-7 Mayıs Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Akrep Tutulmasıyla ruhsal ve manevi konularda, yüksek eğitim ya da akademik kariyerinizde, yurtdışı ve hukuksal alanlarda artık miadını dolduran çürümüş ya da karanlıkta kalan yüzleşmekten korktuğunuz korkularınızla ilgili hem bitişler, hem de yeni başlangıçlar zamanındasınız. Kendinizi ortaya çıkarabileceğiniz eğitim öğrenim konularında, yakın çevre ilişkilerinizde, kendinizi ifade ettiğinizi yazılı sözlü alanlarda Satürn’ün 1.evden bizatihi kendi şahsınızla kendi yapabilite gücünüzü artık ortaya koyabilecek ve kendinizi ortaya çıkarabileceksiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları