Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

1 Ocak-7 Ocak Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Başak burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Yeni yıla çalışarak başlangıç yaptığımızın ilk göstergesi olduğunu söyleyebiliriz. Emek vermek, çalışmak, günlük hayat rutinlerimiz, günlük hayat zorunluluklarımızı, iş ve hayat düzenimizi sağlayabilmek için çalışmak, çabalamak zorunda olduğumuzu bize hissettireceği ya da göstereceği bir yeni yıl başlangıcı yaptıracaktır.

Ayrıca yine yeni yılın ilk gününe Mars’la kavuşumda olan bir Merkür retrosuyla başlangıç yapacağız. Yöneticisi Jüpiter’in retrodan çıkması bir nebze iyi olsa da bu senenin oldukça zorlu geçeceğine dair yeni bir yeni yıl başlangıcı yaptığımızı gezegenler bize gerçekten açık açık gösteriyor. Merkür’ün Yay burcundaki retro konumu yöneticisi Jüpiter’de bereketin bolluğun, nasibin, rızkın hukuksal boyutunun, yapılan her türlü sözleşme anlaşmalarla ilgili tekrar edecek olan konular olabileceğini gösteriyor.

Yine Güneş’ten önce doğan Mars’ın Güneş’in önünde ilerliyor olması savaşın işaretçisi olarak bir gösterge olarak kabul edebileceğimizi göstermektedir. Zira bu sene inşallah savaş olmasın dileklerimizin yerini bulmasının ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Ayrıca Güneş’in nunki sabit yıldızında olduğu, Satürn’ün fomalhaut yıldızında olduğu bir yeniay olması da tüm gökyüzü kombinasyonlarıyla birlikte değerlendirdiğimize çıkan sonucun sistemin sana vermiş olduğu para, yetenek, mevki her ne ise kendi çıkarların için kullanmayacaksın, nunki özellikle devlet erkanında görev yapmakla ilgilidir ve doğrulukla iş yapmayı, başarılı olmayı bize anlatır.

İyi karmayı işaret eden nunki sabit yıldızı bize açıkça doğruluktan ayrılmadan, sana verilmiş olan, mesela devlet erkanındaki bir işi, mertebeyi kendi çıkarların için kullanarak para kazanmaya kalkışırsan hayatının altının üstüne geleceğini açık bir şekilde söylemektedir.Yine hem yeni yıla, hemde yeni yılın ilk haftasına Venüs Satürn karesiyle başlangıç yapıyoruz. Bu açıda oldukça zorlayıcı bir açı olan Venüs Satürn karelerinin en belirgin özelliği ilişkilerde ve maddi konularda eksiklik, yetersizlik duygusu verirken, kendini ilişkide değersiz hissetmek, maddi güvencenin yeterli olmaması şeklinde kendini gösterir.

Değişken burçlarda olması da, yıl içinde değişken burçların ilk derecelerinde gezegenleri olan kişilerin evlilik, ilişki ve ortaklıklarında değersizlik, yeteri kadar sevildiğine değer gördüğüne inanmama, tabi maddi konularda da paranın yetersiz olması ilişkilerde gözlemlenecek değişimlerin olacağını göstermektedir.

2 Ocak Salı günü Merkür’ün düz hareketine geçmesiyle birlikte, özellikle Yay ve Oğlak burcu ev konularınızda artık biraz rahat nefes alabildiğinizi fark edebilirsiniz.

4 Ocak Perşembe günü Mars Oğlak burcu seyahatine başlayarak 13 Şubat Salı gününe kadar Oğlak burcu seyahatini devam ettirecek. Yücelim yöneticiliğine sahip olduğu Oğlak burcunda Mars kendini iyi hisseder ve çalışkan olur. İş, kariyer ve meslek hayatımızda kendi gücümüzü en başarılı şekilde ortaya çıkarmak için mücadele edeceğimiz günler olacaktır. İş hayatında daha çok temkinli ve emin adımlar atmak isteyeceğimiz, görev ve sorumluluklarımızı disiplinli ve kontrollü bir şekilde yerine getireceğimiz zamanlarda olacağız. Hedefimizde daha çok uzun vadeli iş potansiyelleri olacaktır. Devletle ve kamusal sektörlerdeki işlerin kontrolünü ele alıp uygulamaya koymak açısından değerlendirebileceğiniz zamanlardır.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (1-7 Ocak Haftası)

10.evinizden geçecek olan Mars iş, kariyer ve meslek hayatınızda gücü ve kontrolü ele almak isteyeceksiniz. Tabi üst makamlarla, otorite sahibi kişilerle anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Yüksek eğitim, hukuki alanlardaki ve uzakta olan sevdiklerinizle yaşadığınız zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (1-7 Ocak Haftası)

9.evinizden geçecek olan Mars’la birlikte yüksek eğitim, seyahatler, hukuki alanlardaki atılacak adımlar ön plana çıkacaktır. Ortak para giriş çıkışlarındaki zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (1-7 Ocak Haftası)

8.evinizden geçecek olan Mars ortak kazançlar, para giriş çıkışlarıyla ilgili konularda disiplinli ve kontrollü bir şekilde hareket etmek isteyeceksiniz. Eş, ortak ve ikili ilişkilerinizdeki zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (1-7 Ocak Haftası)

7.evinizden geçecek olan Marseş, ortak ve ikili ilişkilerinizde uzun vadede daha kontrollü, belki gerektiğinde daha mesafeli olmak gerektiğini düşünebilirsiniz. İş hayatınızdaki ve günlük rutinlerinizdeki zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (1-7 Ocak Haftası)

6.evinizden geçecek olan Mars günlük rutin hayat ve iş düzeninizde, zihinsel ve bedensel sağlığınızla ilgili konuları uzun vadede daha fazla düşünmeniz gerektiğini ve buna göre kendinize bir disiplin geliştirmeniz gerektiğini düşünerek daha temkinli ve emin adımlar atarak yürümek isteyebilirsiniz. Aşk, çocuklar, hobiler, yaratıcılıklarınızla ilgili konulardaki zorlanmalar ve karışıklıklar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (1-7 Ocak Haftası)

5.evinizden geçecek olan Mars aşk, çocuklar, hobileriniz ve yatırımlarla ilgili konularda uzun vadede daha ciddi ve daha disiplinli hareket ederek emin adımlarla ilerlemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Ev, aile, yuva, aile ilişkileriniz, emlak ya da toprakla ilgili konulardaki zorlanmalar ve karışıklıklar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (1-7 Ocak Haftası)

4.evinizden geçecek olan Mars ev, aile, yuva, yaşadığınız yerle ilgili konularda uzun vadede daha ciddi ve daha disiplinle ele almanız gereken konular olduğunu fark edebilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizdeki varsa iletişimsel karışıklıklar ve zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (1-7 Ocak Haftası)

3.evinizden geçecek olan Mars yakın çevre ilişkilerinize, eğitim öğrenim hayatınıza uzun vadede daha ciddi ve daha disiplinle yaklaşmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Maddi kaynaklarınız, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz ve bedensel olarak hissettiğiniz zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (1-7 Ocak Haftası)

2.evinizden geçecek olan Mars maddi kaynak yaratma gücünüz, yetenekleriniz, özdeğer duygunuz, bedeninizle ilgili olan konuları uzun vadede daha ciddi ve disiplinli bir şekilde ele almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Kendinizi ortaya çıkartmakla ilgili ve etrafınızdaki kişilerle ilişki kurmakla ilgili konulardaki zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (1-7 Ocak Haftası)

1.evinizden geçecek olan Mars kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya koyarken uzun vadede daha ciddi ve disiplinli bir şekilde hareket etmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Bilinçaltı korkularınız, kapalı alanlarla ilgili, mistik psişik konulardaki yeteneklerinizle ilgili konulardaki karışıklıklar ve zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (1-7 Ocak Haftası)

12.evinizden geçecek olan Mars bilinçaltı korkularınız, hastane hapishane gibi kapalı yerler, yaşlılar ve yardıma muhtaç kişiler, kontrol dışı gelişen olaylarla ilgili konularda uzun vadede daha ciddiyetle ve daha disiplinli hareket etmek gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Sosyal çevreniz, gelecek için umutlarınız ve dileklerinizle ilgili karışıklıklar ve zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (1-7 Ocak Haftası)

11.evinizden geçecek olan Mars sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, gelecek için umutlarınız ve dileklerinizle ilgili konuları uzun vadede daha ciddi ve daha disiplinli bir şekilde ele almak gerektiğinin farkına varabilirsiniz. İş, kariyer ve meslek hayatınızdaki karışıklıklar ve zorlanmalar Merkür’ün düz harekete geçmesiyle düzelme gösterecektir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları