10 Ekim-16 Ekim Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

10 Ekim-16 Ekim Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Koç burcu enerjileriyle başlıyoruz. Dün gerçekleşen Koç dolunayı enerjisi henüz yeni gerçekleşmişken, doğal olarak haftaya Dolunay enerjileriyle başlıyor olacağız. Sabah saat on bir sularında Ay’ın Mars’la olan sekstil açısıyla bismillah deyip aldığımız kararları uygulamak adına yeni adımlar atmaya başlayacağız. Güneş Venüs birlikte ahenk içinde hareket ederken Satürn’den de destekleniyor. İlişkiler ve ortaklıklar açısından destekleyici. Akşamüstü saat beş civarlarında Ay Plüton ile kare açıdan çalışırken fikirsel çatışmalardan kaynaklı karşımızdaki kişilerle ters düşebilir, öfke kontrolü sağlayamayabiliriz.

11 Ekim Salı günü Ay Boğa burcuna geçtiğinde güvenli sularda olmak, kendini güvence altına almak, huzurlu olmaya duyulan ihtiyaç duygusu artarken, bunun için hayatımıza gelen yeniliklerin ve değişimlerin bizim için yıkımmış gibi algılamamak gerektiğinin farkındalığına ulaşabiliriz. Merkür’ün retro dönüşü tekrar Terazi burcuna giriş yapmasıyla birlikte, Jüpiter’le de karşıtlığa geçmiş ve Neptün Mars karesi De tam olarak aktifleşmiş olacak. Temeli sağlam olmayan, güven vaat etmeyen, huzur vermeyen, hayal kırıklığı yaratan ilişkilerde netleşmeler, bitişler ve yeni başlangıç adımları atılıyor olacak. Aynı gün gerçekleşen ve etkisini hafta boyu hissettirecek olan Güneş’in Satürn’den almış olduğu üçgen açı desteğiyle toplumsal duruşunuzu statünüzü değiştirecek sağlam iş ortaklıkları ve yeni başlayan ilişkiler şeklinde tezahür edecektir. (Özellikle hava elementlerinin 18 derecesinin +5 ve-5 derece üstü ve altı olanları daha fazla etkileyecektir.)

14 Ekim Cuma günü aldığı Güneş Venüs, Satürn ve Mars arasında hava üçgen açı kalıbı aslında haftanın geneline hakim bir enerjiyi aktifleştirerek yeni başlayacak olan iş ortaklıklarına ve yeni ilişkilere destek verirken, Ay’ın ikizler burcunda Mars’la olan kavuşumuyla hava üçgen açı kalıbını Neptün’le karelerken sağlam sanılan sorunlu ilişkilerin hüsranla sonuçlandığını, Ay’ın yöneticisi Merkür ve Neptün’ün yapmış olduğu karşıtlık açısıyla mevcut olan ilişkilerdeki sorunların sebep olduğu yaraların iyice büyüdüğünü, Satürn’ün Ay Düğümlerine yapmış olduğu T-kareyle sonlanacağını göstermektedir. Satürn Ay Düğümlerini kareliyorsa bu ilişkinin ya da ortaklığın bitmesi zaten sizin için hayırlı olan ve gerekli olan sosyal bir değişimdir. Bunun size kazandırmış olduğu farkındalığın idrakine varmanızla, kötü gibi görünen bir şeyin, aslında sizin için ne kadar büyük bir hayra vesile olduğunu anlayabileceksiniz.

15 Ekim Cumartesi günü Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle biraz eskilere, hatıralara doğru yolculuk yaparak duygusal olarak kendi içinize çekilmek kendi dünyanızda kalmak isteyebilirsiniz.

16 Ekim Pazar günü aldığınız duyduğunuz haberler pek hoşunuza gitmeyebilir. Belki de her söylenene ya da her duyduğunuza aldanmamak da gerekebilir. Ay Neptün üçgeni size iç sesinizin doğruyu söyleyeceğinden emin olmanız gerektiğini söylüyor.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Kendinizi doğru ifade edememekten, aklınızı makul kullanamamaktan ya ada ilişkilerden yana almış olduğunuz yaraların çözüm yolunun kendi içinize dönmek ya da depresyonla çözmeyeceğinizi anlamaya başlayacak ve sosyalleşmeye başlayarak konuşarak çözüm yolları geliştireceksiniz. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeniyle bilginin gücüyle, ya da yakın çevre desteğini arkanıza alarak tekrar ayağa kalabileceksiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Kendi yeteneklerinize yeteri kadar güvenememekten, kendinize gereken değeri vermemekten yani kendinize yüklemiş olduğunuz değersizlik duygusu gibi sebeplerden almış olduğunuz yaraların çözüm yolunun sizi en çok iyi hissettiren işi yaparak mutlu olduğunuzu, bedeninizi sevdiğiniz zaman anlamaya başlayacak ve çalışma koşullarınızı iyileştirmek için çözüm yolları üretmeye başlayacaksınız. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile iş hayatında maddi olanaklar yaratabileceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Kariyer ve aile hayatınıza yönelik yaşamış olduğunuz yanılsamalar, geleceğe umutla bakabilmeniz konusunda sizde açmış olduğu yaraların çözüm yolunun bakış açınızı geliştirmek, hayata coşkuyla bakmak olduğunu anlayacak ve kişiliğinizi ortaya çıkarmak için bilginin gücüyle hareket etmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile akıl gücüyle kişiliğinizi ortaya koyduğunuzda gücünüzü tekrar elinize aldığınızı görebileceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Yüksek ufuklar, yurt dışı eğitim seyahatler, hukuksal mevzular, eğitim öğrenim ve yakın çevre ilişkilerinde yaşamış olduğunuz yanılgılar iş, kariyer ve toplumsal duruşunuza statünüze yönelik zararlar vermiş yaralar açmış olabilir. Bu yaraların çözüm yollarının yumuşak karnınıza giden yerden geçtiğini, belki atalarınızdan genlerinizden gelen miraslardan kendinizi arındırarak çözüme ulaşabileceksiniz. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile karma temizliği yapabilme fırsatı yakalayabileceksiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Özdeğer ve mana arayışı, madde ve mana, maddiyat ve maneviyata yönelik konularda yaşamış olduğunuz yanılgılar dar görüşlü, büyük tabloyu görememek gibi sorunlara sebep olmuş ve bu durum sizin kendi biçtiğiniz değer yargıları üzerinden olduğu için içten içe sizi daha çok acıtıyor ve yaralıyor olabilir. Bunu çözmenin yolunun önce kendi zihninizi aydınlatmak, akılcı, sorgulayıcı ve doğru düşünmekten geçtiğini öğrenebileceksiniz. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile sosyal ve ikili ilişkilerinizi güçlendireceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Eş, ortak, ikili ilişkiler, kişiliğiniz ve karakteriniz, bakış açınız, bilinç seviyeniz, etrafınızda bulunan insanlar, tüm bunlara çok daha derinden bakamamak, görünmeyenin ötesini görememek, bakmakla görmek arasındaki farkın ayrımına varamamaktan kaynaklanan içine düştüğünüz yanılgılar ve bunların sizde açmış olduğu psikolojik hasarlar yaralar… Şimdi bu durumu çözmek için evvela kendi varlığınıza biçtiğiniz değere bir bakın… Kendine değer vermeyi bilmeyen insan, başkalarına da değer vermeyi bilemez, kendini sevmeyi bilmeyen insan, başkalarını da sevmeyi bilemez. Sevilmeyi de bekleyemez… Kendinize gerçekten değer verin… O vakit size de hak ettiğiniz değer verilecek, hayatta dengede olacak, Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile maddi kaynaklarınız, iş hayatı ve koşullarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Günlük rutin hayat düzeniniz, çalışma koşullarınız, beden sağlığınız, ruh sağlığınız, kontrolünüz dışında gelişen olaylara yüksek bir bakış açısıyla yaklaşamamak, yaşamda tekrar eden olayları ufku geniş bir bakış açısıyla değerlendirememek yüzünden ilişkilerden alınan yaralar… Kendi görüntünüz, kişiliğiniz, karakteriniz, bakış açınız bunlardan ne kadar memnunsunuz? Kendinizle gerçekten barışık mısınız? İlişkileri yönetme bicimizin ne kadar eşit ve adil? Bu sorgulamalarla Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya koyarken en az karşı tarafı düşündüğünüz kadar kendinizi de düşünüyor olmanız gerektiğinizi anlayabileceksiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Aşk, çocuklar, yatırımlar, hobiler, hayattan keyif almak, arkadaşlık ve dostluk, sosyal gruplar, gelecek için umut ettiklerinizle ilgili konulara bir düzen getirememek, hizmet etme bilinci geliştirememek sebebiyle alınan yaralar… Gerçek evrensel sevgi nedir? Nasıl olmalıdır? İnsanı insan olduğu için sevmek demek? Allah için sevmek ne demek? Leyla’dan geçip Mevla’ya nasıl ulaşır insan? Bu soruların cevaplarına Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile karma temizliği yaparak ulaşabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Aile ve kariyer hayatınıza yönelik yaşamış olduğunuz yanılsamalar, aşk, çocuklar, yatırımlar, hobiler, hayattan keyif alma konularında sizde açmış olduğu yaraların çözüm yolunun ilişkilerinizi doğru yönetmekle, sezgilerinize güvenerek, eşit adil ve doğru ilişkiler geliştirerek hareket etmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile aklın gücüyle ilişkiler geliştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Yakın çevre ilişkileriniz, yüksek ufuklar, yurt dışı eğitim seyahatler, hukuksal mevzular, eğitim öğrenim ve yaşamış olduğunuz yanılgılar ailenize, yaşadığınız yere, ebeveynlerle olan ilişkilerinize yönelik zararlar vermiş yaralar açmış olabilir. Bu yaraların çözüm yollarının iş, kariyer ve meslek hayatınızda başarılı adımlar atmak olduğunu bilmelisiniz. Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile özdeğerinizi yükseltecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak iş ve çalışma alanları yaratabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Özdeğer ve mana arayışı, madde ve mana, maddiyat ve maneviyata yönelik konularda yaşamış olduğunuz yanılgılar zihni doğru kullanamamak, kendini doğru ifade edememek, fikir ve düşüncelerin yanlış ifade edilmesi, yakın çevre ilişkilerinde yanlış anlaşılmalar ya da anlaşılamamak sizde yaralar açmış olabilir. Bu yaraları çözmenin yolunun ufkunuzu geliştirmek, büyük düşünmek, kutsal ve ulvi değerler gözünden kendine bakmak, sağlam bir kişilik oluşturarak Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni ile aklın gücüyle kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya çıkarabileceksiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (10-16 Ekim Haftası)

Kişiliğiniz ve karakteriniz, bakış açınız, bilinç seviyeniz, etrafınızda bulunan insanlar, eş, ortak, ikili ilişkilere yanıltıcı bir zihin algısıyla yaklaşmak. Bu sebepten ötürü hissedilen özdeğer eksikliğe, kendi yetenek ve becerilerine güvenememek yüzünden alınan yaralar. Madde ve manaya, görünenin ötesine, yaşanan olaylara daha derinden bakabildiğinizde Güneş Venüs, Satürn ve Mars hava üçgeni desteğiyle karma temizliği yapabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI