Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

10 Temmuz-16 Temmuz Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Koç burcuyla başlangıç yapıyoruz. Gün geneline baktığımızda kendi ihtiyaçlarımıza, duygularımıza, ailemize ve sevdiklerimize odaklı olacağımızı söyleyebiliriz.

Haftanın ilk gününde Mars Başak burcuna geçiş yaparak 27 Ağustos’a kadar Başak burcu seyahatine devam edecek. Mars Başak burcunda peregrin durumdadır. Mars Aslandayken enerji ve efor egoya yönelik çalışırken, egosal güç çatışmalarına girerek, kıran kırana savaşma enerjisindedir. Mars Başağa geçtiğinde ego törpülenmiş, güç mücadelesi yerini emek yermeye, hizmet etme bilincine geçmiş, faydalı ve verimli olmaya bırakmıştır. Tevazu ve mütevazi geliştirerek gönülleri fetheden olmak önemli hale gelir. Doğal olarak bugün itibariyle 27 Ağustosa kadar enerji ve eforumuzu Başak burcu ev konularında faydalı ve verimli olmaya yönelik çalıştıracağımızı, emek vererek hizmet etme bilinci ile irade çalıştıracağımızı göstermektedir. Tabi ki Başağın kendi çıkarını kollayacağını da hesaba katarsak, elbette ki, eylemlerini kendi çıkarlarını kollayarak gerçekleştireceğini unutmamalıyız.

11 Temmuz Salı günü Merkür Aslan burcuna geçiş yaparak 29Temmuza kadar Aslan burcu seyahatine devam edecek. Merkür Aslan burcunda peregrin durumdadır. Merkür Yengeç’teyken ailemizle, sevdiklerimizle ya da bize aile sıcaklığı ve aidiyet duygusunu hissettiren insanlarla daha fazla iletişim ve haberleşme halindeydik. Zihnimizi meşgul eden konular daha çok ailemize yönelik, eski hatıralarımıza, anılarımıza yönelikti. Merkür Aslan burcu geçişiyle iletişimdeki odak noktamız kendimizi ortaya çıkaran, daha çok kendi fikir ve düşüncelerimizin dikkate alınmasını ve önemsenmesini isteyeceğiz. Benmerkezci olan Aslan burcu edasıyla her şeyi kendimizin herkesten daha iyi bildiğimizi ispat etmek, fikir ve düşüncelerimizle dikkat çekmek isteyeceğiz. Yine iletişimde kendi düşünce ve fikirlerimizi yücelten ifadeler kullanırken başkalarının düşünce ve fikirlerini Aslan egosunun tuzağına düşerek küçümseyici davranışlarda bulunmamaya dikkat etmeli, gereksizözgüven patlamalarına girişip de başkalarına akıl fikir vermeye kalkışmamakta fayda olacaktır. Aksi halde fikirsel ve egosal çatışmalar içerisinde kendimizi bulmamız çok mümkün diyebiliriz.

14 Temmuz Cuma günü Güneş Uranüs sekstil açısıyla farklı, sıra dışı ve yenilikçi yöntemler geliştirerek isteklerimize yönelik hedeflere odaklı olacağımızı göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 6.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde çalışma hayatınıza, günlük rutinlerinize, beden sağlığınıza gerekli olan düzeni getirmek için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 5.ev geçişi ise, yeni bir aşk, çocuk konusu, yeni bir yatırımda bulunmak, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak konularında yeni ve güzel haberler alabilir, yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 5.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde aşk hayatınıza, çocuklarınızla ilgili konularda, hobileriniz, hayatta size keyif veren konular, yatırımlarla ilgili konulara yeni bir düzen getirmek için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 4.ev geçişi ise, evinizde, ailenizle, yuvanızda daha çok zaman geçirmek, ailenizle sevdiklerinizle ilgilenmek birlikte olmak isteyeceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 4.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde ev, aile, yuva, yaşadığınız yerle ilgili konularda yeni bir düzen getirmek için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 3.ev geçişi ise, eğitim öğrenim hayatınız, yakın çevrenizdeki kardeş kuzen, yakın arkadaşlarınızla vakit geçirmek birlikte olmak isteyeceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 3.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı sözlü alanlar, sosyal medya, yakın çevre ilişkilerinizle ilgili konularda yeni bir düzen getirmek için harekete geçebileceksiniz,Merkür’ün 2.ev geçişi ise, maddi kaynaklarınızı, üretim kapasitenizi geliştirmek, yeteneklerinize yönelmek, özdeğerinizi yükseltmek isteyeceksiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 2.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde maddi kaynaklarınızı geliştirebileceğiniz, özdeğer duygunuzu yükseltebilecek, yetenek ve becerilerinizle kariyer ve meslek hayatınıza yönelik yeni adımlar, yeni düzenlemeler yapmak için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 1.ev geçişi ise, kendinizi ön plana çıkarabileceğiniz, özgüveninizin yükseldiği, etrafınızdaki kişiler tarafından fark edildiğiniz, fikir ve düşünlerinizle etrafınızdaki kişilere kendinizi gösterebildiğiniz zamanlar olacaktır.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 1.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde kişilik ve karakterinizle kendinizi ortaya koyabileceğiniz, yeni kararlar alarak hayatınıza artık yeni bir düzen getirmek için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 12.ev geçişi ise, iç dünyanıza yönelebilir, izole olmak kendinizle baş başa olmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 12.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde hastane gibi kapalı mekanlarla, kontrol dışı gelişen olaylarla ilgili konulara artık yeni bir düzen geliştirmek için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 11.ev geçişi ise, sosyal çevrenizle, arkadaş ve dostlarınızla fikir alışverişlerinde bulunmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 11.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınızla, gelecek için gerçekleştirmek istediğiniz konularda yeni düzenlemeler yapmak için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 10.ev geçişi ise, iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelmek fikir ve düşüncelerinizle iş hayatınızda dikkat çekmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 10.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik konularda yeni düzenlemeler yapmak için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 9.ev geçişi ise, akademik kariyeriniz, yurtdışı eğitim seyahatler, hukuki konular ve davalarda kendiniz özgüvenli bir şekilde ortaya çıkarabileceksiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 9.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde yüksek eğitim ve akademik kariyer, hukuki konular, yurtdışı eğitim seyahatlerle ilgili konularda yeni düzenlemeler yapmak için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 8.ev geçişi ise, ölüm ve ötesi konular, okült bilgiler, mali konular, miras, vergi, kredi ve borçlarla ilgili konulara kafa yorabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 8.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde mali konular, kredi ve borçlar, okült bilgilerle ilgili konularda yeni düzenlemeler yapmak için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 7.ev geçişi ise, eş, ortak, ikili ilişkilerinizle fikir alışverişlerinde bulunmanız gerekebilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (10-16 Temmuz Haftası)

Mars’ın 7.evinizden geçişi önümüzdeki günlerde eş, ortak, ikili ilişkilerle ilgili konularda yeni bir düzen için harekete geçebileceksiniz, Merkür’ün 6.ev geçişi ise, günlük rutinleriniz, beden sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili konulara yönelebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları