Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

11 Aralık-17 Aralık Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Akrep burcu enerjilerinin son dereceleriyle başlangıç yapıyoruz. Öğleden önce Ay Akrepteyken kendimizi duygusal olarak çok huzurlu ve güvende hissetmeyebiliriz. Kafamızda yapılması gereken bir sürü iş dolaşıyorken, fazda kapanmak üzere olduğu için, ya şu konuyu artık halletmem lazım, noktasında haritamızdaki Akrep burcu ev konularındaki amacımızı netleştirmeye çalışacağız demektir. Öğleden sonra Ay’ın Yay burcuna geçmesiyle biraz daha içsel olarak rahatlayacağız. Yeniay Yay burcunda gerçekleşeceği için yeniayın enerjisine de girmiş olacağız.

13 Aralık Çarşamba günü Merkür Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak Yay burcuna kadar gerileyip 2 Ocak Salı gününe kadar retroda kalacak. Oğlak burcu haritalarınızın hangi ev konularını ifade ediyorsa o ev konularında geriye dönük eksiklerinizi tamamlama yoluna gidebilir, iş kariyer ve meslek hayatınıza yönelik alacağınız ciddi ve uzun vadeye dayalı kararları enine boyuna düşünüp temkinli bir şekilde hareket edebilirsiniz.

13 Aralık Çarşamba günü Yay burcun 20 derecesinde Atria sabit yıldızında Mars’iyen bir yeniay gerçekleşecek.

Yay burcu din, inanç, felsefe, eğitim öğrenim, akademisyenler, öğretmenler, yabancı kültürler, seyahatler, hukuksal ve maneviyatla ilgili konularının ön plana çıkacağını göstermektedir.

Atria sabit yıldızı Masonluk yıldızıdır. Gizli örgülerle, okült bilgilerle felsefist, filozoflarla, adalet ve dürüstlükle ilgilidir. Yardımseverliği, tanrısal yardımı, ilahi aklı temsil eder. Güzel bir yıldızdır. Eğitim öğrenim, okült bilgiler, spirütüel, felsefi, psikoloji konularıyla ilgilenenler açısından güzel bir yeniay olacaktır.

Ankara’ya göre çıkarttığımız yeniay haritasına baktığımızda yeniayın 3.evde gerçekleştiğini görüyoruz. Kendimizi ifade ettiğimiz sosyal medya, iletişim ve haberleşme, reklam ve pazarlama, yakın çevreyle yapılacak olan iletişim ve seyahatler, eğitim öğrenim ve ticaretle ilgili konularda yolculuklar yapmayı, fizibilite yapmayı gösteriyor diyebiliriz. Yeniay Mars kavuşumu tabiki bu konularda verilecek savaş ve mücadeleyi, hırsın, rekabetin ön plana çıkacağını göstermektedir. Elbette asker, polis, ordu ile ilgili konulardaki hareketlenmeleri de işaret etmektedir.

Yükselene baktığımızda ise Terazi burcunun 13 derecesinde bulunan Algorab sabit yıldızını görüyoruz. Terazinin en tehlikeli yıldızlarından biridir. Şeytan yıldızı olarak geçer. Kötü niyet enerjisi vardır. Paraya sahip olmak, ama paraya aç gözlülükle sahip olmaya çalışmak isteyen karanlık kişilikte olmayı gösterir. Hırslı olur. Paraya sahip olmayı hırs yapar ve amacına ulaşmak için, her şeyi mübah görmeyi, kötü ve tehlikeli insan kılığında olmayı gösterir. Ama güzel, hoş, şirin görünür.

Terazi burcunun özelliklerine baktığımızda eşitlik ve adaleti, uyumlu ve dengeli olmayı, ilişkileri, diplomasiyi, sanatı ve estetiği işaret eder.

Yükselen yöneticisi Venüs Zodyak’ta Boğa burcunun doğal evi olan 2.evde Akrep burcunda, Yeniayın yöneticisi Jüpiter Boğa burcunda Sheratan hattında retroda 7.ve Akrep burcunun doğal evi olan 8.evde ve iki yönetici birbirine karşıt açıda. İlişki ve ortaklıklarda başkalarının kaynaklarıyla ilgilieğer kötü niyetle dürtüsel davranışlarda bulunduysak, şu an bunun yaşatmış olduğu krizi abartılı bir şekilde deneyimliyoruz demektir.

Ay Düğümlerinin de yine 1/7 aksı olan ilişkilerde ben sen dengesi ile ilgili konuları işaret ettiğini gösterirken, Ay düğümlerinin de Gad 21 derece Foramende olduğunu görüyoruz. Foramen sabit yıldızı zenginlik, yükseliş, şöhret verir, toplumda tanınan insan olmayı, adil ve dürüst insan olmayı ve olumsuz halinde de aç gözlülük ve dürüstlükten ödün vermeyi gösterir. Kadise21 derece BatenKaıtos sabit yıldızında Koç burcunun en sorunlu derecelerindendir. Balinanın ağzı, deniz canavarı olarak geçer. Adından da anlaşılacağı gibi batmak demektir. Ticarette batmak, yargının karşısında hesap vermek demektir. Bunalım yıldızıdır. Bu sebeple kendini dış dünyaya kapatmayı, bunalıma sokmayı, kasvetli olmayı verir. Biraz talihsizlik enerjilerini getirebileceğini söylemeliyiz. KAD 7.eve doğru giderken geminin artık batmaya başladığını gösterdiğini söyleyebiliriz. İlişki ve ortaklıklarda depresyon, göç etmek, zorunlu ülke değişikliğine gitmek konularını ön plana çıkaracaktır.

Venüs Jüpiter karşıtlığı bitene kadar piyasaların uçması devam eder. Devalüasyon aşırı şekilde artmaya devam eder. Ayrıca Venüs Jüpiter karşıtlığı aşırı harcamalarda bulunmak, aşırı hırs, aşırı derecede yoğun duygular, kıskançlık gibi enerjileri de açığa çıkaracaktır. Sevgi ve para ilişkisinde alma verme dengesinin sağlıklı çalışmadığı zamanlardır. Aşırı derecede para harcama, aşırı derecede değersizlik hissi çalışır.

Merkür’ün yeniayda durağanlaşmaya ve ertesi günü retroya girmesi ve yeniay derecesine kadar geriye gitmesi iş, meslek ve kariyer hayatındaki başarı ve hedeflerin için mantıklı ve akıllıca düşün, inançlarına ve ideallerine göre karar alarak harekete geç, ya da sorumluluk gerektiren konularda, görevlerini yerine disiplinli bir şekilde yerine getirip getirmediğini önce bir kontrol et, gerçekten işin içine anlam ve mana katarak, maneviyat gözüyle değerlendirme yaptıktan sonra gereği neyse, olması gerektiği gibi yap demektir. İş kariyerle ilgili eksiklerin varsa geri dön tamamla ve öyle yoluna devam et demektir.Oğlak ve Yay burcu evleriniz haritanızda hangi ev konularını işaret ediyorsa ona göre değerlendirme yapmalısınız.

Son olarak Neptün yeniaya kare açı yaptığı için gerçeklerden çok fazla uzaklaşmak iyi sonuçlar doğurmayabilir. Bu sebeple Merkür’ün Oğlak burcunda gerilediği zamanlarda önünüze gelen konuyu enine boyuna düşünüp, ayaklarınız yere sağlam basacak şekilde değerlendirip ele almanız için size destek olacaktır. O yüzden Merkür retrosunu iyi değerlendirmek lazım.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (11-17 Aralık Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni insanlarla tanışabilir, yeni eğitimlere başlayabilir, yeni seyahat planları yapabilirsiniz. Merkür 10.evde retro yapacağı için iş, kariyer ve meslek hayatınızda bazı aksaklıklar, engellerle karşılaşmak planlarınızı gerçekleştirmek adına size hayal kırıklığı yaşatabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (11-17 Aralık Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, mali giriş çıkışlarınızın, kredi ve borçlar, ödemeler dengenizle ilgili konularda ortaklı işlerle gelirlerinizi artırma planlamaları için adımlar atmak isteyebilirsiniz. Merkür 9.evde retro yapacağı için reklam tanıtım ya da pazarlamalarda aksaklıklar, hukuki kısıtlanmalar, beklenilen haberlerin gecikmesi gibi aksaklıklar yaşamak, kariyer gelirlerinizde ve hayallerinizi gerçekleştirmek adına hayal kırıklıkları yaşatabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (11-17 Aralık Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni bir ilişki, iş ortaklığı, ya da ortaklı yapılacak işlere adım atmak isteyebilirsiniz. Merkür 8.evde retro yapacağı için mali konularda gecikmeler yaşayabilir, ya da mali yetersizlikler sizi şu sıralar tatmin etmeyebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (11-17 Aralık Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni bir ev düzenine ya da yeni bir iş düzenine geçmek istiyor olabilirsiniz. Merkür 7.evde retro yapacağı için eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizde fikir ayrılıkları, hukuki problemler yaşamak beklentilerinize istediğiniz ölçüde cevap vermeyebilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (11-17 Aralık Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, sevdiğiniz insanla yeni bir hayata keyifli bir başlangıç yapmak istiyor olabilirsiniz. Merkür 6.evde retro yapacağı için yeni bir ev düzeni ve günlük hayat düzeni oluşturma konusunda çözümü olmayan psikolojik durumlar sizde hayal kırıklığına sebep olabilir. Çocukları olanlar için çocuklarla ilgili konularda düzen gerektiren konularda aksaklıklar söz konusu olurken, yaratıcılığını ortaya çıkarmak isteyenler ise aslında yeteri kadar mükemmel iş çıkaramadığının farkına varmaktan kaynaklanan psikolojik açıdan çözümsüzlük hissi verebilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (11-17 Aralık Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni bir ev kurmak, yuva kurmak, yeni bir eve geçmek istiyor olabilirsiniz. Merkür 5.evde retro yapacağı için sevdiğiniz insanla ilgili konularda, bir ilişkide normalde olması gerektiği gibi olmayan konular, işi resmileştirme, ciddiyete taşımak noktasında, ayakları yere sağlam basmayan eksiklikleri olan bir aşamada olduğunu görmenize sebep olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (11-17 Aralık Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni bir eğitime başlamak, yeni bir ürün satışı, sosyal medyada ya da yakın çevrenize iş gereği kendinizi tanıtmak, yeni bir araba almak, yolculuklar yapmak, yakın çevrenizden yeni insanlarla tanışmak istiyor olabilirsiniz. Merkür 4.evde retro yapacağı için sizi biriyle tanıştırmışlardır, dersiniz ki gerçekten aile yuva kuracak biri mi değil mi, ne kadar ciddiyet sahibi, sorumluluklarını yerine getirir mi, tam olarak güvenebilir miyim, ya da araba alacaksınız iyi de bu pahalılıkta evi geçindirebilecek miyim bu işe kalkışırsam, eğitime başlayacaksınız ama evin mali giderleri ortada nasıl olacak bu iş, maddi ve manevi anlamda kendinize güven eksikliğine sebep olabilir. Retro sonrasında bu aksaklıklar daha netleşir hale gelecektir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (11-17 Aralık Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yeteneklerinizi, bedeninizi ilgilendiren konularda yeni adımlar atmak istiyor olabilirsiniz. Merkür 3.evde retro yapacağı için acaba doğru düşünüyor muyum, bende eksiklik olabilir mi, ben mi büyütüyorum, gibi deli sorular zihninizi meşgul edebilir. Retro sonrası biraz daha netlik kazanabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (11-17 Aralık Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, çalışma koşullarınıza, günlük rutinlerinize, zihinsel ve bedensel sağlığınıza yönelik yeni adımlar atmak istiyor olabilirsiniz. Merkür 2.evde retro yapacağı için maddi anlamda beni tatmin edecek mi, özdeğerimi yükseltecek kadar etkili olacak mı, bedensel anlamda bana ciddi anlamda fayda sağlayacak mı gibi sorularla zihniniz meşgul olabilir. Retro sonrası biraz daha netlik kazanabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (11-17 Aralık Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, evlilik, ayrılık, yeni bir ev almak, taşınmak, evden çalışma kararları almak isteyebilirsiniz. Merkür 1.evde retro yapacağı için alacağınız kararlarda kendinizin bu konularda yeterli olup olmadığını sorgulama yoluna gidebilirsiniz. Retro sonrası biraz daha netlik kazanabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (11-17 Aralık Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, geleceğe yönelik, ideallerinizde olanları gerçekleştirmek adına birçok planlamalarınız hayata geçirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat Jüpiter Venüs karşıtlığı sizi 4/10 aksından zorladığı için ev aile hayatı ve iş hayatı arasında yaşadığınız duygusal yoğunluk olduğundan daha aşırı derece büyümeye ve hiçbir şekilde yoluna girmeyecekmiş gibi hissetmenize sebep olabilir. Karşıtlık geçtikten sonra etkisi azalacaktır.Merkür 12.evde retro yapacağı için gerçekleştirmeyi planladığınız konuları bilinçaltınızda,kendinizi maddi ve manevi anlamda yetersiz gördüğünüz için başarma şansınızın olmadığı karamsarlığına düşürebilir. Retro sonrası ruhsal gücünüzü toplarsınız.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (11-17 Aralık Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, iş, kariyer, meslek ve toplumsal statünüze yönelik yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Kendi maddi kaynaklarınızın, yetenek ve becerilerinizin yeterli olmadığını düşünüp değersizlik hissine kapılabilirsiniz. Merkür 11.evde retro yapacağı için alacağınız kararlarda kariyer gelirlerinizin yeterli olmayacağın, gelecek planlamalarını gerçekleştirmek adına kendinizi yeteri kadar güçlü olmadığınızı hissediyor olabilirsiniz. Retro sonrası bu kadar kararsız düşüncelere sahip olmazsınız.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları