Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

11 Eylül-17 Eylül Haftası burç yorumları…

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Aslan burcu enerjileriyle başlıyoruz. Çocuklar, yatırımlar, hayatın size keyif veren alanları, biraz eğlence, hobileriniz ya da aşk hayatınızın ön planda olacağı bir günün enerjisi hakim olacak. Balsamik fazın da etkisiyle daha çok iş bitirmeye yönelik konularla ilgileneceğiz.

Bu haftanın en önemli konusu Cuma günü 21 derece Başak burcunda gerçekleşecek olan yeniay.

Başak yeniayları üretmek, çalışmak, emek vermek, servis vermek, hizmet etmek, düzen getirmek, sistem kurmak, en faydalı ve en verimli şekilde üreterek en mükemmeli ortaya çıkarmakla ilgilidir.

Başkentimiz Ankara’ya göre çıkartmış olduğumuz, Wholesings ve plasidus haritalarda Başak yeniayının Denebola sabit yıldızıyla 1.ve 2.evlerde gerçekleşeceğini görüyoruz. 1.ve 2.evler, kişiliğimizi, karakterimizi, kendimizi dış dünyaya nasıl yansıttığımızı, yeteneklerimizi, maddi kaynak üretme kapasitemizi, özdeğer duygumuzu gösterir. Denobola sabit yıldızı Satürn Venüs karakterinde bir sabit yıldızdır. Ün, terfi, şeref, başarı veren bir sabit yıldızdır. Yöneticisinin retroda olması tabi güçten düşmeyi de verebilir. Doğal felaketlerle ilgili bir yıldızdır, orman yangınları, sel, , fırtına, deprem gibi doğal felaketlere sebep olabilir.

Yükselende 29 derecede Regulus’un yükseldiğini görüyoruz. Yönetici, lider kişileri, daha çok arka planda arı gibi çalışan emekçi sanatçıları işaret edebilir. Regulus’da diğer kraliyet yıldızları gibi bedel ödetir. Yani öç almayacaksın der. Şan, soyluluk, asalet verir. Ama öç almayacaksın der. E tabi şimdi Yönetici Güneş Denebola sabit yıldızının etkisiyle başarılı olmuşsundur artı, iyi yerlere gelmişsindir. Ön planda görünür olan, sahne önünde perde önünde görünen Aslan gibi kişiler tarafından gözden düşürülmeye çalışılabilirsin. Çünkü Neptün yeniaya karşıtlığa doğru yeniay sonrası ilerlerken Ay’da görünmeye başlayacak ve asparagas söylentiler, lafı sözü çarpıtmak, yanlış konuşmak, yanlış söylentiler söz konusu olabilir. Maddi konular ve özdeğer duygusuyla ilgili yaşanabilecek kaygı, endişe, kayıp enerjileri de aktif olabilir.

Yeniayın en güzel açısı Uranüs’ün yeniaya yaptığı üçgen açı desteğiyle iş, kariyer, meslek hayatında, yüksek eğitim, ruhsal ve manevi konular, yurtdışı eğitim seyahat, hukuki alanlarda yenilikler, yeni ve sağlam adımlarla yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 6.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla çalışma hayatınızla ilgili yeni para kazanma yöntemleri geliştirebilirsiniz. Bedensel ve zihinsel sağlığınıza yönelik teknolojik yeni gelişmeleri hayatınıza katabilirsiniz. Keyfe keder, eğlence hayatı gibi harcamalarda ipin ucunu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 5.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla, yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yeni yatırımlarda bulunmak, yeni bir hobiye yönelmek isteyebilirsiniz. Ev harcamalarında ipin ucunu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 4.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla ev, arsa, arazi alım satım sözleşme anlaşmaları yapabilir, yeni bir eve geçmek, yeni ev almak, ev hayatınıza yönelik yeni ve güzel gelişmeler söz konusu olacaktır. Yakın çevre ilişkilerinizde fazla harcama yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 3.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla eğitim, ticaret, araba alım satımı, iletişim, ulaşım, reklam ve pazarlama alanlarında güzel gelişmeler, anlaşma sözleşmeler yapabilirsiniz. Mali konularda fazla müsriflik yapmamaya özen göstermelisiniz. Ev hayatında, aile üyeleriyle yaşanacak tartışmalar dikkat etmelisiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 2.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla maddi kaynak üretme potansiyelinizle ilgili, yetenek ve becerileriniz, özdeğer duygunuzu etkileyecek sizi güvende ve huzurlu hissettirecek konularda yeni adımlar atabilirsiniz. İş hayatınıza yönelik yeni gelişmeler, yakın çevrenizden destekler görebilirsiniz. Kişisel harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 1.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla kişisel kararlar alacağınız, özellikle ikili ilişkilerinize yönelik önemli kararlar alacaksınız. Yeni ve farklı insanlarla farklı kültürlerle, farklı yerlere seyahatler yapabilirsiniz. Kontrol dışı harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 12.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla arka planda gelişen olaylar sizi bir hayli yıpratabilir. Biraz kendi içinize, kendi içsel dünyanıza çekilmek, olayları dışarıdan gözlemlemek ve yeni kararlar almaktansa geri planda durmak sizin için daha faydalı olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 11.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla yeni bir sosyal çevreye, dernek, parti, kulüp gibi ekip çalışması gerektiren, aynı amaç uğruna bir araya gelen insanlarla birlikte yeni sosyal girişimlerde bulunmak için adım atabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Psikolojik olarak ikili ilişkilerinizde içsel çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 10.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla iş, kariyer ve meslek hayatınızda değişime gidebilir ve yeni planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. İş, kariyer ya da meslek değişikliği yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizden destek görebilir, ya da ideallerinizi gerçekleştirmek için kendinizi sosyal mecralarda bilgilinizle ortaya koyabileceksiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 9.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla yüksek eğitim, seyahat, yurtdışı bağlantılı konular, hukuki konular, sosyal medya alanlarına yönelik yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Abartılı harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. İş hayatınızdaki kişilerle, ya da patron gibi otoriteyi temsil eden insanlarla anlaşmazlıklar, tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 8.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla miras, nafaka, kredi ve borçlar, okült bilgiler alanlarında yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde, eş ya da ortağınızla olan ilişkilerinizde abartılı davranışlarınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (11-17 Eylül Haftası)

Cuma günü 7.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla eş, ortak, ortaklı yaptığınız işler ve ikili ilişkilerinizde yeni kararlar alabilirsiniz. İlişkide olduğunuz kişiyi olduğundan fazla belki de gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz. Mali konularda, cinsellik ya da okült bilgiler alanlarında içsel olarak savaş veriyor olabilirsiniz. Günlük hayattaki harcamalarınıza, birlikte çalıştığınız kişilere yaptığınız harcamalara dikkat etmelisiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları