Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

12-18 Haziran Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Koç burcuyla başlangıç yapıyoruz. Gün geneline baktığımızda, haftaya hızlı bir başlangıç yapıyoruz. Ay Koç burcundayken rahat değildir, doğal olarak sinirli ve agresif bir şekilde olaylara ve durumlara karşı kendi ben merkezimizdeki penceremizden bakabilir, chironla kavuşuma doğru ilerledikçe yaralarımızın tekrar nüksettiğini fark edebiliriz.

13 Haziran Salı günü akşam saatlerinde Ay Boğa burcuna geçiş yaparak, 2 buçuk gün boyunca Boğa burcunda kalacak. Önümüzdeki güvenli, huzurlu rahat bir ortam arzularken, bu isteğimiz Jüpiter’le kavuşum enerjisinde olduğu için yoğun bir şekilde hissedeceğimizi gösteriyor. Fakat Venüs, Mars ve Karaaylilith’le kareden çalışacağı için bu durumun pek de mümkün olmadığını gösteriyor. Çünkü aynı zamanda Uranüs, Venüs Mars’ı karelemeye doğru ilerlediği için tam biraz rahat nefes alıyordum ki, nerden çıktı şimdi bu, dedirten anilikler, hesapta olmayan durumlar söz konusu olabilir.

15 Haziran Çarşamba günü 7 derece İkizler burcundaki Merkür, 7 derece Balık burcundaki Satürn’le kare enerjide olacak, hayatımızın Balık ve İkizler burcu ev konularını ilgilendiren alanlarda hali hazırda disiplinli bir şekilde yerine getirilmesi gereken görev ve sorumluluklarımızın olduğunu, fakat diğer taraftan da Satürn Balık ağırlığıyla da bizi oldukça zorladığını, zaman zaman kararsızlıklar yaşattığını, zaman zaman da üstümüze üstümüze gelen ağır yükler şeklinde baskı, engel, ve kısıtlanmalar hissettiğimizi göstermektedir. Tabi bu etkiyi en çok ortalama 2 ila 12 derece arasında değişken burçlarda gezegenleri olanlar hissedeceklerdir.

17 Haziran Cumartesi günü Satürn retro hareketine başlayarak, 5 Kasım'a kadar retro hareketini devam ettirecek. Geçtiğimiz Mart ayında Satürn Balık burcuna giriş yaparak sorumluluk alanlarımızı Balık burcu temalarına yöneltmişti. Şayet Balık burcu ev konularınızı ilgilendiren alanlarda sorumluluklarınızı yerinize getirdiyseniz Satürn retrosunun zorlayıcı etkileri sizi o kadar çok yormayacaktır. Geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarındaki konularla tekrar yeniden karşınıza gelecektir.

18 Haziran Pazar günü 26 derece İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek.

12.evde gerçekleşecek olan İkizler burcundaki yeniay kontrol dışı gelişen kaos çıkaran olayları, bilinçaltı alemini, inzivaya çekilmeyi, kollektife ait konuları, perde arkası işleri, hastane gibi kapalı alanları ilgilendiren konularda gerçekleşecek olan yeni başlangıçları ifade etmektedir. Yengeç burcunun yükselmesiyle duygusal ihtiyaçlarımızın, aile, yuva, vatan, kökler, ev hayatı, yaşadığımız yer, kendimizi ait ve aile gibi hissettiğimiz insanlar ön plana çıkacak demektir.

Şans noktasıyla kavuşumda olmasıkişisel bazda hayatımıza olan etkisinin aslında bize şans getireceğini söyleyebiliriz. Yükselenin Uranüs’le yapmış olduğu sektil açı bu yeniayla gerçekleşecek olan değişimlerin bizi olumlu yönde etkileyeceğini, retroya giren Satürn ve Neptün’le doğal üçgen enerjisinde olmasıyla eğer üzerimize düşen sorumlulukları vakti zamanında yerine getirdiysek şimdi belki de hayallerimize kavuşmak için şanslı olacağımızı söyleyebiliriz.

Yükselenin Chiron’la olan karesine baktığımızda, yöneticisi Mars’ın Aslan burcunda Venüs’le birlikte 2.evde maddi konularda ve yeteneklerimizi, üretim kapasitemizi ortaya çıkarma konusunda kendimizi yaralı hissettiğimizi gösterirken, özdeğer duygumuzu yükseltmek için yeniayın yöneticisi Merkür’le yapmış olduğu sekstil açının karşımıza çıkaracağı şans ve fırsatları iyi kullanmamız gerektiğini söyleyebiliriz.

9.evdeki Neptün’ün 12.evdeki yeniaya yapmış olduğu kare açıyla, yüksek eğitim, yurtdışı konuları, hukuksal konularda yapmak istediğim yeni başlangıçları eyleme geçirme konusunda özgüven sorunu yaşıyor olabiliriz. Çünkü eylem gezegeni Mars Venüs’le 2.evden Uranüs’e kare yaparken, Merkür’e sekstil yapıyor, yani evet bir fırsat var ama sanki şuan bu bana bir beden büyük gibi geliyor şeklinde, Merkür’ün Satürn’e yapmış olduğu kareyle de karar vermek konusunda kararsız kalıyor olabiliriz.

Yani kısacası karşımıza çıkan yeni fırsatlarla yeni başlangıçlar yapmak isteği hissederken, ya yapamazsam beceremezsem ne yaparım dedirten cinsten bir enerji hakim diyebiliriz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (12-18 Haziran Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir hayat kurmak, yeni bir yuva kurmak, aile olmak, kendinizi ait hissedebilmek adına karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken tam ve emin olamamaktan kaynaklanan kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (12-18 Haziran Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir eğitim öğrenime, yeni bir yakın çevreye, yeni bir araba, yeni yerler görmek, yeni sosyal medya alanlarına dahil olmak isterken karşınıza çıkacak olan fırsatları değerlendirirken hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmazsa endişeleri taşıyor olabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (12-18 Haziran Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla kendinize yeni maddi kaynak yaratma yöntemleri geliştirmek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak yeni girişimlerde bulunmak, özdeğerinizi ve mali gelirlerinizi yükseltecek yeni yöntemler geliştirmek isterken karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken hayal ettiğiniz gibi bir iş potansiyeli olmaması kaygısı yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (12-18 Haziran Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla bilinçaltı dünyanıza, kendi içsel dünyanıza yönelerek kendinizle yeni bir ilişki kurmak, size asıl kaosu yaratan iç dünyanıza yönelerek karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken hayal ettiklerinize ulaşmak isterken, tam olarak gerçekleştirmek istediğim vizyon bu değildi, gibi kafa karşılıklarına kapılabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (12-18 Haziran Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla sosyal çevrenize, arkadaş ve dostlarınıza, gelecek için gerçekleştirmek istediğiniz planlamalara yönelmek için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken arka plana attığınız bilinçaltı korkularınızdan kaynaklanan kafa karışıklıkları yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (12-18 Haziran Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir ilişkiye, yeni bir sosyal çevreye, yeniden hayaller kurmaya, ya da bu hayallere kendinizi ait hissetmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken yanılsamalar yaşamaktan korkuyor olabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (12-18 Haziran Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla kendinizi gerçekten ait hissettiğiniz bir iş, kariyer ya da meslek hayatı için nasıl yeni bir vizyon, nasıl yeni bir bakış açısı geliştiririm düşüncelerinde olabilir, fakat bu hayal ettiğiniz düzeni nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda karşınıza çıkan fırsatları nasıl değerlendirebileceğinizi bilemiyor olabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (12-18 Haziran Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla din, inanç, felsefi, hukuki, yurtdışı konularında yeni girişimlerde bulunmak için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken hayal kırıklıklarıyla yaşama sevincinizi, konfor alanınızı kaybetmekten korkuyor olabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (12-18 Haziran Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir ilişki ya da ortaklık kurmak, yeni ilişkiler geliştirmek için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken ailesel faktörlerden kaynaklanan belirsizlikler, ait olamama gibi kafa karışıklıkları yaşıyor olabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (12-18 Haziran Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir iş hayatınıza ya da sağlık hayatınıza, günlük rutinlerinize yönelik yeni bir düzen geliştirmek için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken zihin ya da kafa karışlığı ya da kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (12-18 Haziran Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir aşk, çocuk konusu, yaratıcılığınızı ya da yen bir yatırım konusunda karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken mali yönden ya da özdeğer eksikliğinden kaynaklanan sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (12-18 Haziran Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan İkizler yeniayıyla yeni bir eve geçmek, yuva kurmak, yeni bir yerde köklenmek konularında karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken önünüzü göremiyor, olayları tam ve net olarak algılayamıyor olabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları