Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

13 Kasım-19 Kasım Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Akrep burcunun 20 derecesinde gerçekleşecek olan bir Marsiyen yeniayla başlıyoruz. Oldukça güçlü, krizli, yıkıcı, maksimum düzeyde dönüştürücü bir yeniay olacağını söyleyebiliriz.

Akrep yeniayına MC19, Mars’da22 derece kavuşumla Zuben El Schemali ve Unukalhai sabit yıldızlarının10.ve 11.ev konularında kendini göstereceğini görüyoruz. Kariyer ve kariyer gelirlerinde, toplum ve toplumdan görülen desteklerde, elde edilen başarı, yükseliş, zenginlik şımarmana sebep olduysa eğer, seni yargının karşısına çıkaracak demektir. Mars’ın unukalhai sabit yıldızının anlamı açıkçası çok da hoş bir yıldız değildir. Suç unsuru bir yıldızdır. Şiddete, suça meyilli olmayı, savaşı tetikleyici bir unsur olarak görebiliriz.

Yeniaya Uranüs’ün karşıtlığının olması ise, uyandıran, sarsan, başkaldıran, içsel olarak huzursuzluk yaratan enerjileri açığa çıkaracağını, aniden gelişecek şiddetli olayları, patlamaları, kazaları tetikleyecektir. Değişimin temsilcisi Uranüs’ün karşıtlığı beklenilmeyen şok edici ani değişimleri tetikleyecektir. 28 Ekim’deki Khambalia’yı tetikleyen Ay tutulmasıyla aslında Boğa Akrep hattındaki tutulmaların tetikçisi olabilecek, son vuruşu yapacak olan yeniay bu yeniay.

Aniden sinir krizi, öfke patlamaları, artık sonun da sonuna gelmek noktasını patlatır. Ay düğümleri Koç Terazi aksında olduğu için soluğu istifa mektubunu masaya bırakmak, sırtını dönüp gitmek, adliyeye doğru koşar adım ilerlemek, ülkeler açısından ise savaşın boyut değişeceğini, askeri hareketlenmeleri, ani gelişen olayları, ekonomiyi belirleyen parasal birimlerinde ani iniş ve çıkışlar şeklinde gözlemlenebilir.

Haritanın yükseleninde Oğlak burcunun son derecelerini Plüton ve şans noktasını görüyoruz. Sorumlulukları, baskıyı, hedefe odaklı olmayı. Kısa vadede değil uzun vadede olayları ele almak gerektiğini bize işaret ediyor. Yükselende Plüton’un olması oldukça dönüştürücü bir şekilde üzerimizde etkisini bize hissettireceğini göstermektedir.

Akrep yeniayında Yöneticinin biri Mars yeniayla kavuşumda, diğer yönetici Plüton’un da Yükselende olması dönüşümün kaçınılmaz olduğunu bize işaret ediyor diyebiliriz.

Bu hafta gerçekleşecek olan akrep yeniayından bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (13-19 Kasım Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan yeniay mali alanlarda beklenmedik krizler, ani gelişen bir kredi borçlanması, miras gibi bir gündemle karşı karşıya kalmak, öngöremediğiniz içsel bir patlama şeklinde gelişebilecek olaylara davetiye çıkarabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (13-19 Kasım Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan yeniay ilişki ve ortaklıklarınızda, çok da sizin kontrolünüzde olmayan ani ve şok edici olaylar yaşayabilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarda yaşanabilecek krizlere dikkat etmekte fayda olacaktır.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (13-19 Kasım Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan yeniay günlük rutinlerinizde, çalışma koşullarınızda, zihinsel ve bedensel sağlığınız üzerinde beklenmedik kriz yaratan olaylara sebebiyet verebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (13-19 Kasım Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan yeniay aşk hayatınızla, çocuklarınızla, spekülatif alanlarda yatırımlarla ilgilenenler mali konularda beklenmedik iniş çıkışlar, patlak veren, kriz çıkaran olaylara sebep olabilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (13-19 Kasım Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan yeniay ev, aile, yuva, yaşadığınız yer, aile hayatınıza yönelik şok edici, beklemediğiniz anda gerçekleşebilecek kriz yaratacak durumlara işaret edebilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (13-19 Kasım Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan yeniay yolculuklardan, yakın çevrenizden, iletişimden kaynaklanan beklenmedik şok edici kriz yaratan ani gelişmelere sebep olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (13-19 Kasım Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan yeniay maddi kaynaklarınızda beklenmedik kriz yaratan şok edici olaylar yaşamanıza sebep olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (13-19 Kasım Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan yeniay kendinizi kontrol altında tutmakta zorlanabileceğiniz, hiç umulmadık beklenmedik tepkiler verebilir, etrafınızda bulunan kişilere karşı öfkeli davranışlarda bulunabilirsiniz. Enerjinizi bir yere boşalmanız gerekli.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (13-19 Kasım Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan yeniay bilinçaltı dünyanızda, kapalı alanlarda, ya da psikolojik sağlığınızda tahribatlara yol açan durumlar yaşamanıza sebep olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (13-19 Kasım Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan yeniay arkadaş ve dostlarınız, sosyal çevrenizde, kariyer gelirlerinizde kriz yaratacak olaylara sebep olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (13-19 Kasım Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan yeniay iş, kariyer ve meslek hayatınızda birden bir gelişen, kriz yaratan olaylara yaşamanıza sebep olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (13-19 Kasım Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan yeniay uzak yolculuklardan, hukuki davalardan, seyahatlerden kaynaklanan aniden gelişen, ya da kriz yaratan durumlarla karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları