Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

15-21 Mayıs Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Koç burcuyla başlangıç yapıyoruz. Gün genelinde kendi duygusal ihtiyaçlarımıza odaklı olacağımız, kendi merkezimizden olaylara bakmak isteyeceğimizi söylemeliyiz. Aynı zamanda Merkür’de retrodan çıkmasıyla birlikte son zamanlardaki kafa karışıklıkları, odaklanamama, iletişimde yaşanan aksaklık ya da yanlış anlaşılmalar da son buluyor diyebiliriz. Yerine getirilen eksikliklerin, düşünülmesi gereken, ya da konuşulması gereken ne var ne yoksa değerlendirmelerin yapılıp artık bittiği ve zihnin netleştiği bir hafta başlangıcı yapıyor olacağız. Yine haftanın ilk gününde Mars Neptün üçgeniyle birlikte aile, yuva, ev hayatımıza, kendimizi ait hissettiğimiz, ya da aidiyet duygusu geliştirdiğimiz hayat alanlarında hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi söyleyebiliriz.

16 Mayıs Salı günü Jüpiter Boğa burcuna geçiş yaparak,26 Mayıs 2024’e kadar Boğa burcu geçişine devam edecek. Önümüzdeki bir sene boyunca nasip, kısmet, bolluk, bereket ve rızkınızı kazanmak ya da artırmak için somut adımlar atmak gerektiğini göstermektedir. Tabi bu adımları atarken yavaş ama emin adımlarla atmak, ya da koç burcundayken girişimde bulunduğunuz konuları somut hale getirmek şeklinde de gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz. Özellikle boğa burcu ev konularında Jüpiter size bir büyüme ve genişleme, refah enerjisini getirecektir. Abartılı halleri ise dünya malına, lüks olan, maddi konulara fazla bağlanma, fazla hırslı olma şeklinde de gözlemleyebiliriz.

17 Mayıs Çarşamba günü Jüpiter Plüton kare açısı, güç takıntısı, dünyevi aleme ait maddi konuları bırakmakta ısrar etmek, ya da bırakmamanın karanlık yollarına başvurmak, ve ya akan musluğun kapanmaması için her yolu mübah görmek,

18 Mayıs Perşembe akşamı Güneş Neptün sekstil açısıyla, istediğimiz bir hayalin gerçekleştirilmesi, yaratıcı bir gücü ortaya çıkarmak, maddi konularda hayal ettiğimiz bir alanda kendimizi göstermek söz konusu olabilir.

19 Mayıs Cuma günü 28 derece Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşecek.

Yeniayın 7.evde gerçekleşmesiyle, eş, ortak ve ikili ilişkilerde somutlaşan, artık gözle görülür bir şekilde gerçekleştirilecek olan adımları göstermektedir. Yükselende Akrep burcunu ve yöneticisi Mars’ı 29 derece yengeç burcunda ve 9.evde görüyoruz. Ortak değerlerde, kaynaklarda, ilişkilerde kriz yaratan maddi manevi konularda beni besleyen, büyüten, aidiyet hissi geliştirdiğim alanlara doğru harekete geçmek istenileceğini göstermektedir. Yeniayın yöneticisi Venüs’ün Asc’ye üçgen açı desteği vermesi, Boğa burcu yeniayıyla maddi konularda artık harekete geçmek için desteklenileceğini işaret etmektedir. Neptün’ün yeniaya sekstil açı desteğiyle eş, ortak ya da ortaklı bir iş için somut adım atmak hayal değil, gerçekleştirebilirsin demek oluyor. Aynı zamanda Neptün Mars’a da üçgen açı desteği yaparak bu hayali gerçekleştirmek için eyleme geçebilirsin diyor. Yeniay haritasında Kuzey Ay düğümü, Jüpiter ve Merkür’ün kavuşumda 6.evde olduğunu görüyoruz. Günlük rutin hayatımız, sağlığımız, çalışma hayatımızda şuan en önemli konumuzun maddi kaynak yaratmak, rızkımız, nasibimiz, kısmetimiz olduğunu gösteriyor. Hatta aklımız fikrimiz günlük hayatımızı, geçimimizi devam ettirmek için para kazanmaktan başka bir düşüncem yok der gibi bir anlam çıkıyor. Satürn’ün Merkür’e sekstil açısı, sağlam güvenilir ve bana maddi kaynak sağlayacak alanlara yönelmek istiyorumdur artık. İyice bu durum benim için netleşmiştir bakış açısıyla yaklaşımda bulunacağımızı göstermektedir.

20 Mayıs Cumartesi günü Mars Aslan’a geçiş yaparak, 10 Temmuza kadar Aslan burcu geçişine devam edecek.

Mars Aslan burcunda aslında güçlü bir konumdadır. Yapabilite gücünü güçlü bir şekilde ortaya koyabilecektir. Yönetme ve organizasyon gücü ile kendini güçlü bir şekilde ortaya koyabileceğini gösterir.  Yengeçteyken eyleme geçme konusunda güçsüzdük baktığımızda. Aslan burcuna geçince doğal olarak kişiliğin ve kimliğin ön plana çıkarılabileceği alanlarda eyleme geçebileceğimizi gösterecektir. Fakat Mars Aslan burcuna geçer geçmez Plüton’la karşıtlığa geçecek. Tabiki egosal güç savaşları, kişisel kimlik çatışmalarına, bu sebeple öfke patlamalarına sebep olacağını birkaç gün gözlemleyebileceğimizi söyleyebiliriz.

20 Mayıs Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiş yaparak, 21 Haziran’a kadar İkizler burcu geçişine devam edecek.

Güneş İkizler burcu geçişiyle iletişim, haberleşme, yakın çevre ilişkileri, kardeşler, kuzenler, eğitim öğrenim ve ticari konular hızlanacaktır. Fikir ve düşüncelerin paylaşılması, yeni şeyler öğrenmek, sık sık iletişimde olmak, bilgi sahibi olmak için fikir alışverişlerinde bulunulacağını göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle mali konularınızda, maddi kaynak yaratmak yetenekleriniz, özdeğerinizle ilgili konularda netleşebileceksiniz. 2.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla maddi kaynak yaratma, parasal konuların giriş çıkışlarıyla, özdeğerinizle ilgili konularda yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu dönem biraz kendi iç dünyanıza yönelebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle kendiniz, ne istediğiniz, ne düşündüğünüz, eskiye dair olan konularda ne var ne yok her şeyi alt üst edip kafada çok daha netleşebilecek duruma geldiniz diyebiliriz. 1.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla ilk önce kendinizi çok daha rahat ifade edebilecek duruma gelecek ve buna göre hareket etmeye başlayacaksınız.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle arka planda kalan işler, bilinçaltınız, gizli yaptığınız işler ya da kimseyle paylaşmadığınız düşünceleriniz hakkında artık çok daha netleşmiş bir hale geleceksiniz. 12.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla kendi iç dünyanıza maneviyat alanlarına yönelmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle eski arkadaş ve dostlarınız, eski hayallerinizle ilgili konularla ilgili olan kafa karışıklıklarınız artık berraklaşıp netleşebileceksiniz. 11.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla ideallerinizle, dostlarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlara adım atmak isteyebilirsiniz. Bir seyahate, yeni bir eğitime, yeni bir bakış açısına kendinizi hazırlıyor olabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle iş, kariyer, meslek ve anne evinizle ilgili konularda yaşadığınız kafa karışıklıklarınızda netleşebileceksiniz. 10.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla iş, kariyer, meslek hayatınız ve anne evinizle ilgili konularda somut adımlar atmak istiyor olabilirsiniz, ama pek paylaşmak istemeyebilir, aksine içinizde gizleyerek yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle yüksek eğitim öğrenim, ufkunuzun gelişimi, dünya görüşünüzle ilgili konularda netleşebileceksiniz. 9.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla yeni insanlarla tanışabileceğiniz, kendinizi sosyal medyada tanıtabileceğiniz alanlar açılacaktır. Hayalini kurduğunuz bir ilişkiyi somut olarak gündeminize taşıyabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle başkalarının kaynakları, kredi ve borçlardan kaynaklanan mali krizlerle ilgili konularda netleşebileceksiniz. 8.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla iş hayatında kendinizi hayal ettiğiniz noktalara taşıyabilecek durumda olabileceksiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle eş, ortak ve ikili ilişkilerinizle olan konularda daha bir netleşebileceksiniz. 7.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizde yeni yollar, yeni bakış açıları kazanabileceğiniz, ilişkisi olmayanların ise yeni ilişkilere doğru başlangıçlar yapacağını öngörebiliriz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle günlük rutin hayat akışınızdaki konularda, sağlığınız ve iş hayatınızla ilgili konularda daha bir netleşebilecek durumda olacaksınız. 6.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla iş hayatınızda yeni bir düzen, sağlıkla ilgili bir konu ise sağlığınıza yönelik somut bir adımla yeni bir düzen kurabilir, ev almak, miras konuları, kredi borçlarla ilgili destekleneceğinizi öngörebiliriz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili, yaratıcılığınız ve yatırımlarınızla ilgili konularda netleşebileceksiniz. 5.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ya da bir yatırım yapmakla ilgili konular gündeminize gelebilir. Hayalinizdeki işe, ortaklığa ya da evliliğe adım atabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyle aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yerle ilgili konularda netleşebileceksiniz. 4.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıyla yeni bir eve taşınabilir, tadilata başlayabilir, ev değişikliğine gidebilir, ev yuva kurabilirsiniz. İş hayatınıza, maddi kaynak yaratımıza, sağlığınıza yönelik alanlarda şanslı etkileşimler altında olabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (15-21 Mayıs Haftası)

Merkür retrosunun bitişiyleeğitim öğrenim hayatınızla, yakın çevre ilişkilerinizle, kardeş kuzen komşularınızla ilgili konularda netleşebileceksiniz. 3.evinizde gerçekleşecek olan Boğa yeniayıylayeni bir eğitim konusu, sözleşme anlaşma, yeni bir aşk, yeni bir yatırım alanı, ya da yaratıcıbir yönünüzü ortaya çıkarabileceğiniz konuda yeni bir adım atabilişiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları