15 Ağustos-21 Ağustos Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

15 Ağustos-21 Ağustos Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Koç burcu enerjileriyle başlıyoruz. Kova Dolunayının sert ve zorlayıcı etkilerinin enerjisini hala üzerimizde hissediyorken, Ay’ın Jüpiter’le kavuşumda, Venüs’le de üçgen açıdan aldığı desteğiyle, ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarımızı Koç burcunun istekli, hevesli, cürretkar ve atılgan enerjisiyle karşılık vereceğiz. Önümüze şanslı ve birçok fırsat elde edebileceğimiz, işlerimizi yoluna koyabileceğimiz rahatlatıcı enerjiler olabilir.

16 Ağustos Salı günü Merkür Uranüs üçgen açısının aktifleşmesiyle, Başak burcundaki Merkür’le Boğa burcundaki Uranüs’ün arasındaki üçgen açının aktifleşmesiyle, günlük rutin hayatımızda, çalışma koşullarımızda, genel sağlık ve evcil hayvanlarımızın sağlığına yönelik alanlarda yepyeni, sıra dışı ve farklı fikirler geliştirebiliriz. Sağlık çalışanlarının sahip olmak için mücadele ettikleri emek güçlerine yönelik konularda artık icraate geçilecek ani iyileştirici gelişmeler gündeme gelebilir.

18 Ağustos Perşembe günü Venüs Jüpiter üçgen açısı aktifleşerek hemen hemen etkisini hafta boyunca hissettirecek diyebiliriz. İki iyicil gezegenin arasında uyumlu açının aktifleşmesiyle ilişki, ortaklık ve finansal konularda şanslı günlerde olacağız. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da var olan bir ilişkiyi toplumsal alanda görücüye çıkartıp aile büyükleriyle tanıştırmak, sanatsal olarak yaratıcılığın ortaya konması, finansal alanlarda yatırımda bulunmak, sahne ya da görsel bir sanatla ilgileniyorsanız yaratıcılığınızı sahneye taşıyabilirsiniz. Yönetici ya da lider konumunda olup terfi bekleyenler için geciken terfinin alınma zamanı olabilir. Gidemediğiniz bir tatil planını yeniden gündeminize alabilirsiniz. Aslan burcundaki Venüs’le Koç burcundaki Jüpiter üçgen açısının aktifleşmesiyle cömertlik, kalpten sevmek ve sevilmek, aşkta romantizm, keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmek, dikkat çekici oyunlar oynamak, takdir edilmek değer görürken, yeni bir ilişkinin gündeme gelmesiyle büyüme ve gelişme sağlanabilir. İlişkilerde aşkını ve sevgisini gösterişli hediyelerle ve cömertçe göstermekte aşırılıklar görülebilir. Sosyal ilişkilerin güçlenmesi, aşka ve sevgiye dair duyguların paylaşımı, ilişkiye başlamak, nişanlanmak, evlenmek, eğlenceli etkinlikler gündeme gelebilir.

20 Ağustos Cumartesi günü Mars İkizler burcuna geçerek 25 Mart 2023’e kadar İkizler burcu seyahatini devam ettirecek. 30 Ekimde duraklamaya, 10 Kasımda gerilemeye, sonra tekrar 1 Ocakta duraklayıp, 26 Ocakta direkt hareketine başlayacak. Mars İkizler burcunda çok rahat edemez.Mars’ın saldırgan doğası İkizler’in iletişim kanalıyla birleşince enerjimizi iletişime, haberleşmeye, merak ettiklerimiz için eyleme geçmeye, çok yönlü olmaya ve hızlı bir şekilde hareket etmeye yönelteceğiz.

Mars Boğa burcundayken yerinden kalkamayan o miskin halimizin tam aksine, Mars İkizler’deyerinde duramayan, sürekli hareket halinde olmak isteyen bir enerjiye bırakacaktır. Zihinsel aktivasyon güçlendiği, yeni şeyler öğrenmek, yeni entelektüel alanlara yönelmek, hızlıca düşünüp, hızlıca hareket etmek isteyebiliriz. Mars İkizler’de saldırganlığını zekice ve kurnazca seçtiği kelimelerle oynayarak dikkat çekmek için kullanır. Aşk ve ilişkilerde değişim ihtiyacı ön plana çıkabilir. Enerjisini başka kişilere yöneltmek isteyebilir. Sinirsel gerginliklere sebebiyet verebilir. İletişimde saldırganlaşmak, sivri dille tartışmacı bir üslupla tavır sergilemek ilişkileri zedeleyebilir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, şimdi gelelim yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya yüksek enerjilerle başlayabilir, aşk, çocuklar, yatırımlarla ilgili şanslı ve güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars3.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi yakın çevre ilişkilerinizde, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda, ticaret ve eğitim hayatınızda daha fazla efor sarf etmenize sebep olacaktır. İletişimde fazla incik cıncık konularla muhattap olmamak, araba kullanırken dikkatli olmak, sözleşme ve anlaşmalara ehemniyet vermek gerekebilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya enerjiniz düşük başlayabilirsiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 2.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi maddi kaynak yaratım gücünüz üzerinde daha fazla efor sarf etmenize sebep olacaktır. Para giriş çıkışı ile ilgili konularda sizi iletişimsel alanlarda zorlayabilir. Hırsa kapılıp sivri dilli konuşmalar, öfkeli tutum sergilemeler sizi yıpratacaktır. Mümkün olduğunca iletişime agresyon katmamaya dikkat etmek gerekli olabilir. Parayı tutmayı seven Boğalar Mars İkizler evinizi gereken harcamaları yapmanız için ziyaret ettiğini bilmelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya yüksek enerjilerle başlayanlardansınız, yakın çevre ilişkilerinizle olan iletişim trafiği ile ilgili şanslı ve güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 1.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizin yükselen burcunuzda olacak. Hareket enerjinizi artıracak olan Mars’la kendinizi ortaya koymak, hızlı hareket etmek, birçok girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Fakat Mars’ın ikizler ifadesi saldırgan ve sivri dilli bir üslupla iletişim tarzını size vereceği için ilişkilerde sorunlar yaşamamak adına enerji ve eforunuzu özellikle gerileme döneminde yarım kalan işlerinize kendinizi yönelterek enerjinizi atabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya kariyerinize odaklı iş ve meslek hayatınıza yönelik girişimde bulunmakla başlayabilirsiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 12.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizihastane, hapishane gibi kapalı yerler, kapalı mekanlar, kontrol dışı olaylar, arkadan dönen birtakım problemlerle mücadele enerjisi içerisinde olabilirsiniz. Sizi oldukça zorlayacak olan 12.ev Mars transitini mistik psişik konulara zaman ayırıp efor sarf ederek enerjiyi sağaltma yoluna gidebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya yüksek enerjilerle başlayanlardansınız sizde sevgili Aslan’lar. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 11.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi, hayallerinizi, hedeflerinizi, gelecek için yapmayı planladıklarınızı sorgulatarak sizi mücadele içerisine sokacaktır. Arkadaş ortamlarında agresyonu yüksek, savunmacı ve saldırgan kişilerle mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Perşembe günü eğitim, seyahat, uzak yerlerle ilgili planlamalar yapmak için şanslı olabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya enerjisi düşük başlayanlardansınız. Harcamalar dengesi ile ilgili birtakım konular gündeminizde olacak. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 10.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik risk aldırıp harekete geçirmek isteyecektir. İş hayatınızda hızlanmalarla birlikte, rekabet ve agresyonu da beraberinde getirecektir. Yükseleninizde bulunan Merkür’ün Uranüs’le olan üçgen açı desteğini eğitim, seyahat, akademik, uzak yerlerle alakalı ani gelişmelere dayalı değişimler yaşamanıza sebep olacaktır.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya yüksek enerjilerle başlayanlardansınız sevgili Terazi’ler. İkili ilişkilerde, sosyal ve arkadaşlık ilişkilerinde oldukça şanslı ve fırsat barındıran enerjilerle olacaksınız. Bir iş ilişki ya da ortaklık için adım atmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 9.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizieğitim öğrenim, akademi, seyahatler, uzak yerler, felsefi konularda harekete geçirmek isteyecektir. Zaman zaman yön sapması, kararsızlık yaşasanız da enerji ve eforunuzu yüksek felsefi ya da yolculuklar gibi alanlara harcayacaksınız.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya başlama enerji alanınız günlük hayattaki ve çalışma hayatına yönelik mecburi zorunluluklar üzerine olacak. İlişkilerde zorlanabileceğiniz bir hafta enerjisindesiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 8.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi ortak değerlerde, gelir gider harcama dengesi ile ilgili eş ya da ortaklı işler yaptığınız, ortaklaşa bağlı olduğunuz kişilerle birtakım mücadele içerisine sokacaktır. Ortaklı olan maddi konularda yön değişiklikleri, kararsızlıklar yaşanabilir. Uzak kalmaya ortaklı işler yerine tek başına işler yapmaya özen gösterebilirsiniz. Genel sağlık konusunda ya da ameliyatlarla ilgili konularda gündeminize gelebilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları(15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya enerjisi yüksek başlayanlardansınız sevgili Yay’lar. Aşk, çocuk, hobiler, yaratıcılık, yatırımlar ile ilgili birtakım konular gündeminizde olacak. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 7.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi eş, ortak ve ikili ilişkilerde mücadeleye zorlayacaktır. Yeni ilişkisi olanlar için nişanlanmak, sözlenmek, evlenmek söz konusu olurken, mevcut ilişki içinde olanlar partnerleriyle her zamanki rutin enerjisel hallerinden daha çabuk hız alarak sözlü tartışmalara, gereksiz münakaşalara sebebiyet verebilir. Sizin ya da partnerinizin zaman zaman kararsızlıkları ya da fikir değişiklikleri agresyonu tetikleyici görevi görürken, belki enerjiyi dağıtmak adına tartışmalardan uzaklaşarak farklı alanlara doğru yöneltmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Hafta başı enerjinizi aile, ev hayatına yönelterek başlayacaksınız. Bu hafta yatırım ya da spekülatif kazançlar elde etmek adına alacağınız risklere dikkat etmelisiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 6.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi fizik beden sağlığınız, evcil hayvanlarınızın sağlığı ile ilgili konularda mücadeleye sokacaktır. Diyet, egzersiz, beslenme, spor gibi konuları gündeminize taşıyabilir. Çalışma koşullarınızda birlikte çalıştığınız kişilerle hak savunmaları yapmak için mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya yakın çevre ile iletişim trafiğiyle motivasyonunuz yüksek başlayabilirsiniz. Harcamalar dengesi ile ilgili birtakım konular gündeminizde olacak. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 5.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi aşk, çocuk ve yatırımlarla ilgili alanlarda mücadele enerjisi içerisine sokacaktır. Bu alanlarda özgürce ve hatta pervasızca konuşmak isteyebilirsiniz. Yatırım yaparken iki kere düşünmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (15-21 Ağustos Haftası)

Haftaya çalışma hayatınıza yönelik şanslı etkilerle başlayabilirsiniz. Kardeş, kuzen, yakın çevre ilişkilerinizde zorlanmalara karşı onlara belki destek olmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu mücadele gezegeni Mars 4.evinize giriş yaparak retrosuyla beraber 7 ay boyunca sizi ev hayatı, aile, yaşadığınız yerle ilgili konularda mücadele enerjisi içerisine sokacaktır.Olumlu anlamda baktığımız zaman evde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Olumsuz anlamda maddi manevi konularda aile hayatında aile bireyleriyle yaşanan problemler gündeminizde sık sık fikir değişiklikleri ve yön değişikliklerine sebep olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI