Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

15 Ocak-21 Ocak Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Balık burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Oğlak yeniayından sonra haftaya, eski sayfaları kapatıp yeni bir sayfa açmak için artık harekete geçme vakti olarak bakabilirsiniz. Geçen hafta güçlü bir Merkür Neptün karesiyle baş başa kaldık. Hayaller ve gerçekler. Hüsranla sonuçlanan, hayal kırıklığı yaratan hayallerin yerini artık, gerçeklerin aldığı bir hafta başlangıcındayız.

16 Ocak Salı günü Güneş Neptün sekstil açısının etkisiyle, hayallerimizi gerçekleştirmek için ilahi destekler alabilir, şans ve fırsatlarla karşılaşabiliriz. Hedefinize ulaşmak için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken kendinizi kurnazca planlar konuşurken bulabilirsiniz.

17 Ocak Çarşamba günü Merkür Satürn sekstil açısıyla, devletin idaresinde olan kurum ve kuruluşlarda, kamusal alanlarda, inşaat sektörüne yönelik alanlarda, üst düzey yönetici, amirler, otorite sahibi mertebeli kişilerle yapılan iş görüşmelerinin uzun vadeye dayalı olacaktır. Ayrıca sağlam ve kalıcı olması açısından da sözleşme anlaşma yapmak için değerlendirileceğiniz güzel bir gün desteği olacaktır. Yine otorite sahibi olan kişilerle yaptığınız görüşmelerde kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmek noktasında desteklenecektir. Eğitim öğrenim ve ticaretle ilgili konularda da yine uzun vadeli planlarınızı inşaa etmek için harekete geçmek için değerlendirebileceğiniz bir açı diyebiliriz.

18 Ocak Perşembe günü Ay Boğa burcunda ilerlerken daha önceden denediğimiz fakat istediğimiz sonuçları elde edemediğimiz, ya da istediğimiz performası görmediğimiz, elde edemediğimiz konularda şimdi yeniden adım atmak istiyoruz, ama bizim için güven vermesi, kendimizden emin bir şekilde harekete geçmek isteyeceğiz, Ay’ın gün genelinde Jüpiter’le kavuşum içinde olması güvenmeye olan ihtiyacımızın büyümesine sebep olurken, diğer taraftan da güzel fırsatlar da karşımıza çıkaracaktır. Dünkü Merkür Satürn sekstil açısının etkisinin, Merkür’ün Ay Jüpiter’e yaptığı üçgen, Satürn’ün de sekstil açısının desteğini bugün çok daha güçlü bir şekilde hissedeceğimiz ve fırsatları değerlendirmek için sistemin de desteğini alacağımız bir gün olacaktır. Fakat Venüs Neptün karesinin etkisini bize,bugünden hissettirecek, ama yarın tam açıda olduğunda para ve ilişkiler konusunda yapacağımız alışverişlerde istediğimiz sonucu alamadığımızı, beklentilerimizin karşılanmaması gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi, bu sebeple de beklentilerimizi yüksek tutmamanın akıllıca olacağını söyleyebiliriz.

19 Ocak Cuma günü Güneş Plüton 29 derecede anaretik derecede kavuşum enerjisinde olacağı için, güç savaşlarına girmek, baskıya maruz kalmak ya da baskı uygulamak, manüpülasyonlara sebep olacak durumların yorgunluğu olabilir.

20 Ocak Cumartesi günü Güneş Kova burcuna geçerek 19 Şubata kadar Kova burcu seyahatini devam ettirecek. Özgürleşme isteği ve bireysel özgünlük ön plana çıkacak. İçinde bulunduğumuz sınırları aşmak, özgürleşmek, yeni ufuklara yelken açmak isteyebiliriz. Toplumsal konular, isyan, grev gibi toplumsal özgürlük ve haklar için toplumun ses yükselttiği toplu hareketler, toplu yürüyüşler ön planda olacaktır.

21 Ocak Pazar günü Plüton kova burcu geçerek 2 Eylüle kadar Kova burcu seyahatini devam ettirecek. Plüton 23 Mart 2023 ile 11 Haziran 2023arasındaki tarihlerde Kova burcuna giriş yapıp tekrar Oğlak burcuna geçiş yaptı. Ve şimdi tekrar Kova burcuna giriş yapacak Eylüle kadar devam edip, tekrar yeniden Oğlak burcuna son kez geçiş yapacak. Ağır giden gezegenlerin burç geçişleri hızlı giden gezegenler gibi değildir. Uzun vadede kendini gösterir. Dönüşüm, transformasyon ve ölümün gezgeni Plüton’un burç geçişleri dünyadaki dönüşümleri gösterir. Kova burcu toplumsal bir burçtur. Toplumları gösterir. Toplumdaki gelişmeler, toplum için yapılan yenilikler ve devrimlerle ilgilidir. Hava elementinin en gelişmiş hali olan Kova burcundaki Plüton transitinin en güçlü göstergesi teknolojik gelişmelerle gelen devrimleri ifade eder. Dünyadaki bütün insanların, tüm toplumların teknolojik açıdan devrim geçireceğini gösterir. 2023 Mart-Haziran arasında hayatınızdaki değişime uğrayan konuların ön plana çıkacağı ilk konular olacaktır. Kova burcu ev konularınızda özgürleşmek ve kendi bireysel özgünlüğünüzü ortaya çıkarmak isteyeceksiniz. Plüton transitleri köklü bir şekilde gerçekleştiği için yıkıcı etkisi olur, ama yerine yenisi gelir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (15-21 Ocak Haftası)

11.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle hayallerinizi, ideallerinizi, gelecek planlamalarınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızla, toplumsal konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte sosyal çevreniz, hayalleriniz, idealleriniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (15-21 Ocak Haftası)

10.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik planlamalarınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte iş, kariyer ve meslek hayatınız, toplumsal duruşunuz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (15-21 Ocak Haftası)

9.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle eğitim öğrenim, akademisyenlik, yurtdışı bağlantılı konular, uzakta olan tanıdıklarınızla ve hukuksal konulardaki planlamalarınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte bakış açınızın, ufkunuzun, inançlarınızın önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğradığını gözlemleyeceksiniz. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (15-21 Ocak Haftası)

8.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle ortak paylaşımlar, kredi ve borçlar, miras, derin ve okült ilimlerle ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 20 yıl içerisinde madde ve mana alemindeki konularda derin ve köklü dönüşümler yalayacaksınız. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (15-21 Ocak Haftası)

7.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle eş, ortak ve ikili ilişkileriniz ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkileriniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (15-21 Ocak Haftası)

6.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, zihinsel ve bedensel sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte günlük hayat düzeniniz, çalıştığınız ortam, koşullar, zihin ve beden sağlığınız önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (15-21 Ocak Haftası)

5.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle aşk hayatınız, çocuklarınız, yatırım alanları, hobilerinizle ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte aşka bakış açınız, hayatın keyif veren yönleri, yatırımlar, hobileriniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (15-21 Ocak Haftası)

4.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle ev, aile, yuva, yaşadığınız yerle ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte aile, vatan ve yaşadığınız yerle ilgili konularda önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (15-21 Ocak Haftası)

3.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle eğitim ve öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yazılı ya da sözlü kendinizi ifade ettiğiniz planlamalarınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte eğitim ve öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, kendinizi ifade etme şekliniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (15-21 Ocak Haftası)

2.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle öz değer duygunuz, maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz ve beden ile ilgili planlamalarınızla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte eğitim ve öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, kendinizi ifade etme şekliniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (15-21 Ocak Haftası)

1.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle kişiliğiniz ve karakteriniz, kendinizi ortaya çıkarma şeklinizi, etrafınızdaki insanlarla kurduğunuz iletişim şeklinizle ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte kendinizi dış dünyaya yansıtma şekliniz önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (15-21 Ocak Haftası)

12.evinizden geçecek olan Güneş transitiyle bilinçaltı dünyanız, kapalı alanlar, izole olmak, mistik psişik konularla ilgili konular ön plana çıkacak. Plüton’un da Pazar günü Kova burcuna geçişiyle birlikte bilinçaltı dünyanız önümüzdeki 20 yıl içerisinde ciddi anlamda dönüşüme uğrayacaktır. 2023 Nisan -Haziran arasındaki konular önümüzdeki günlerde tekrar hayatınızda gündem olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları