Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

16 Ekim-22 Ekim Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Akrep burcu enerjileriyle başlıyoruz. Derin düşüncelerle haftaya başlangıç yapacağız. Eylem odaklı ama bir o kadarda, sanki sistem büyümeme izin vermemek için elinden geleni yapıyor. Neye elimi atsam bir durduran var sanki. Aslında çok kararlı ve odaklıyım ama elimde olmayan faktörler, nedir o, tabi ki para, para yok ama ben kararlı ve odaklıyım. Para varken de kararsızdım zaten. Velhasıl haftaya para ve türevleri, krediler, borçlar, nafaka, alacak verecek, borçlarla başlangıç yapacağız. Mars’la Ay kavuşum enerjisinde ve Jüpiter’le de karşı t olduğu için krizin içimizde yükseldiğini, büyüdüğünü hissedeceğiz doğal olarak.

21 Ekim Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle ilişkilerde güç savaşları, karşımızdaki kişilerle olan ilişkilere karşı yaklaşım tarzımız, daha çok kişiliğimizi ortaya koymakta zorluk veren bir açı olduğu için karşı tarafa gücün kimde olduğunu ispatlama çabasına girmek, unu yaparken de obsesis ve takıntılı bir hal enerjisinde olmak söz konusu olabilir. Güçlü, otorite sahibi kişilerle güç düellolarında girmek, otorite figürlerine yapılabilecek gizli saldırılar da gündeme gelebilir.

22 Ekim Pazar günü Venüs Jüpiter üçgen açı yaparken, Merkür’de Satürn’le üçgen açıda olacak, krizli olan bir konuya sağlam bir çözüm bulabileceğiniz, düzene sokabileceğiniz güzel bir fırsat elinize geçebilir. Ev arıyorsunuzdur, taşınma sorununu çözebilirsiniz, mali yönden nakit sorunu yaşıyorsunuzdur, nakit sorunu çözülebilir gibi gibi.

22 Ekim Pazar günü Merkür Akrep burcuna geçiş yaparak, 10 Kasım Cuma gününe kadar Akrep burcu seyahatini devam ettirecek. Merkür Akrep burcuna geçtiğinde derin düşünmeye, her şeyin arkasındaki görünmeyen gerçek sebebi bilmek, görmek anlamak isteyeceğiz. Gizli ilimlere, okült bilgiler daha fazla ilgimizi çekebilir. Ama tabi ki ana konumuz elbette ki, para para para, para konuşacağız, tekrar tekrar para konuşacağız. Günlük konuşma rutinlerin enerjisi mali konular, kriz, krizi fırsata nasıl çeviririm, neye yatırım yapsam da elimdeki nakit erimese derdinde olacağız.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle iş hayatınızdaki ve ikili ilişkilerinizde güç mücadelelerine girmek sizi zorlayabilir. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde ilişkilerinizdeki ortak paylaşımları daha derinden bakmak isteyebilir, gizli ilimlere ilginiz artabilir, mali konulara daha fazla kafa yorabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle birlikte çalıştığınız, iş yaptığınız kişilerle fikir çatışmaları, ya da hukuki sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde derinleşebilir, mali konularda konuşma görüşme, sözleşme anlaşma yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle aşk hayatınızda, yatırımlarla ilgili konularda, ortak mali konuları ilgilendiren alanlarda zorlanabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde birlikte çalıştığınız kişilerle birbirinin dedikodusunu yaparak enerjinizi boşa sarf etmek yerine,para kazanmak için konuşmalar yapmak sizin için daha fayda ve verim sağlayacaktır.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle aile bireyleriyle, eşiniz ya da ortağınızla zıtlaşmalar yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde enerjinizi spora yöneltebilir, okült bilgilerle ilgilenenler yaratıcılığını ifade ederek enerjisini boşaltabilir, aşk hayatınızda güzel gelişmeler haberler alabilir, aşk hayatınıza ya da çocuklarınıza enerjinizi sarf etmeniz gerekebilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle yakın çevrenizdeki kişilerle, ya da sağlıkla ilgili bir konuda sorun yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde ev, aile, yuva, aile bireylerine enerjinizi sarf etmeniz gerekebilir. Toprak, arsa, emlak alım satımı ile ilgili konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle çocuklarınızla, aşk hayatınızda, yatırım alanlarında, özdeğerinizi zorlayan sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde eğitim öğrenime, iletişim ve haberleşme, yakın çevre ilişkilerinize ya da kendinizi ifade edeceğiniz alanlara enerjinizi sarf edebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle etrafınızda bulunan kişilerle ve aile bireyleriyle aranızdaki barışı sağlamakta zorlanabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde maddi konular, özdeğer duygunuz, yetenek ve becerilerinize enerjinizi sarf etmeniz gerekebilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle kontrolünüz dışında gelişen konularda iletişim kurarken kendiniz ifade ederken zorluk yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde kendinize, kişiliğinize, etrafınızda bulunan kişilerle olan iletişiminize daha fazla zihinsel olarak yönelmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle sosyal çevre ilişkilerinizde, ideallerinizi gerçekleştirmek istediğiniz alanlarda zorluk çekebilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde insanlardan izole olmak, kendi içsel dünyanıza yönelmek, mistik psişik konularda derin araştırmak yapmak, bilinçaltı konularıyla ilgilenmek için enerjinizi sarf etmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle İş hayatınızda, toplumsal duruşunuzla, etrafınızda bulunan kişilerle güç mücadeleleri verebilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde sosyal çevre ilişkileriniz önem kazanacaktır, kariyer gelirlerinizi artırmak için arkadaş ve dostlarınızla iletişime geçerek enerjinizi ideallerinizi gerçekleştirmek için sarf etmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle kontrol dışı gelişen hukuksal bir konu, eğitimle ya da seyahatle ilgili bir konu psikolojik anlamda sizi zorlayabilir. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde iş, kariyer ve meslek hayatınızla ve toplumsal duruşunuzla ilgili konulardaki amaçlarınıza zihinsel olarak odaklanabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (16-22 Ekim Haftası)

Cumartesi günü Güneş Plüton karesiyle kredi borçlar, nafaka, paranın giriş çıkışıyla ilgili konularda eş ya da partnerle sorun yaşanabilir. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki günlerde zihniniz daha çok yüksek eğitim ve akademik konularda derinleşmek isteyebilir, ya ada hukuki bir mesele varsa gündeminize gelebilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları