16 Ocak-22 Ocak Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

16 Ocak-22 Ocak Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Akrep burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde Ay’ın Güney Ay Düğümüyle kavuşum enerjisi içerisinde olması tabiki bizi biraz eski günlere doğru götürerek, daha derin bir bakış açısıyla değerlendireceğimizi, Ay’ın yöneticisi Mars’ın retrodan çıkması, ayrıca Uranüs’e karşıt açıda durarak Venüs’e de kare görünüm yapacak, ani duygusal çıkışlar, tepkisel davranışlar, Mars’ın retro süresince akında tuttuklarını patur kütür döküp saçabileceğini gösteriyor. Daha çok duygusal olarak içimizde savaş verdiğimiz, ama uzun zamandır zihnimizde tuttuğumuz eyleme dökmediklerimizi Ay’ın Venüs’ten aldığı kareyle dürtüsel olarak dökme ihtiyacında olabileceğini gösteriyor.

18 Ocak Çarşamba günü Güneş Plüton kavuşumu, kişilik, karakter, benlik olarak kendimizi güçlü hissedecek, gücümüzün farkına varacak ve başarılı bir şekilde kendimizi, ışığımızı ortaya çıkarabileceğiz. Merkür ve Mars’ın retrodan çıkması, yarından sonra kendini daha çok göstermeye başlayacak ve hafta sonu itibariyle artık enerji blokajlarının da kalkmasıyla birlikte kendimize olan güveni kazanarak tekrar ayağa kalkarak harekete geçebileceğimiz, bize güçlü kararlar aldıracak potansiyelleri açığa çıkaracaktır.

19 Ocak Perşembe günü Merkür düz hareketine başlıyor, sorumluluğumuzda olan konulara yönelik eksik kalan tamamlanması gereken görevlerimizi tamamladıysak eğer, artık eyleme geçirecek kararları alma ve uygulamaya geçirme, iş bitirme zamanı.

20 Ocak Cuma günü Güneş’in bir aylık Kova burcu geçişi başlıyor, Güneş Kova burcundan geçerken alışıla gelmiş, sıradanlaşmış, eskide kalmış geleneksel yapıları yıkıp, yerine sıra dışı yöntemler geliştirerek yeni bir yaklaşımla ele almayı gösterir. Toplumda sürüden ayrılıp, kendi özgünlüğü, bireyliğini, farklılığını ortaya koymak, toplumsal kalıplardan özgürleşmek kendi bireysel özgünlüğünü ortaya çıkarmak ister. Doğal olarak kişiliğimizi, karakterimizi ortaya koyarken eski kalıplardan kurtulup yeni bir bakış açısıyla kendimizi ortaya koyacağımızı, nerede farklı, nerede özgün olmayı, nerede sıra dışı yöntemler geliştireceğimizi bize haritalarımızdaki Kova burcu evimizin konusu gösterecektir.

21 Ocak Cumartesi günü Kova burcunun 1 derecesinde Plütonik bir yeniay gerçekleşecek. 4.ve 5.ev konuları olan ev, aile, yuva, vatan, kökler, yaşadığımız yer, yerimiz yurdumuz, aşk hayatımız, çocuk konuları, yatırımlar, yaratıcılığımızı ortaya çıkarma potansiyelimizle alakalı konuları oturup düşündüğümüzde artık eski usullerle bu işlerin yürümediğini, yeni bir bakış açısıyla değerlendirmemiz gerektiğini kabul edip, yeni kararlar almak isteyeceğiz. Köklü bir şekilde eskiyi yıkıp yeniyi inşaa etmek gibi. Yeniayın yükseleninde Terazi burcunu görüyoruz. Evlilik ve ilişkileri, ortaklıkları işaret ediyor.

Yöneticisi Venüs Satürn’le kavuşumda 5.evden sağlam ilişki ve ortaklıklar için adım atmayı destekliyor. Jüpiter’in ve Juno’nun da kavuşumda 6.ve 7.evde yerleşmesiyle iş hayatında birlikte çalıştığınız, ya da ilişkide olduğunuz birlikteliklerde kadersel eş, ruh eşi ile karşılaşma ve evlilik kararları alınabileceğini gösteriyor. Ayrıca Koç da olması ilişkide bağımsız ve tek başına kararlar alma isteğinin artması, ya da bir ilişkisinin içindeyseniz artık ilişkiye dair kafanızda netleştirdiğiniz, artık bu ilişki benim için böyle böyle olmalı gibi de yaklaşımda bulunmak isteyebilirsiniz. Sıra dışı ilişkiler ya da özgür ve bağımsız ilişkiler şeklinde de yaklaşım sergilenebilir.

Kova burcunun özgürlükçü isteğiyle, ya da ilişkilere olan bakış açınızı yenileyebilirsiniz. Her şekilde bakış açımız değişecek, hem de köklü bir şekilde. Çünkü yeniayın Plüton’la kavuşumda olması eskiyi yıkarken köklü bir şekilde yeniyi inşaa ettirmek isteyecektir bize. Gezegen yerleşimlerinin ateş ve hava elementlerinde olması daha çok zihinde kafada olayı bitirmek, karar vermek, net kararlar almak şeklinde çalışacaktır.

Ayrıca gezegen yoğunluğunun batı kısmında olması, olayların ve kişilerin kadersel bir şekilde hayatlarımızda rol oynayacağını ve artık bu kararları aslında daha çok almak zorunda kaldığımızı da gösterdiğini söyleyebilirim. Mars’ın 9.evden yeniaya ve yükselene yaptığı üçgen açı desteğiyle, yöneticisi Merkür’ün 4.evdeki yerleşimi gereği hukuksal bir konunun ev, arsa, arazi gibi eski yapıların yıkılıp köklü bir şekilde çözüme de kavuşabileceğini göstermektedir. Ayrıca 1 derece Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay, Altair sabit yıldızıyla kavuşuyor.

Mars ve Jüpiter karakterine sahip olan Altair sabit yıldızı savaşmayı ve mücadele gücünü, şans ve fırsatlar elde etmeyi getirebileceği gibi, risk almayı, Plütonik bir yeniay olması sebebiylede öfke kontrolünü kaybetmeyi de gözden kaçırmamak gerekecektir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (16-22 Ocak Haftası)

10.ve 11.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla iş, kariyer, meslek hayatınız, kariyer gelirleriniz, arkadaş ve dostlarınız, gelecek umutlarınıza yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (16-22 Ocak Haftası)

9.ve 10.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla inançlarınızı, akademik kariyerinizi, hukuksal bir konuyu, iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Üretim gücünüzü, maddi gelirlerinizi yükseltecek şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (16-22 Ocak Haftası)

8.ve 9.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla gelir gider mali dengenizde, ortak değerlerde, uluslararası ticari faaliyetler, yeni insanlar, yen, yerler tanımak görmek, hukuksal konulara, inançlarınıza yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Kendinizi ortaya koyma, ortaya çıkarma konusunda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (16-22 Ocak Haftası)

7.ve 8.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla eş, ortak, ikili ilişkiler, ortak değerler, gelir gider harcama dengelerinize yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Bilinçaltı korkularınıza, kontrolünüz dışında gelişen olaylarla nasıl başa çıkacağınıza yönelik korkularınızı şanslı bir şekilde değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (16-22 Ocak Haftası)

6.ve 7.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla günlük rutinleriniz, çalışma koşulları ve arkadaşlarınız, genel sağlığınız, eş, ortak ve ikili ilişkilerinize yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Kariyer gelirlerinizi, gelecek umutlarınızı, arkadaş ve dostlarınızı ilgilendiren konularda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (16-22 Ocak Haftası)

5.ve 6.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda, yatırım ve yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak alanlarda, günlük rutinleriniz, çalışma koşulları ve arkadaşlarınız, genel sağlığınız, yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. İş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik konularda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (16-22 Ocak Haftası)

4.ve 5.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla ev hayatınız, aile, yuva, vatan, yaşadığınız yer, aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda, yatırım ve yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak alanlarda, yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. İnançlarınıza, hukuksal konularınıza, yeni tanışacağınız insanlara, eğitim ya da seyahat planları yapmaya yönelik konularda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (16-22 Ocak Haftası)

3.ve 4.evkonularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla eğitim öğrenim, sözleşme anlaşma, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı sözlü alanlarda, yakın çevre ilişkilerinizde, ev hayatınız, aile, yuva, vatan, yaşadığınız yerlere yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Gelir gider harcama dengeleriniz, mali konularınız, ortak değerlerle ilgili alanlarda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (16-22 Ocak Haftası)

2.ve 3.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla üretim kapasiteniz, maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, eğitim öğrenim, sözleşme anlaşma, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı sözlü alanlarda, yakın çevre ilişkilerinize yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Eş, ortak, ikili ilişkiler alanlarında şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (16-22 Ocak Haftası)

1.ve 2.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla kişiliğinizi ve karakterinizi, üretim kapasiteniz, maddi kaynaklarınız, yeteneklerinize yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Günlük rutinleriniz, genel sağlığınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili konularda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (16-22 Ocak Haftası)

12.ve 1.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla bilinçaltınız, kontrolünüz dışında gelişen olaylar, kapalı mekanlar kapalı yerler, kişiliğinize ve karakterinize yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, yatırımlar, hobileriniz, yaratıcılığınızı ortaya çıkarma konularında şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (16-22 Ocak Haftası)

11.ve 12.ev konularında etkili olacak olan Kova yeniayıyla arkadaş ve dostlarınız, gelecek umutlarınız, bilinçaltınız, kontrolünüz dışında gelişen olaylar, kapalı mekanlar kapalı yerlere yönelik fikir ve düşüncelerinizi köklü bir şekilde hayata geçirmek için önemli kararlar alacaksınız. Aile hayatınız, yuvanız, kökleriniz, yaşadığınız yerle ilgili konularda şanslı fırsatları değerlendirme olanağına sahip olacaksınız.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI