Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

17-23 Ocak 2022 haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay yengeç burcu enerjileriyle başlıyoruz. Evimiz, ailemiz, yuvamız, duygularımız, ev hayatımız ve sorumluluklarımız ön planda olacak. Bu hafta Merkür Retrosu, Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi, Plütonik bir Yengeç Dolunayı, Uranüs'ün düz harekete geçişiyle oldukça yoğun bir hafta geçireceğiz.  

Merkür ilk önce 16 Ocak'ta Kova burcunda retro, daha sonra da 26 Ocak'ta Oğlak burcunda retro hareketiyle bizlere eğitim öğrenim, kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevre ilişkileri, ticari faaliyetler, her türlü iletişim, internet ve sosyal medya alanlarını içeren konulara yenilikçi bir bakış açısıyla, bilinen modellerden sıyrılıp sıra dışı bir şekilde kendi bireyselliğimizi ve özgünlüğümüzü katarak kendimizi ifade etmenin yollarını bulman gerekiyor diyor...(Kova burcundaki retrosuyla)  

26 Ocak Oğlak retrosuyla ise; şimdi sen kendine ait olan sıra dışı tarzın her ne ise onu buldun... Şimdi ise bu yenilikleri gerçekleştirebilmen için, kusura bakma ama sorumluluk alman gerekiyor diyor...Yetersiz ve eksik olduğun şeyler neler ise, onlarla ilgilenecek ve eksiklerini tamamlayacaksın  diyor...Mesela yeni bir iş mi istiyorsun; kova retrosunda yeni işe sıra dışı bir bakış açısıyla yaklaşıp ne yapacağını bulacaksın, Oğlak retrosunda onunla ilgili yapılması gereken görevleri yerine getireceksin. Yani bir öğretmensin atanamıyorsun yıllardır. Kös kös hayat sana bakıyor sen hayata...Eğitimini aldığın konuyu internete taşımak fikrine Kova retrosunda öğretmenliğe sıra dışı bir yöntemle bakıyorsun. Oğlak retrosunda da şirket mi kurarsın sosyal medyacılarla sözleşme mi yaparsın artık her ne gerekiyorsa yapılması gereken. Bunları yerine getirirsin. Uranüs retrodan çıkınca, Ay düğümleri de burç değiştirmiş olacak, (Venüs de işin içinde olduğu için) ve yeni para kazanma yöntemleri geliştirmek için bir bakmışsın hepsi gerçekleştirmişsin..  

15 Ocak'’ta (S) hareketine başlayan Uranüs, 23 Ocak’ta direkt hareketine başlayacak. Uranüs değişimin gezegenidir. Ve Uranüs'le gelen değişimin asla ne olacağını kestirmek mümkün değildir. Diğer taraftan baktığımızda üst bilince ulaşması için insanı ruhsal boyutta tanrısal akla ulaştıran gezegen de yine o dur. 5 aydan fazladır retro hareketiyle devam eden Uranüs retrodan çıktığı gibi, haritalarımızda boğa burcu evimizi ilgilendiren konularda direndiğimiz bütün değişimleri ani gelişen olaylarla gerçekleştirmeye başlayacaktır.  

18 Ocak’ta Yengeç burcunun 27 derecesinde 3/9 akslarında Plütonik bir Dolunay gerçekleşecek. Ay Düğümleri Boğa/Akrep akslarına geçmeden önce İkizler/Yay akslarındaki ev konularını ifade eden hayat alanlarımızda alınacak kararları, ev değiştirme, yer değiştirme, taşınma, evlilik ya da ayrılık, yurt dışına ya da uzak yerlere taşınmak gibi bir sayfayı kapatıp başka bir sayfayı açmak için alınacak kararları ve bu kararları uygulamaya geçireceğimizi ifade eder. Dolunayın (Ay'ın) karşısında bulunan Güneş'in, Plüton'la kavuşumda olması, oldukça güçlü bir dönüşüm enerjisiyle hayatımızda etkisini hissettireceğini, biraz ilerisinde olan Merkür Kova burcunda ve retroda yöneticisi Satürn'le kavuşumda, ciddi anlamda yenilik getiren ve belki de yeniden doğmuş gibi olacağımız yepyeni bir yapılanmayı hayatlarımıza getirecektir. Aslında burada Plüton yıkarak, Satürn'de yapılandırarak hayatlarımızda Plütonik dönüşümler getirecektir. Haritanın ana akslarında sabitlerin olması hayatımızdaki sabitlenmiş ve hiç bir şekilde değişmeyecek sandığımız yapı taşlarının Plüton'la artık işe yaramayan her şeyi hayatımızdan köklü bir şekilde yıkıp yeniden Satürn'le yapılandıracağımızı gösterir. Tüm gezegenlerin hepsi ufkun altında kendi kişisel hayat alanlarımızı ifade eden alanlarda olduğunu, kendi iç dünyamızda gerçekleşecek olan bir dönüşüm enerjisi olacağını göstermektedir. Yükselende Akrep burcu ve yöneticisi Mars'ın da 2.evde olması maddi konulardaki krizli durumları iki kez vurgulamış oluyor. Mars'ın Uranüs'le olan 135'lik açısı, 2.ve 6.evlerdeki konumları gereği ekonomideki istikrarsız bir hal alan bu halin bizi psikolojik olarak tükettiğini, bir yandan Ay'ın Neptün'den aldığı üçgen desteği ile hayallerimizi gerçekleştirebilme potansiyeli verirken, Mars'ın Neptün'le olan karesi öngörülemeyen aldanmalara, yanlış hayallere ya da kandırılmaya veya kandırmaya müsait enerjileri gösterir. Retro’daki Venüs'ün Uranüs'ten aldığı üçgen açı desteği ile artık yolunda gitmeyen iş ve ilişkilerde gerçekleşecek olan ani değişimlerin artık olması gerektiği gibi değişime uğraması gerektiğini göstermektedir. 

Ay düğümleri son 18 aydır İkizler/Yay aksındaydı ve hayatımızın eğitim öğrenim, ticari faaliyetler, yazılı ya da sözlü kendimizi ifade ettiğimiz her türlü alanlar, sözleşme ve anlaşmalar, bilgi toplamak ve bilgiyi yaymak, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı seyahatler, din inanç ve felsefi konuları içeren alanlarda hayatımızda oldukça önemli değişimlerden geçtik.   

19 Ocak’ta Ay düğümleri Boğa/Akrep akslarına geçerek, geçtiğimiz 18 ay boyunca İkizler/Yay akslarındayken hayatımızda gerçekleşen değişimleri sabitleyerek somut hale getirecektir.  

Ay düğümlerinin burç değiştirmesini bir trenin makas değiştirmesi gibi düşünebilirsiniz. Güney Ay Düğümüyle hayatımızın hangi alanlarından hareket ederek, yavaş yavaş ilerleyecek ve Kuzey Ay Düğümüne doğru gideceğimiz hayat alanlarımızı gösterir.  

Bu durumda haritalarımızın İkizler/Yay aksından çıkıp, Boğa/Akrep akslarına doğru istikamet edeceğiz demektir. Özellikle haritalarımızın Akrep burcu ev konularından hareket ederek yavaş yavaş Boğa burcu ev konularımızla daha fazla ilgilenmemiz gerekecek demektir.  

Boğa/Akrep sahip olmak, maddi kayalarımız, öz değer duygumuz, yeteneklerimiz ve becerilerimiz, benimiz, başkalarının kaynakları, ölüm ve ölüm ötesi alem, cinsellik, okült bilgiler, vergi, miras, kredi ve borçlar ile ilgili konuları içerir. Somut ve soyut, yemek ve çıkartmak, kazanmak ve kaybetmek, barış ve savaş, kısacası maddeden manaya ulaşmak demektir. Bu madde alemde vücut bulan bedenlerimizde ruhumuzun yaşadığı deneyimlerin bizim için manasını anlayarak idrak geliştirmek demektir.   

Şimdi gelelim bu haftanın enerjilerinin yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine... 

Koç ve Yükselen Koç Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 4/10 akslarında gerçekleşecek olup, iş, meslek ve kariyer hayatınız ile aile hayatınız, yaşadığınız yer konularında önemli kararlar alabilir ve yeni bir iş, ikamet değişikliği söz konusu olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 3/9 akslarında gerçekleşecek olup, eğitim öğrenim, akademik kariyer, inançlarınız, yurt dışı seyahatler veya ticari faaliyetler, hukuksal konularda önemli kararlar alarak yeni insanlarla yeni sözleşmeler anlaşmalar imzalayabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 2/8 akslarında gerçekleşecek olup, spirütüel alanlar, ortak değerler, başkalarının kaynakları, eş ya da ortaklarla, ortaklı yapılan işlerden elde edilen kazanç ya da kayıplar ile ilgili konularda yeni ve sıra dışı yollar denemek, daha büyük alanlara açılacak önemli kararlar alabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 1/7 akslarında gerçekleşecek olup, eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerinize daha derinden bakmayı, daha derine inmeyi, ilişkiler yoluyla yaşamış olduğunuz deneyimlerin arka planında yatan asıl gerçek manayı anlamlandırmak için içsel korkularınızdan kurtularak küllerinizden yeniden doğabilmek için yepyeni bakış açıları kazanabileceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 6/12 akslarında gerçekleşecek olup, günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza, birlikte çalıştığınız kişilerle olan ilişkilerinize, beden sağlığınıza, evcil hayvanlarınızla ilgili konulara yeni bir bakış aşısı ile ele alarak yeni düzenlemeler getirebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 5/11 akslarında gerçekleşecek olup, aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz, yatırım yapma tarzınız, hobilerinizle ilgilenme şekliniz, ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkarma tarzınıza yeni bakış açıları geliştirerek yeni ve farklı yöntemler geliştirebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 4/10 akslarında gerçekleşecek olup, ev hayatınız, yaşadığınız yer, aile bireyleriyle olan ilişkileriniz ile ilgili konuları yeni ve sıra dışı bir bakış açısı ile değerlendirerek yeni metodlar geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. 

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 3/9 akslarında gerçekleşecek olup, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, iletişim kurma tarzınız ve kendiniz ifade etme şeklinizde yeni ve sıra dışı yöntemler geliştirerek yeni bir tarzı benimseyebilir ve yakın çevre ilişkilerinizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 2/8 akslarında gerçekleşecek olup, sahip olduğunuz maddi kaynaklarınız, para kazanma şekliniz, kendinize olan öz güven duygunuz, yetenekleriniz ve becerileriniz, bedeninizi ilgilendiren konulara yeni ve sıra dışı bir bakış açısıyla yaklaşarak yeni ve farklı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 1/7 akslarında gerçekleşecek olup, kişiliğinizi ve karakterinizi, etrafınızdaki insanları, dış görünüşünüzü etkileyecek yeni ve sıra dışı bir bakış açısıyla hayatınızı etkileyecek yeni kararlar alabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 6/12 akslarında gerçekleşecek olup, bilinçaltı korkularınız, arka plandan yapılan işler, kontrolünüzün dışında gelişen olaylar, hastane hapishane gibi kapalı yerler, insanlardan izole olup yalnız kalmayı tercih ettiğiniz ya da kolektif için yapılan her türlü yardımlaşma dayanışma işlerine olan bakış açınızda yeni ve sıra dışı yöntemler geliştirerek içsel dünyanızda kendiniz için yeni kararlar alabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (17-23 Ocak Haftası)

Yengeç Dolunayı haritanızın 5/11 akslarında gerçekleşecek olup, sosyal çevreniz, gelecek için hayal ettikleriniz, vakıf dernek gibi toplumsal amaç için bir arada bulunduğunuz arkadaşlarınız ve dostlarınızla ilgili konulara karşı yeni ve sıra dışı bakış açıları geliştirerek yeni ve farklı platformlarda bulunmak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları