Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

17 Nisan-23 Nisan Haftası burç yorumları…

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Balık burcuyla başlangıç yapıyoruz. Gün içinde Ay’ın Neptün’le yakın temasta olacağı ve Venüs Satürn karesinin de hala etkisini hissettiğimiz için maalesef haftaya dalgın, bıkkın, isteksiz ve halsiz bir enerjiyle başlangıç yapacağız.

20 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde Koç burcunun 29 derecesinde Jüpiter etkili bir hibrit Güneş Tutulması yaşayacağız. 12.evde gerçekleşecek olan tutulma hayatımızda kontrol dışı gelişen olayları, bilinçaltı dünyamızı, hastane hapishane gibi kapalı alanları, gizli düşmanlıkları, yardıma muhtaç insanları, perde arkasında yapılan işlerle ilgili konularda yeni bir başlangıç olacağını gösteriyor. Tutulma Jüpiter etkili olduğu için olayların olduğundan daha fazla büyümesine sebep olacağını gösterir.

Tutulmada Koç burcunun 29 derecesinde bulunan Alrishasabit yıldızı, bu tutulmanın önde gelen liderleri ilgilendirdiğini göstermektedir. Tutulma yöneticisi Mars’ın düşük konumda ve tutulmadan doğal karelendiğinden Alrisha sabit yıldızının vermiş olduğu o liderlik potansiyelinin düşüşe geçmesini, yine Alrisha yıldızının verdiği hitabet gücüyle kendi fikir ve düşüncelerini zorla empoze etmeyi, propogandalarla insanları galyana getirme yönünde hareket edebileceğini göstermektedir.

29 derece Koç burcunda gerçekleşecek olan tutulmaya Altair sabit yıldızının etkisinde olan Plüton’un sıfır dereceden Ay Düğümlerine yapmış olduğu kare ise, bir döngünün artık tamamen kapanması ve yeni bir döngünün başlaması demektir. Fakat biz bu öyle bir anda olacak bir şey değildir. Plüton’un dönüştürme etkisi alttan alttan çalışan ve yıllar sonra kendisini belirgin bir şekilde gösteren etkiye sahiptir.

Oldukça sert ve güçlü dönüştürücü etkilere sahip olan 29 derece Koç burcu tutulması Kuzey Ay Düğümü bendinde olan bir tutulma olduğu için insanlığı geliştirici yönde etkileyecek, ileriye doğru taşıyacak olan bir tutulma olacaktır. Hayata format atmak, enerjilerin sıfırlanması, sil baştan yeni başlamak gibi de düşünebilirsiniz.

Hayatımızın gidişatına yönelik, çalıştığımız yer, yaşadığımız yer, işimiz, evimiz, evliliğimiz ya da ortaklığımızda hali hazırda olan mevcut düzenin artık böyle gitmeyeceğini düşünmek, bağların kopması, düğümlerin çözülmesi ve yeni bir karar alarak yeni başlangıçlara adım atmak gibi de düşünebilirsiniz. 29 derece Koç burcu ile bu güne kadar kişisel benliğimize yönelik gelişim göstermiş olduğumuz bütün potansiyelin artık dışa vurumu ve kendini ortaya çıkarma şeklinde de kendini göstereceğini söylememiz mümkündür.

Yükselen yöneticisi Venüs’ün ikinci evdeki konumu ve asendanttaki boğa burcu stelyumu maddi konuları da ön plana çıkaracak olan konuların gündeme gelmesiyle ani haberler, ani kararlar alabileceğimizi, Satürn’ün de alınacak olan kararları sağlam ve kalıcı bir şekilde destekleyeceğini bize göstermektedir. Bir nevi fomalhaut sabit yıldızı verilen emeklerin karşılığını alabileceğimizi göstermektedir.

Sağlık açısından baş, kafa, beyin ile ilgili organlarda tümör gibi sağlık sorunları çıkarabileceği için kontrol ettirmekte fayda olabilir.

20 Nisan Perşembe günü Güneş Boğa burcuna geçiş yaparak 21 Mayıs Pazar gününe kadar Boğa burcu seyahatine devam edecek. Güneş Boğa burcuna geçer geçmez Plüton’la kare açıya gireceği için egosal çatışmalar görülebilir. Kendimizi güvenli ve huzurlu hissetmek önemli olacak. Özellikle maddi konularda kendimizi güven altına almak, ilişkilerde güven arayışımızın artmasına, sahip olduklarımızı koruma altına almak istememize sebep olacaktır.

21 Nisan Cuma günü Merkür durağan pozisyonuna, ertesi gün ise retro hareketine başlayarak 14 Mayıs’a kadar geri harekette olacak. Boğa burcu ev konularını ilgilendiren alanlarda geriye dönük oturup düşünmemize, mali konularda adım atarken nelerin bizim için önemli olduğunu hesaba katarak kararlar almamız gerektiğini düşünerek hareket etmemiz gerektiğini anlatmak isteyecektir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (17-23 Nisan Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz ilişkiler olacak. Önce hayatınızdan çıkması gerekenler çıkacak ve sonrasında yeni ilişkilerle yenilenerek kendinizi keşfedeceksiniz. Tek başınıza olduğunuzda da değerli olduğunuzu göreceksiniz. Maddi konularda beklenmedik ani haberler ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (17-23 Nisan Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla hayatınıza yönelik çok önemli ve ciddi kararlar alacaksınız. Almış olacağınız bu karar neticesinde hayatınızın yönünü belirlemiş olacaksınız. İlahi destekler alabilecek, yeni iş, ev gibi önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Maddi konularda da şanslı olabilirsiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için ve kariyerinizden gelir elde etmek için vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle gerçekleştirebilecek iletişim kurma ve ifade gücünü güçlendirecek kalıcı düzenler oluşturabileceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (17-23 Nisan Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz hayallerinize ulaşmak ve kariyerinizden gelirler elde etmek olacaktır. Aşk hayatınızda hareketlenmeler, hayatınızda keyifli zamanlar sizi bekliyor olacak. İş, kariyer ve meslek hayatınız için vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle maddi kaynak yaratacak ve özdeğerinizi ve yeteneklerinizi yükseltecek kalıcı ve yeni bir düzen oturtabileceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (17-23 Nisan Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz iş, kariyer, meslek ve toplumsal statünüz toplum önü duruşunuz olacak. Ufkunuzu, dünya görüşünüzü, haklı bir dava için vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle kalıcı bir şekilde çok daha yüksek bir bakış açısına sahip olmuş olduğunuz bakış açısıyla kendinizi ortaya koyabileceksiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (17-23 Nisan Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz eğitim, ruhsal ve manevi konular, hukuksal süreçler, yurtdışı temaları,ve kendinizi sosyal medyada ortaya koymak konuları olacak. Kariyerinize yönelik beklenmedik haberlerle karşılaşabilirsiniz. Eş ya da ortağınıza ait olan her türlü ortak değerler, cinsel yaşam, okült bilgiler alanlarında vermiş olduğunuz emeklerinizin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle kalıcı hale getirerek yeni bir düzene oturtabileceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (17-23 Nisan Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz mali konular, paranın giriş ve çıkışı, ortak değerler, krediler, borçlar, miraslar olacak. Ani bir seyahat, ani bir eğitim, ani gelişen yer değişiklikleri söz konusu olabilir. Eş, ortak ve her türlü ikili ilişkilerinizde vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle kalıcı ve sağlam ilişkilerinizi yeni bir düzene oturtabileceksiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (17-23 Nisan Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz ilişkiler olacak. İlişkilerde denge ve değer duygusu gelişimiyle bir ilişki içinde kendinizi, bir birey olmayı deneyimleyeceksiniz. Günlük hayat ya da çalışma hayatınıza yönelik vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle günlük hayat ya da çalışma hayatınız kalıcı olarak bir düzene oturacaktır.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (17-23 Nisan Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz günlük rutinlerini ve çalışma koşullarınız ve gelen sağlığınız olacak. Eş ya da iş ortağınızla aniden yol yol ayrımlarına gidebilir, iş hayatınıza yönelik yeni ortaklıklar gelişebilirsiniz. Çocuklarınız, yaratıcı yetenekleriniz, belki bir hobinizle ilgili konularda vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle çocuklarınızla iyi ilişkiler içerisinde olabilir, yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarabilecek kalıcı bir düzene geçiş yapabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (17-23 Nisan Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz aşk, çocuklar ve yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarmak olacak. İş hayatınızda ani gelişmeler yaşanabilir. Aileniz, ebeveynlerinizle ilgili yoğun ve yorucu bir süreçten geçmiş ciddi emekler vermiş olabilirsiniz. Vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün verdiği destekle ev hayatınızda yeni bir düzene geçebilir, bekar olanlar ise evlenip kendi yuvalarını kalıcı olarak kurabileceklerdir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (17-23 Nisan Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz aileniz, yuvanız, ebeveynleriniz, yaşadığınız yer olacak. Aşk hayatınızda ve çocuklarla ilgili alanlarda ani haberler alabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenlerinizle olan ilişkilerinizde uzun süredir vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün desteğiyle kendinize yeni ve kalıcı bir çevre oluşturabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (17-23 Nisan Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz yakın çevre ilişkileriniz, kardeş, kuzen komşularınız, eğitim öğrenim, yer değişiklikleri, araç almak satmak söz konusu olacaktır. Aile hayatınızla ilgili ani haberler alabilirsiniz. Maddi kaynak geliştirmek, yetenek ve becerilerinize yönelik alanlarda kendinize maddi olanak sağlayacak çalışma rutinleri planlamaları için vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün desteğiyle artık kalıcı bir şekilde yeni bir düzene oturtabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (17-23 Nisan Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasıyla önümüzdeki 1 buçuk 2 yıl boyunca ana gündem maddeniz maddi kaynak yaratmak, değer duygusu, yetenekleriniz olacaktır. Yakın çevrenizden ani haberler alabilir, ani fikirler zihninizde belirebilir. Kişiliğiniz, karakteriniz, kişisel gelişiminiz için vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını Satürn’ün desteğiyle artık kalıcı bir şekilde hayata geçirerek kendinizi ortaya çıkarabilecek yeni bir düzene geçebileceksiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları