Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

17 Temmuz-23 Temmuz Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Yengeç burcunun 24 derecesinde gerçekleşecek olan “Yengeç Yeniayıyla” başlangıç yapıyoruz. 12 Temmuz Çarşamba günü Ay Düğümlerinin Koç Terazi aksına geçmesiyle, retro Plüton da Düğümlere T-kare açı bağlantısında bulunuyor. Hemen arkasından bu gün de, Yengeç Yeniayının gerçekleşmesiyle gökyüzünde tam olarak Öncülerde grand cross gerçekleştiğini görüyoruz. O zaman Yengeç Yeniayı için söylememiz gereken ilk şey, hayatlarımızda gerçekleşecek olan oldukça güçlü, köklü ve dönüştürücü yepyeni başlangıçlara merhaba diyeceğiz.

Düğümlerin Yengeç Yeniayıyla ardı sıra burç değiştirmesi özellikle aile, yuva, ev hayatı, yaşadığımız yer, köklerimiz, vatanımızla ilgili konularda bizi harekete geçirecek olan ve önümüzdeki 1 buçuk yıllık süreçte etkisini hissettirecek olan enerjiler olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Yeniayın 6.evde gerçekleşmesi günlük rutinlerimiz, çalışma hayatımız, beden sağlığımız, evcil hayvanlarımızla ilgili sebeplerden ötürü iş değiştirmek, yer değiştirmek, taşınmak, işe başlamak, işten ayrılmak, evden ayrılmak, yeni bir eve, ya da işe geçmek için atılımlarda bulunacağımızı göstermektedir.

Yengeç yeniayları duygusal bir ihtiyacın kişinin kendi içinde kendi kendine ispatlama enerjine ihtiyaç duyduğu bir yapılanmadan doğar. Yeniaya karşıdan bakan retro Plüton 12.ev enerjisiyle bize, kontrolümüz dışında gelişen ve kaos yaratan olaylardan kaynaklanan her türlü sorumlulukların, yöneticisinin de yine retroda olduğu Satürn’ün 1.ve 2.evdeki konuları itibariyle kişiliğimiz ve maddi gücümüz üzerinde yapmış hissettirmiş olduğu baskı, kısıtlayıcı ve engelleyici enerjileriyle artık sonlandırılması ve tamamlanması gerekli olan konular için atağa geçeceğimizi ve bundan hiçbir şekilde kaçış söz konusu olmadığını göstermektedir.

Uranüs’ün 3.ve 4.evlerden sekstil açıyla desteklediğini görüyoruz. Bu demek oluyor ki, yakın çevremiz tarafından, eğitim öğrenim, sosyal medya ya da aile kanalıyla aniden sürpriz gelişmelerle hayatımızda önemli gelişmelerin gerçekleşeceğini gözlemleyeceğiz. Ay düğümlerinin 3.eve gitmesi, yakın çevremizden, eğitim öğrenim, iletişim ve haberleşme, sosyal medya kaynaklı konularda canımızı yakan konularda yaşadığımız krizlere rağmen vermiş olduğumuz emekleri oturup değerlendireceğimizi ve buna göre kararlar alarak hayatlarımızda harekete geçeceğimizi göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla evlilik ya da ayrılık kararı alabilir, yeni bir iş değişikliğine, ev değişikliğine, yer mekan değişikliğine gidebilirsiniz. Kendinize ve benliğinize yönelik aldığınız yaralara rağmen yeniden hayatınızı düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla yakın çevre ilişkilerinize, eğitim öğrenim, sosyal medya konularına yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bilinçaltı dünyanıza, korkularınıza yönelik aldığınız yaralara rağmen yeniden hayattan keyif almak, hayatınızdan keyif alacak şekilde hayatınızı düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla maddi kaynaklarınıza, üretim kapasitenize, özdeğer duygunuza, yeteneklerinize, bedeninize yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Geleceğinize, umutlarınıza, ideallerinize yönelik aldığınız yaralara rağmen yeniden ev hayatınızı, ailenizi, yaşadığınız yeri, köklerinizler, atalarınızla olan ilişkilerinizi düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla kişiliğinize, karakterinize, dış görünüşünüze, bakış açınıza, etrafınızda bulunan insanlarla olan ilişkilerinize yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. İş, kariyer, meslek, toplumsal duruşunuza yönelik almış olduğunuz yaralara rağmen yeniden kariyer ve toplumsal hayatınızı düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla Bilinçaltı dünyanıza, korkularınıza, psikolojik sağlığınıza, kontrolünüz dışında gelişen olaylara yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. İnançlarınıza, hayat felsefenize, akademik kariyerinize, yurtdışıyla ilgili, ufkunuzu geliştiren ruhsal ve manevi konulara yönelik aldığınız yaralara rağmen yeniden maddi kaynak yaratabilecek, özdeğer duygunuzu yükseltecek konuları düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla sosyal çevrenize, gelecek umutlarınıza, ideallerine yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ortak değerlerden yana aldığınız maddi manevi kriz yaratan yaralara rağmen hayatınıza yeniden kendinizi ve etrafınızda bulunan kişilerle olan ilişkilerinizi düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla iş, kariyer, meslek, toplumsal statünüze yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerden aldığınız yaralara rağmen hayatınızdaki kontrol dışı gelişen olaylara, bilinçaltı dünyanıza ve korkularınıza yönelik konularda hayatınızı düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla inançlarınız, hayat felsefeniz, akademik kariyer, yurtdışı konuları, ruhsal ve maneviyata yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Günlük hayat rutinlerinize, çalışma hayatınıza, bedensel sağlığınıza ve evcil hayvanlarınıza yönelik aldığınız yaralara rağmen gelecek umutlarınızı, ideallerinizi yeniden düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla ortak değerler, kredi ve borçlar, okült bilgilere yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Aşk, çocuk, yatırım, hobi ve yaratıcılıklarınıza yönelik aldığınız yaralara rağmen iş, kariyer, meslek hayatınızı yeniden düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilereyönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Aile, yuva, ev hayatınıza yönelik aldığınız yaralara rağmen inançlarınızı, felsefenizi, yurtdışı bağlantılı konuları, bakış açınızı yükselten ruhsal ve manevi değerlere yönelik konuları yeniden düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla günlük hayat rutinlerinize, çalışma hayatınıza, benden sağlığınıza, evcil hayvanlarınıza yönelik konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, kardeş kuzenlerle olan ilişkileriniz, sosyal medya kanalları yoluyla kendinizi ifade ettiğiniz alanlardan aldığınız yaralara rağmen ortak değerlerden, kredi ve borçlardan kaynaklanan krizleri yeniden düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (17-23 Temmuz Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç yeniayıyla aşk, çocuk, yatırım, hobi ve yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkaracak konularda değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Maddi kaynak üretimi, yetenekleriniz ve özdeğer duygunuza yönelik konularda aldığınız yaralara rağmen, eş, ortak ve ikili ilişkilerinizi yeniden düzene sokmak için yine de emek vererek savaşacağım diyeceksiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları