19 Aralık-25 Aralık Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

19 Aralık-25 Aralık Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Akrep burcu enerjileriyle başlıyoruz. Olaylara karşı tepki verirken derine inmek, arka planını anlamak isterken, şüpheci ve kontrolcü olmaya meyilli olabiliriz. Daha önceden yapmayı planladığımız fakat yapamadığımız görevleri yerine getirmemiz gerekirken, bunu nasıl yapacağımız konusu bizi bir hayli zorlayabilir.

20 Aralık Salı günü Jüpiter Koç burcu seyahatine başlıyor, 2023 yılında büyük şans gezegenimiz zodyaktaki yeni yolculuğuna başlıyor. Jüpiter bize kendi şansını kendin yaratacaksın diyor. Doğru zamanda doğru yerde risk alıp eyleme geçersen kazanan sen olacaksın diyor. Hızlı bir şekilde eyleme, harekete geçip yol almamız gerekecek.

22 Aralık Perşembe günü Güneş Oğlak burcu seyahatine başlayarak 1 ay boyunca Oğlak seyahatini devam ettirecek. Bir ay boyunca gereken sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiği, artık zamanı gelen yasa ve kuralların uygulamaya konacağı, görev bilinciyle disiplinli bir şekilde hedeflerimize odaklı olacağımız, her şeyi kontrol altına almak, işleri ciddiyetle ele alıp yola koyulacağımız iş ve kariyer odaklı zamanlarda olacağız. Duygusal değil, mantıklı ve temkinli hareket etme zamanlarıdır. Olgunlaşmış bütün yapıların somut hale getirileceği en ideal zamanlardır. Bir şeyin temelini atmak, iş kurmak, iş başlatmak, düzen kurmak, sistem kurmak için en değerli zamanlardır. Uzun zamandır beklenilen bir inşaatın temeli atmak, olgunlaşan toprakla ilgili bir konuda artık iş bitirici olmak, sağlıkta dişler, dizler, kemikler, eklemlerle ilgili bölgelerle ilgilenmek gerekli olabilir.

22 Aralık Perşembe günü Güneş Jüpiter karesiyle, kişiliğimizi karakterimizi aşırı ve abartılı tavırlarla ortaya koymak isteyebilir, kibre düşebilir, olduğundan ya da gereğinden fazla büyük vaatlerde bulunabiliriz. Egonun tuzağına düşmemeye dikkat etmemiz gereken birkaç gün olacak.

22 Aralık Perşembe günü Venüs Uranüs üçgen açısıyla, aniden gelişen bir aşk, ilişki, ortaklık konusu gündeme gelebilir, iş imkanı, maddi bir konuda somut bir gelişme, Merkür’le de kavuşum enerjisinde olması sebebiyle belki aniden gelişen muazzam bir iş olanağı sunacak bir fikir ya da bir sözleşme anlaşma söz konusu olabilir.

23 Aralık Cuma günü Oğlak burcunun 1 derecesinde ve MC kavuşumlu bir yeniay gerçekleşiyor. 9.evde gerçekleşen 10. Evde de ektili olan yeniay yüksek eğitim, inançlar, farklı kültürler, yabancılar, hukuksal süreçler, yurtdışı eğitim seyahat ve ticari faaliyet, iş, kariyer, meslek hayatımız, sosyal statümüzü ilgilendiren alanlarında artık kendimizi yapılandırmak, gerekli olan sorumlulukları üstlenmek, ciddiyetle yaklaşıp disiplinli bir şekilde hedefimize doğru ilerleyeceğimizi gösteriyor. Yükselende Koç burcuyla Chiron2un kavuşumda olması bizi üzen, yaralayan, canımızı yakan, kendimizi ortaya koymak konusunda içimizi acıtan ne varsa yüzleşmeli ve şifalandırmak için artık harekete geçmemiz gerektiğini gösteriyor. Yöneticisi Mars’ın retroda olması aslında bunları yeni şeyler olmadığını, ama artık görmezden gelemeyeceğimiz şeyler olduğunu,  ona göre harekete geçeceğimizi göstermektedir. Yeniayın toprak elementinin Oğlak öncülüğünde olması hayatımızda artık olgunlaşmış zamanı gelmiş, somut hale gelmiş olan gerçeklikleri, yükselendeki ateş elementinin Koç öncülüğüyle Chiron’la birlikte yaralanmış olan benliğimizi ortaya koyacak, yeni ama eski konulara ait kararlar aldırarak, ben artık…… konuya bu şekilde yaklaşmaya karar verdim. Gibi gayet net tavırlar sergileyeceğimizi göstermektedir.Yeniayı kare açıyla zorlayan Jüpiter, alacağımız kararlarda fazla abartıya kaçabileceğimizi gösterdiği için makul boyutta değerlendirme yapmakta fayda olduğunu söyleyebilirim.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter Yükseleninizde olacak. Kendinizi ortaya koyabilecek şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bu şans ve fırsatların çoğu da sizin elinizde olacak. Acele değil ama hızlıca beklemeden hareket ettiğiniz müddetçe kazanan siz olacaksınız.10.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla kariyerinize yönelik yeni kararlar almak ve yeni adımlar atmak isteyeceksiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 12.evinizde olacak. Mistik, psişik ve bilinçaltı konularına yönelebilir, biraz kendi içinize çekilebilir, ruhsal ve manevi konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. İlahi gücün sizi koruduğunu hissedebilirsiniz. 9.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla ufkunuzun, bakış açınızın değişmesi, inançlarınızın değişmesine yönelik yeni kararlar almak ve yeni adımlar atmak isteyeceksiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 11.evinizde olacak. Sosyal çevre desteğini arkanızda hissedebilir, kariyer gelirlerinizde artışlar olabilir, birçok farklı iş konularında şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.8.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla kariyerinize yönelik yeni kararlar almak ve yeni adımlar atmak isteyeceksiniz. Ortaklı işlerden uğradığınız kayıplar, eşinizden, ortağınızdan, ikili ilişkilerinizden sebep yaşadığınız mali kayıpları şifalandırıp yeniden yeni insanlara güvenmek ve yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 10.evinizde olacak. İş, kariyer ve meslek hayatınızda en çok görünür olduğunuz, iş teklifleri, terfi, yükselme aldığınız dönemler olacaktır.7.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla yeni bir ilişkiye, yeni bir ortaklığa, ya da ilişkinize yeniden bir bakış açısıyla yaklaşmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 9.evinizde olacak. Ufkunuzun genişleyeceği, maneviyatınızın artacağı, yurtdışı bağlantılı iş, seyahat, eğitim, yeni insanlarla tanışmak ya da yurtdışına yerleşmek gibi şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. 6.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla yeni bir günlük rutin düzene geçmek için yeni kararları uygulamaya koymak isteyeceksiniz. İş hayatınızda ya da beden sağlığınıza yönelik yeni bir iş, ya da bir sağlık konusu için harekete geçebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 8.evinizde olacak. Kendinizi ortaya koyabilecek şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bu şans ve fırsatların çoğu da sizin elinizde olacak. Acele değil ama hızlıca beklemeden hareket ettiğiniz müddetçe kazanan siz olacaksınız. 5.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yaratıcılığınızı ortaya koymak, yeni bir yatırımda bulunmak söz konusu olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 7.evinizde olacak. İlişkiler ve ortaklıklardan yana şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yeni bir aşk, evlilik, ortaklık, anlaşma, sözleşmeler imzalayabilir, evli olup sorunları olanlar çözüm yoluna gidebilir, ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. 4.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla aile hayatınız, yaşadığınız yere ait, emlak, arsa gibi alanlarda yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 6.evinizde olacak. Çalışma koşullarınızda, günlük rutin hayat düzeninizde, beden sağlığınızla ilgili konularda şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Çalışma hayatınızda yeni düzenlemeler, yeni iş teklifleri alabilir, yeni iş kolları, yeni çalışma arkadaşları edinebilirsiniz. Beden sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 3.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla kendinizi farklı yollarla ifade etmek, yeni eğitim alanları, anlaşma sözleşme yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 5.evinizde olacak. Yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yaratıcı gücünüzü sahneye taşımak, yatırımlar yapmak konularında şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. 2.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla yeteneklerinizi ilgilendiren, maddi kaynak yaratacak, değer duygunuzu yükseltecek yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 4.evinizde olacak. Aidiyet duygunuzun yükseleceği, aileniz, ev hayatınız ön planda olacağı zamanlardır. Belki yeni bir ev alabilir, taşınabilir, ailenize yeni bir üye katılarak büyük bir aile olabilir, emlak, toprak konularında büyüme çoğalma şans ve fırsatları yakalayabilirsiniz.1.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla kendinizi ortaya koyacak birçok konuda harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 3.evinizde olacak. Kardeş, kuzen, yakın arkadaş, komşularla ilişkilerde iyileşmeye ya da büyümeye yönelik şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Kendinizi sosyal medya ve teknoloji alanında daha büyük alanlarda ifade etme olanağına sahip olabilirsiniz. Ticari sözleşme anlaşmalar, araba alım satımı yapmak söz konusu olabilir.12.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla bilinçaltına attığınız tüm korkularınızla yüzleşecek, uyanışa geçerek kurban psikolojisinden kendinizi kurtararak bilinçaltınızın size oyun oynadığını fark edebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (19-25 Aralık Haftası)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jüpiter 2.evinizde olacak. Maddi kaynak yaratma gücünüzün yükseleceği, yeteneklerinizden para kazanabileceğiniz, kariyerinizde yükselme, iş kurmak, terfi almak, iş, görev tanımında yükselme konusunda şans ve fırsatlara karşılaşabileceksiniz. 11.evinizde gerçekleşerek sosyal çevreniz, hayalleriniz, arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkilerinizde yeni kararlar alabilir, yeni kararlarla birlikte kariyer gelirlerinizden elde edeceğiniz maddi kaynaklarınızda gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI