Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

19 Eylül-25 Eylül Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Yengeç burcuyla başlıyor olacağız. Geçen haftaya damgasını vuran Venüs Mars karesi ve Güneş Neptün karşıtlığı, çok net bir şekilde ilişkilerde yanılmalar, hayal kırıklığı, pişmanlık yaşatarak ilişkilerde limitleri zorlayan bir hafta geçirdik. Bu hafta başı ise Ay’ın Yengeç burcuna giriş yapmasıyla birlikte yaşananları değerlendirmek için hafızamızda sürekli tekrar eden görüntülerle uğraşırken kendimizi bulabiliriz. Diğer taraftan Ay’a çok yakın bir mesafeden eşlik eden kara ay lilith ve Verteks noktasıyla, tüm bu yaşananların kadersel olarak bizi tetikleyerek gitmemiz gereken, öğrenmemiz gereken kuzey ay düğümüne doğu götüren deneyimler olduğunu bilmeliyiz.

Ayrıca kapanma evresinde olan Ay Fazının da etkisiyle olayları toparlayarak sonuçlandırma yoluna doğru ilerleyen günlerde olacağız. Güneş Neptün karşıtlığını da geride bıraktıktan sonra ne isteyip ne istemediğimizi artık çok daha biliyor olduğumuzun farkında olacağız. Bunun için bugün haftanın ilk gününde Güneş Plüton 120’lik açısının desteğiyle ilişkilerimizde gerçekten köklenmek, faydalı ve verimli bir ilişki içinde olmak istiyorsak, o vakit eleştiriye kaçmadan sorunları çözmek istemeli ve kendimizden de kaynaklanan hatalar olabileceğini kabul etme sorumluluğunu üstlenerek ilişkilerimizde başarı elde etmiş oluruz. Burada Plüton kişiliğimizi karakterimizi ve egomuzu dönüştürürken ilişkilerimizde gereksiz ve saçma detaylarla karşımızdaki kişileri eleştirilere boğmak yerine, işe kendimizi değiştirmek ve dönüşüme izin vermekle başlayabileceğimizi söylüyor.Hatta bunun için güçlü ya da sözü geçen aile büyüklerinden de desteklendiğimizi çok net ve somut bir şekilde görebiliriz. Kısacası hayat bizden yeni bir karakter yaratmamızı, yeni bir bakış açısı kazanmamızı, ilişkiye yeni bir bakış açısıyla yeniden başlamamızı, yeni bir okula, yeni bir eğitime, yeni bir yere, kısacası yeni bir hayata adım atmamızı istiyor olabilir. Ama bunu eski ben’le değil, dönüşmüş bir ben’le yapmamızı istiyor olabilir mi? Evet diyorsanız yarınki Venüs Uranüs üçgen açısını değerlendirmeyi de ihmal etmeyin derim.

20 Eylül Salı günü Venüs Uranüs 120’lik açısının desteğiyle, aşk, sevgi ve ilişkilerimizle ilgili mevcut olan sorunlarafarklı ve sıra dışı bir bakış açısıyla yaklaşarak çözüme odaklanabiliriz, biten bir ilişkinin getirdiği yeni farkındalıklar kazanmış olabiliriz, yıldırım aşkına tutulabiliriz, yepyeni ve sıradışı bir aşkla hayata yeni başlangıçlar yapmaya hazırlanıyor olabiliriz, finansal açıdan farklı ve sıra dışı yollardan yeni para kazanma yöntemleri geliştirme olanağına sahip olabiliriz.

22 Eylül Perşembe günü Ay Uranüs’le kareden çalışırken Satürn’le de karşıtlık yapacak ve T-karede Uranüs olacak, özellikle ilişkilerde ego çatışmaları yüzünden duygularına hakim olamamayı, ani duygusal ve dürtüsel tepkiler vererek, duygusal olarak üzerinde hissettiği baskıdan kurtulma isteğinin artmasına doğal olarak ilişkilerde kopmalara neden olabilir. İlişkilere dikkat edilmesi gereken bir gün…

23 Eylül Cuma günü Güneş Terazi burcuna geçiş yaparak, 23 Ekime kadar Terazi burcundaki seyahatini devam ettirecek. Sonbahar ekinoksunun başlangıcıyla, gece ve gündüz birbirine eşit olduğu, Güneş’in Terazi burcuna geçtiği 23 Eylül Cuma günü Güneş’in ışıkları azalırken, günler kısalmaya, geceler de uzamaya başlar ve böylelikle Terazi burcu sonbahar mevsimini başlatmış olur. İlişkilerin ön planda olduğu, kendimiz dışında diğer kişilerin varlığını kabul ettiğimiz, birlikte hareket etmeye, işbirliği yapmaya, uyumlu, dengeli, eşit ve adaletli olmaya çalışacak, diğerlerinin ne düşündüğü, karşımızdaki kişinin fikir ve düşüncelerini ön plana alacağız. İlişkilerde eşitlik ve adalet ararken, bir ilişkiyi devam ettirip devam ettirmeme konusunda, birlikte hareket edebiliyor muyuz? Yoksa edemiyor muyuz? Sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız. Acaba bu ilişkiyi, ortaklığı ya da evliliği devam ettirebilecek miyiz? Önümüzdeki hafta Terazi Burcunda gerçekleşecek olan Terazi yeniayıyla birlikte daha da belirginleşmeye başlayacak.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (19-25 Eylül Haftası)

7.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca yeni bir aşk, eski bir ilişkinin yeniden gündeme gelmesi, ya da okul hayatınızdan, yakın çevrenizden bir aşkın hayatına Güneş gibi doğmasına neden olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (19-25 Eylül Haftası)

6.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza, iş kariyer ve meslek hayatınıza ışık tutacak olan Güneş size yeni iş ve maddi kazanım imkanları sunacaktır.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (19-25 Eylül Haftası)

5.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcılık, hobilerle ilgili alanlarda kişiliğinizi ve karakterinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilecek, hayatınıza yeni aşk, çocuk sahibi olmayı, yatırımlardan kazanç elde etmeyi ve ya yaratıcı bir yönünüzü akıl gücünüzle ortaya çıkarabileceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (19-25 Eylül Haftası)

4.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca ev hayatınız, aile, yuva, yaşadığınız yer, ya da vatani bir konuda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (19-25 Eylül Haftası)

3.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca iletişim ve haberleşme, eğitim hayatınız, yakın çevre ilişkilerinizde aydınlanma, ilişkilerinizdeki sorunları çözebilecek fırsatlar yakalayabilir, gelecekte gerçekleştirmek istediğiniz konularda yeni adımlar atmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (19-25 Eylül Haftası)

2.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca maddi kaynak yaratma potansiyeliniz, yetenekleriniz ve bedeninizi ilgilendiren konularda sağlam kalıcı iş potansiyellerinin ortaya çıkmasıyla yeni adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (19-25 Eylül Haftası)

1.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca etrafınızda bulunan insanlar tarafından ilgi görebilir, dikkat çekebilirsiniz. Aşk, çocuklar, yatırımlarla ilgili alanlarda yeni başlangıçlar yapabileceksiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (19-25 Eylül Haftası)

12.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca bilinçaltı dünyanız, kontrol dışı gelişen olaylar, mistik psişik konularda parlayabilir, şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aileden ya da başkalarının kaynaklarından yana kazanç ya da kayıplar elde edebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (19-25 Eylül Haftası)

11.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca sosyal çevrenizde parlayabilir, gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir alanla ilgili yeni başlangıçlar yapabilir, sosyal ve yakın çevre ilişkilerinizin güçlendiğini görebilirisiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (19-25 Eylül Haftası)

10.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca iş, kariyer ve meslek hayatınızda parlayabilir, toplumda ön plana çıkabilir, yeni iş imkanları için yeni adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (19-25 Eylül Haftası)

9.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca din, inanç, felsefi, ruhsal, kutsal, hukuksal, yurtdışı kaynaklı eğitim ya da seyahatler gündeminizde olabilir. Psikolojik ya da hukuksal bir meseleyle ilgili aydınlanmalar söz konusu olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (19-25 Eylül Haftası)

8.evinizden geçecek olan Güneş önümüzdeki bir aylık transiti boyunca eş, ortak ya ilişkide olduğunuz kişilerle ilgili bilinmeyen konularda aydınlanmalar yaşayabilir, aileniz ya da yaşadığınız yerle alakalı önemli gelişmelerin aydınlandığını gözlemleyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları