2 Ocak-8 Ocak Haftası burç yorumları… - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

2 Ocak-8 Ocak Haftası burç yorumları…


2023’ün ilk haftasından herkese merhaba sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Haftaya Ay Boğa burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde güven, huzur, sahip olduklarımız, güvenlik ihtiyaçlarımızda aniden gelişen olaylar ön planda olurken, Venüs Plüton kavuşumlu, retro Merkür’lü bir haftaya ve yeni yıla giriş yapıyoruz. Güçlü ve tutkulu aşklar, güçlü dönüşümler, bitirilmesi gereken, tamamlamamız gereken görev ve sorumluluklar bizi bekliyor olabilir. Bu görev ve sorumluluklar hem aşk hayatında, hem iş hayatındaki görev ve sorumlulukları gösterirken, haftanın en önemli konusu ise Sirius ve Canopus etkili bir Yengeç Dolunayımız olacak.

2 Ocak Pazartesi günü Güneş Chiron karesiyle, kişiliğimiz, karakterimiz, benliğimiz, egomuz, egomuzun isteklerini yerine getirirken kendimizden ve gölgelerimizden çok da memnun olmadığımızı, iş hayatında belki kendimizi başarılı bir şekilde ortaya koyamama, hak ettiğimize inandığımız itibar ya da saygınlığı, otorite figürlerinden görememek bizi yaralıyor olabilir.

3 Ocak Salı günü Venüs Kova burcu seyahatine başlayıp 27 Ocak’a kadar Kova burcu seyahatini devam ettiriyor olacak, aşkın, sevginin, güzelliğin, sanatın, paranın, değer verme, değer görme, nefsi arzularımızın temsilcisi Venüs Kova burcundayken özgür, bağımsız ve taahhüt altına girmekten hoşlanmayan, sınırlanmalara tahammül edemeyen, bireysel ve kendine has münhasır bir tarzla sevmekten hoşlanır. İlişkilerde anlaşmak, arkadaşlık, fikirlerin uyuşması, zihinsel olarak anlaşma birliğine varmak önemli olacak. Aşk ve ilişkilerde yoldaşlık, sevgi bağını güçlendiren unsur olurken, birbirine yol arkadaşlığı yapamayan çiftlerde ilişkilerden özgürleşme ihtiyaçlarının oluşmaya başlamasıyla, özellikle8-18 Ocak arası Venüs’ün Ay Düğümlerini karelemeye başlamasıyla birlikte ilişkilerde isyan duygusu yükselmesiyle, yalnız kalma ihtiyacında artışlara sebep olacaktır. Elbette bu durum miadı dolan ilişkilerin Uranüs Venüs karesiyle aniden kopma noktasına gelebileceğini, ilişkisi olmayanların ise aniden bir arkadaşlık ilişkisinin aşka dönüşebileceğini gösterebilir. Ya da arkadaş gruplarınızın arasından birden bire bir sabah ansızın Güneş gibi doğan bir aşka uyanabilirsiniz.

4 Ocak Çarşamba günü Venüs Jüpiter’le yapmış olduğu sekstil açıyla, benliğimizi ortaya çıkarabileceğimiz, bireysel özgünlüğümüzü, farklılığımızı yansıtabileceğimiz şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, yeni bir aşk, yeni bir ilişki, yeni bir iş, ya da yeni iş ortaklıkları için destekleyici olacaktır. Özellikle ateş ve hava elementlerinin ilk derecelerinde gezegenleri olanlar çok daha fazla etki alacaktır.

7 Ocak Cumartesi günü gece saat iki sularında öncü bir burç olan Yengeç burcunun 16 derecesinde Sirius ve Canopus sabit yıldızlarının etkisi altında gerçekleşecek olan yılın ilk Dolunayı, 3/9 ve 4/10 akslarını harekete geçirerek hayatlarımızda yer, yurt, vatan, iş, ev, yerleşim değişimlerini destekleyecek olan kararların alınarak hayata geçirileceğini göstermektedir. Yükselendeki bir diğer öncü burçlardan olan Terazi burcu ve yöneticisi Venüs’ün de 4.ve 5.evlerdeki yerleşimi Satürn’ün desteğini alarak aileden gelecek olan maddi destekleri, ev, arsa, emlak gibi, çocukların eğitimleri için yurtdışına taşınmayı, çocukların yurtdışına eğitim için yolculuklar yapmasını göstermektedir. Dolunayda Ay’ın Yengeç burcundaki Sirius sabit yıldızının etkisiyle şans getireceğini, Canopus sabit yıldızının etkisiyle denizcileri, mesela kaptan olup iş için yol yapmayı, deniz aşırıyı uzak yerlere taşınmayı, başka bir ülkede yeni bir hayat kurmayı göstermektedir. Bu kararların alınmasında kadının gücünün etkili olacağını, kadının gücü ele alarak yeni bir hayat kurmak için yer yurt vatan değiştirmeyi göstermektedir.  Ay’ın Güney Ay Düğümüyle olan üçgen açısı ve yöneticisi Mars’ın retro pozisyonda Yükselen yöneticisiyle üçgen açıyla desteklenmesi, geçmişte hak edilen fakat alınamayan hakların alınması şeklinde hak edişlerin ilahi adaletle hak sahiplerine verileceğini göstermektedir. Tabi bu ilk aklımıza emeklilikte yaşa takılanları akla getirmekle beraber, çok kişilerin de, emeklilikle birlikte başka ülkelere yerleşeceğini deniz aşırı yolculuklara çıkacağını, deniz aşırı uzak yerlere taşınacağını göstermektedir. Tabi burada ülkeler astrolojisi açısından bakıldığında halkın güçleneceğini gösterir. Dolunaya karşısında buluna Güneş’in, Retro Merkür ve Plüton’la otorite figürlerinin, gizli güçlerle yerine getirilmeyen yetki, kural, görev ve sorumlulukları artık yerine getirmek zorunda kaldığını göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (2-8 Ocak Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı aile, yuva, vatan, ev hayatı, yaşadığınız yerle ilgili yeni kararlar alacağını gösteriyor. Yeni bir eve, yeni bir yere taşınabilir, arsa emlak almak için girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (2-8 Ocak Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı yakın çevre ilişkilerinizde, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda, eğitim öğrenim konularında yeni kararlar alacağınızı gösteriyor. İlişkilerinizde duygusal davranışlarla cevap vermenin değil mantıklı ve rasyonel cevaplar vermek gerektiğinin farkına varabilir, bunun için yakın ilişkilerinizde yeni ve mantıklı bir yaklaşım tarzını benimseme yoluna gidebilirsiniz. Yeni bakış açınızla yeni sözleşme anlaşmalar imzalayabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (2-8 Ocak Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı özdeğerinizi, yeteneklerinizi, bedeninizi ve maddi kaynak yaratma becerilerinizle ilgili alanlara nasıl bir yaklaşım tarzında olduğunuzu size şöyle bir düşündürtecektir. Gelir gider denge hesabı yaptığınızda almış olduğunuz duygusal kararların size getirdiği kar-zarar hesabını önünüze alıp, duygusal değil akılcı ve mantıklı kararlar almanız yönünde sizi uyandıracaktır.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (2-8 Ocak Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı bizatihi sizi, şahsi olarak, kişilik ve karakterinizi nasıl ortaya koyduğunuzu, eş, ortak ve her türlü ikili ilişkilerinizde takınmış olduğunuz tavır ve davranışlarınızla gölge yönlerinizin farkına vararak ilişkilerinize yeni ve mantıklı bir yön çizerek akılcı çözümler üretebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (2-8 Ocak Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı bilinçaltı dünyanız, kontrol dışı gelişen olaylar, kapalı yerler, gizli düşmanlarla ilgili konularda yaşayacağınız psikolojik ya da bedensel sağlık sorunlarına sebep olabilir. Olayları ele alırken duygusallık yerine akılcı ve mantıkçı bir yaklaşımla çözümler üretmek sizin için en iyi sonucu verecektir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (2-8 Ocak Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı sosyal çevreniz ve gelecek hayallerinizle ilgili konularda gerçekleştirmeyi hedefleyip de o hedeflere ulaşamama sebeplerinizin gölgede kalan yönlerinizden kaynaklandığının farkına varabilir ve yolunuzda ilerleyebilmek adına çözümün yine sizin farkındalığınızın idrakine varmanızla gerçekleşeceğini bilmelisiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (2-8 Ocak Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı kariyer hayatınız ve annenizle olan ilişkinizle ilgili konulardagölgede kalan ya da kendinizde görmeyi reddettiğiniz noktalara eğilmeyi, gölgelerinizle yüzleşebilmeyi, yüzleşebildiğiniz takdirde çözümün ise sizin göstereceğiniz akılcı ve mantıkçı yaklaşımlarınızla olayları en akılcı şekildesonuçlanabileceğinizi bilmelisiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (2-8 Ocak Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı inançlarınızda bir idrak, ya da hukuksak bir konuya yaklaşımınızda bir farkındalık yaşayabileceğiniz, belki yurtdışı bağlantılı bir konuda yeni bir gelişme, uzaklardan gelebilecek yeni haberlerle ilişkilerinizde var olan sorunları çözmeye yönelik akılcı ve mantıklı adımlar atarak sonuç alabileceğinizi bilmelisiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (2-8 Ocak Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı mali konularda, gelir gider dengenizde yüklenmiş olduğunuz boyunuzu aşan maliyetleritek başına üstesinden gelemeyeceğiniz gerçeği olan gölgelerinizle yüzleşerek, bütçenizi dengeye getirmek için şimdi biraz önünüze şapka koyma ve çözüm üretmek için akılcı ve mantıkçı davranmayı seçmelisiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (2-8 Ocak Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde yolunda gitmeyen, ya da gölgede kalan korkularınızla yüzleşmeli, ilişkiye ya da ortaklığa ait olan sorunları çözümlemede uzaklık ya da mesafe koymak yerine konuşmayı tercih etmek ve konuya akılcı ve mantık çerçevesinde yaklaşmak en doğru davranış şekli olacaktır.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (2-8 Ocak Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı günlük hayat düzeniniz, çalışma koşullarınız, beden sağlığınızla ilgili yolunda gitmeyen, ya da bir ihmal varsa işe çeki düzen vermek, sağlık için doktora gitmek gerekli olabilir. Halının altına ittiğiniz konuların ya da bilinçaltınıza attığınız konuların gün yüzüne çıkmasıyla sorunlara akılcı ve mantıklı bir şekilde yaklaşmanız önemli olacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (2-8 Ocak Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Yengeç Dolunayı aşk hayatınızla ilgili bir karar, çocuklarla ilgili verilmesi gereken bir karar, spekülatif bir konuda risk almak, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak bir karar almak, ya da varsa sorunlara çözüm üreterek sonuçlandırma yolunda ilerleme kaydedebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI