Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

20 Kasım-26 Kasım Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Akrep Kova burcu enerjileriyle merhaba diyoruz. Toplumsal konu ve olaylar içerisinde bulunabilir, ya da ilgilenebiliriz. Ama bunu, kendi bireysel özgün tarzımızla gerçekleştirmek isteyeceğiz. Özgürlüğe duyduğumuz ihtiyacın da yükseldiğini gözlemleyebiliriz.

21 Kasım Salı günü Güneş Plüton sekstil açısı, amaç edindiğimiz konuları gerçekleştirmek adına, bizi hedefe doğru götürecek güçlü kişilerle bir araya getirebilir. Mertebe sahibi olan kişilerden destek görebiliriz. Maddi kaynaklarımızla ilgili ortak yapılanmayı ifade eden konularda sorumluluk aldırarak köklü değişimler yapmamıza olanak sağlayabilir.

22 Kasım Çarşamba günü Mars Plüton sekstil açısı, dün gerçekleşen Güneş Plüton sekstil açısına Mars’ın da sekstil açıyla dahil olması sonucu, bir fırsatın elinize geçtiğini düşünün, elinize geçen fırsatı sistem bir de size, eyleme geçirme gücünü de veriyor demektir.

22 Kasım Çarşamba günü Güneş Yay burcuna geçiş yaparak, 22 Aralık Cuma gününe kadar Yay burcu seyahatini devam ettirecek. Güneş’in Yay burcuna geçmesiyle birlikte, öncelikli olarak her tünelin sonunda bizi bekleyen bir ışığın olduğu inancıyla, hayata biraz daha iyimser bir bakış açısıyla bakmaya başlayacağız. Dini, felsefi, manevi konularla ilgilenmek, adaleti ve hukuku ilgilendiren konularda, yurtdışı eğitim seyahat ticari alanlarda hareketlenmeler yaşayacak, yabancılarla görüşmeler yapmak, inançlarımızın peşinden gitmek ve daha büyük düşünmek isteyeceğiz. Kendi fikir ve düşüncelerimizde fazla fanatik davranışlarda bulunabiliriz. Fanatikleşmemeye özen göstermemiz gerekebilir.

23 Kasım Güneş Satürn karesi, öncelikli olarak sağlığımızı etkileyebilir, yaşam enerjimizin düşmesine, hayatın getirmiş olduğu zorunlulukları yerine getirmede sorumluluklarımızı yerine getirmek zul gelebilir, kendimizi engellenmiş, sürekli olarak birileri bizi durduruyormuş gibi, yerimizde sayıyormuşuz gibi kısıtlanmış hissedebiliriz, otorite kişileriyle anlaşmakta zorlanabiliriz.

24 Kasım Mars Yay burcuna geçiş yaparak, 4 Ocak (2024) Perşembe gününe kadar Yay burcu seyahatini devam ettirecek. Mars’ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte enerji ve eforumuzu harcayacağımız alanların yönü dini, felsefi, manevi, adaleti ve hukuki, eğitim seyahat ve ticaret alanlarında eyleme geçmekte hevesli, istekli olacağız. Yay burcunun maceracı, heyecanlı, özgürlükçü isteğinin artması, tabi ki bu alanlarda risk almaya müsait bir yapıda çalışmaya başlayacağını göstermektedir. Bir önceki gün Güneş Satürn karesine Mars’ın dahil olması hem enerjimizi, hem de fanatik bir şekilde savaşma enerjimizi yükseltecektir. Diğer taraftan da hak, hukuk, adalet konularında kendimize savunma mekanizması geliştirmek isteyeceğimizi, ama bunu yaparken ciddi anlamda zorlanacağımızı göstermektedir. Ben haklıyım mücadelesi içinde olma enerjisini bize güçlü bir şekilde hissettirecektir. Mars Akrepteyken ne kadar kontrollüyse, Mars’ın Yay burcundaki enerjisi de bir o kadar kontrolsüz çalışacağı için, şimdiden kontrol mekanizmamıza hâkim olmamız gerektiğini unutmayalım.

Bu hafta gerçekleşecek olan akrep yeniayından bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye eğitim, öğrenim, seyahat planlamaları, ticari, hukuki, dini, felsefi ya da ruhani konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kendinize ait maddi konularda yaptığınız harcamalarla mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye ortak değerler, kredi ve borçlar, miras, okült ve ezoterik konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kendi kendinizle ve etrafınızdaki kişilerle mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Özellikle bu hafta eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde zorlanabilirsiniz. Anlaşılamadığınızı, hak, hukuk ve adaletle ilgili konularda bir türlü hakkınız olanı alamadığınızı, almakta sürekli olarak engellerle karşılaştığınızı düşünebilirsiniz. Öfkenize hâkim olmanız gereken bir hafta olduğunu unutmayın.  Bilinçaltı dünyanızda mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye günlük rutin hayat düzeninizle ilgili konularda, çalışma koşullarınızda, zihinsel ya da bedensel sağlığınıza yönelik konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için, arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkilerinizde mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz, yaratıcı yeteneklerinizle ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kariyeriniz için mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye ev, aile, yuva, ev hayatınızla ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Hak, hukuk, adalet için mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye eğitim öğrenim, yakın yerlere yapacağınız seyahatler, yakın çevre ilişkilerinizle ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ortak değerler, mali konularda mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye maddi kaynaklarınız, özdeğer duygunuz, yeteneklerinizle ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Eşiniz ya da ortağınızla mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Güneş’in birinci ev geçişi odağınızı kendinize çevireceğinizi, Merkür’le güçlü bir şekilde kendinizi ifade edebilme gücünüzü yükseltirken, Mars’ın da birinci evinizden geçişiyle kendi fikir ve düşüncelerinizi harekete geçmek isteyebileceğinizi göstermektedir. Günlük hayat düzeniniz, çalışma koşullarınız, zihinsel ve bedensel sağlığınız için mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye bilinçaltı dünyanız, mistik psişik konular, kapalı alanlarla ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, yatırım alanlarınız, yaratıcı yetenekleriniz için mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye sosyal çevrenizi, arkadaş ve dostlarınızı, gelecek hayallerinizi ilgilendiren konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Aileniz, yuvanız, kökleriniz, yaşadığınız yer, kökleriniz ya da vatanınız için mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (20-26 Kasım Haftası)

Bu hafta itibariye iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kendinizi ifade ederken, eğitim öğrenim hayatınızda, yakın çevre ilişkilerinizle mücadele ederken aşırı derecede fanatikçe davranışlarda bulunabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları