Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

21 Ağustos-27 Ağustos Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Terazi burcu enerjileriyle başlıyoruz. Ay’ın Güney Ay Düğümü kavuşumunda ve yöneticisi Venüs’ün Aslan’da geri gidiyor olması sebebiyle ilişkilerde kendimize verilen değeri, bizim karşımızdaki kişilere vermiş olduğumuz değeri, ya da vermediğimiz değeri eski zamanlardan bu güne, şöyle bir akıl süzgecinden geçirerek kendimize, kendimizle olan ilişkimize ve başkaları ile olan ilişkilerimize uzaktan bakacağımızı gösteriyor.

Aynı gün Güneş Plüton 150’liliğiyle karşınızda çok güzel gizli manüpülatörler olabilir. Ya da siz karşınızdaki kişileri manüpüle ediyor olabilirsiniz. Yine aynı gün Mars KAD 150’liliğiyle aniden harekete geçsem bir türlü geçmesem bir türlü diye iç sesinizle konuşuyor olabilirsiniz. Mesela Mars Başak Kad Koç 150’liliği olduğu için, ben olsam böyle böyle yapardım, ya da yapmazdım, gibi eleştirileri dillendirmek.

22 Ağustos Salı günü Mars Neptün karşıtlığı, dünkü Mars KAD150’liliğinden sonra, dönüp kendimize evet yanlış yaptım, öyle değil böyle yapacaktım, öyle değil böyle diyecektim gibi ikilemler, eyleme geçmekle ilgili kafa karışlığı hissedebiliriz.

23 Ağustos Çarşamba günü Güneş Başak burcuna geçiş yaparak, 23 Eylül’e kadar Başak burcu seyahatini devam ettirecek. Çalışmak, üretmek, üretken olmak, çalışkan olmak gereken zamanlarda olacağız. Yaptığımız işlerde detaylara inmek, analiz etmek, ayırt etmek gerekecek. Faydalı ve verimli olana yönelmek isteyeceğimiz, işe yarar olmak, işe yarar işler peşinden koşmak isteyeceğiz. Yaptığımız işi en mükemmel hale getirmek, yaptığımız işe düzen getirmek, kendi çıkarımızı kollamak önemli bir hal alacak.

23 Ağustos Çarşamba günü Merkür Başak burcunda gerilemeye başlayarak, 15 Eylül’e kadar Başak burcundaki geri hareketini devam ettirecek. İletişim gezegeni yönetici olduğu Başak burcu ev konularındaki eskilerimizi tamamlamamız gerektiğini, en ince detayına varana kadar tekrar gözden geçirmemiz gerektiğini göstermektedir. Özellikle eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkilerimiz, yakın yerlere yaptığımız gezi ve yolculuklarla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

25 Ağustos Cuma günü Başak’taki Mars’la, Oğlak’taki Plüton üçgen açısı, retro Merkür’le bizim için faydalı ve verimli olacak eksikleri tamamlamak için eyleme geçme zamanı olduğunu gösterir. Mesela farklı alanlardan para kazanmaya niyetiysek eksikler üzerinde titizlikle durmaya geçme zamanı diyebiliriz.

27 Ağustos Pazar günü Güneş Satürn karşıtlığı, kendimizi ortaya koyma konusunda baskı altına alınmış gibi hissedebiliriz. Otorite figürleriyle anlaşmakta, iletişim kurmakta, fikirlerin ifade edilmesinde zorlanmalar yaşayabiliriz.

27 Ağustos Pazar günü Mars Terazi burcuna geçerek, 12 Ekim’e kadar Terazi burcundaki seyahatini devam ettirecek. İrade eylem, savaş ve mücadele gezegeni Mars Terazi burcunda yöneticisinin karşıt burcunda zarar görür. İlişkilerde mücadele gücümüzün düştüğü, savaşçı Mars’ın barışçıl Venüs tarafından yönetilmesi sebebiyle eyle geçmede tarafsız kalabileceğimizi göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza, zihinsel ve bedensel sağlığınıza düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine günlük rutin hayatınız akışınızda, çalışma koşullarınızda, zihinsel ve bedensel sağlığınızla ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler, ikili ilişkilerinizde dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle aşk, çocuklar, yatırımlar, hobilerinizle, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmakla ilgili konulara bir düzen getirmenizi isterken, yine Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması aşk, çocuklar, yatırımlar, hobilerinizle, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmakla ilgili eksiklerinize yönelmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, günlük rutin hayatınızda olan, birlikte çalıştığınız insanlarla dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle ev, aile, yuva, ev hayatınızla ilgili konulara düzen getirmeniz isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine ev, aile, yuva, ev hayatınızla ilgili eksiklikleri gidermek için daha fazla ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, aşk hayatınızda, çocuklarınızla olan ilişkilerinizde dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, yakın çevre ilişkilerinize düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, yakın çevre ilişkilerinizle ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, ev, aile, yuva, yaşadığınız yerdeki insanlarla dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle maddi kaynaklarınıza, özdeğer duygunuza, yeteneklerinize, bedeninize düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması maddi kaynaklarınızla, özdeğer duygunuzla, yeteneklerinizle, bedeninizle ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, eğitim öğrenim hayatınızda, yakın çevre ilişkilerinizde, ticari ilişkilerinizde dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle önümüzdeki bir ay boyunca etrafınızdaki kişiler tarafından dikkat çekeceksiniz. Kişiliğiniz, karakteriniz, etrafınızda bulunan insanlarla olan ilişkilerinize düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine kişiliğiniz, karakteriniz, etrafınızda bulunan insanlarla olan ilişkilerinizi şöyle bir masaya yatırmanız gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, maddi kaynaklarınızda dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle bilinçaltı dünyanız, kapalı alanlar, psikolojik sağlığınıza yönelik kaos yaratan arka planda enerjinizi çeken konulara düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine bilinçaltı dünyanız, kapalı alanlar, psikolojik sağlığınıza yönelik kaos yaratan arka planda enerjinizi çeken konularda daha fazla ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, kendi içinizde ve etrafınızda bulunan kişilerle dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir. Tabi etrafınızda bir eril enerjinin de dolaştığını söyleyebiliriz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle sosyal çevrenize, ideallerinize, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerinize düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine sosyal çevrenize, ideallerinize, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerinize yakından ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, bilinçaltı dünyanız, kapalı alanlar, psikolojik sağlığınıza yönelik kaos yaratan arka planda enerjinizi çeken konularda dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle iş, kariyer ve meslek hayatınıza düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine iş, kariyer ve meslek hayatınızdaki eksikliklerinizle ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de,sosyal çevrenizle, arkadaş ve dostlarınızla, ideallerinizle, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerinizle ilgili konularda dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle ruhsal ve manevi konular, ufkunuzu geliştiren alanlar, yurtdışı eğitim seyahat, hukuksal konularda düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine ruhsal ve manevi konular, ufkunuzu geliştiren alanlar, yurtdışı eğitim seyahat, hukuksal konularda olan eksikliklerinizle ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, iş, kariyer ve meslek hayatınızdaki kişilerle dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle ölüm ve ölüm ötesi, okült bilgiler, kredi borçlar, nafaka, ortak değerlerle ilgili alanlarınıza düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine ölüm ve ölüm ötesi, okült bilgiler, kredi borçlar, nafaka, ortak değerlerle ilgili konularda daha fazla ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, eş, ruhsal ve manevi konular, ufkunuzu geliştiren alanlar, yurtdışı eğitim seyahat, hukuksal konularda dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (21-27 Ağustos Haftası)

Güneş’in Başak burcuna geçişiyle eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler, ikili ilişkilerine düzen getirmenizi isterken, Merkür’ün de Başak burcunda geri hareketine başlaması yine eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler, ikili ilişkilerinizle yakından ilgilenmeniz gerektiğini göstermektedir. Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle de, okült bilgiler, cinsellik, ortak değerler, kredi ve borçlar, nafaka gibi konularda dengeyi sağlamakta zorlanabileceğinizi göstermektedir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları