Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

21 Kasım-27 Kasım Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Terazi burcu enerjileriyle başlıyoruz. İlişkilerin ön planda olduğu, partnerle birlikte olmak, birlikte hareket etmek, belki onu mutlu edecek bir seyahat planlaması yapmak ya da yurtdışı bağlantılı, ve ya farklı kültürlere ait bir eğitim öğrenim alanında güzel haberler alarak haftaya başlangıç yapabilirsiniz.

Aynı gün içinde Venüs Merkür kavuşumunun Vertex’le olan üçgen açısıyla kadersel bir aşkla karşılaşmak, yeni bir eğitime başlamak, ya da yeni bir seyahat konusu gündeme gelebilir. Yine aynı gün Güneş’in  Jüpiter’den aldığı üçgen açı desteğiyle, ilişkilerde ortak değerler, ortak değerlerden elde edilebilecek şans ve fırsatlarla büyüme ve genişleme olanağına sahip olabiliriz. Aslında burada daha önceden karşımıza çıkan, fakat değerlendiremediğimiz bir konunun, ilişkinin, aşkın, ya da ortaklığın yeniden karşımıza çıkması ve bu fırsatı bu defa kaçırmamamız gerektiği bir durum söz konusu diyebiliriz.

22 Kasım Salı günü Güneş Yay burcu seyahatine başlayarak 22 Aralığa kadar Yay burcunda seyahat edecek. Güneş Akrep burcundaki ölüme meydan okuyan, hayatta ayakta kalabilmek için en zor koşullara dayandıktan sonra Yay burcuna geçtiğinde yaşama sevincimiz ve coşkumuzda iyimserlik hali almaya başlarız. Neşemiz daha bir yerindedir. Yenilenmek, keşfetmek, kendimizi yeni deneyimlere açmak isteriz. Felsefi konular, inanç, maneviyat konularına ilgimiz artar. Ufkumuzu açacak, bakış açımızı geliştirecek, hayatımıza anlam ve mana katan alanlara yönelmek isteriz. Karşılaştığımız durum ve olaylar karşısında aşırılıklara ve abartıya kaçabilir, fazla iyimser bakış açısına sahip olduğumuz için boyumuzu aşan işlere kalkışabiliriz. Tutamayacağımız, yapamayacağımız sözler vermekten kaçınmalı, yargılayıcı olmaktan uzak durmalı, aşırılıklara ve abartılı davranışlarda bulunmamalıyız.

24 Kasım Perşembe günü Yay burcunun 1 derecesinde yeniay meydana gelecek. Yay burcu ile nitelendirilen din, felsefe, yüksek eğitim, yurtdışı eğitim seyahatler, uluslararası ticaret, hukuksal konular, ruhsal ve maneviyat konuları gündemde olacaktır. Yeniayın 3.ve 4.evlerde gerçekleşiyor olmasıyla hayatlarımızda yakın çevre ilişkilerimizi, eğitim öğrenim, iletişim ve haberleşme, yer değiştirme, taşınma ve aile hayatımızla ilgili miras, vergi, kredi ve borçlar, nafaka gibi hukuksal konuları ön plana çıkaracaktır. Yükselende Başak burcunun Ceres ve Şans noktasıyla birlikte sağlık ve çalışma koşullarında şanslı olacağımızı gösterirken, Yükselen yöneticisi Merkür’ün yeniaya dahil olmasıyla hayatımızda alacağımız yeni kararlarla yeni anlaşma ve sözleşmeler, yeni yaşam alanları, yeni bakış açısı kazanmak adına destekleyici bir yeniay olacak.

Yeniay yöneticisi Jüpiter’in ilişki ve ortaklık evi olan 7.evden yeniaya üçgen açı desteği yaptığını görüyoruz. Eş, ortak ya da ortaklı işlerden yana şanslı ve fırsatlarla karşılaşarak birlikte hareket ederek çok daha ilerleme kat edebildiğimizi, büyüyüp genişleyebilme fırsatına sahip olduğumuzu gereceğiz. Plüton’un yükselene üçgen,7.evdeki yeniay yöneticisi Jüpiter’e yapmış olduğu sekstil açı desteğiyle, zamanı gelmiş, hak edişlerin tecelli etmesi demektir. Diğer taraftan çok güçlü bağlar kurularak sağlam ilişki, ortaklık ve evlilik adımları atılacağı anlamına da gelmektedir. Özellikle değişken burçların son derecelerinde gezegenleri olanları çok daha fazla etkileyecektir. Benzer şekilde Kuzey ay Düğümü ve Uranüs’ün de 9.evden yükselene üçgen, Juno’ya sekstil açı desteğiyle, eş ve ortakları, uzaktaki kişilerle olan ilişkileri, uluslar arası ticari faaliyetleri,  hak hukuk adalet ile ilgili konularda ümidin kesildiği yerde beklenmedik bir şekilde elde edilemeyen hak edişlerin yerine gelmesi, adaletin yerini bulması söz konusu olacaktır.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, Yay burcunda gerçekleşecek olan yeniayın yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (21-27 Kasım Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte yeni insanlarla yeni adımlar atmak, yeni bir eğitime, yurtdışına, ruhsal ve manevi konulara, hukuksal bir konu adına yeni kararlar alarak yeni adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (21-27 Kasım Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte krizleri yönetebilecek, kariyer gelirlerinizde iyileşmeler, belki de krizleri fırsata çevirerek hayallerinizi gerçekleştirebilecek yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (21-27 Kasım Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla yeni birlikte iş olanakları, yeni ortaklıklar, yeni bir ilişki, ya da iş hayatında iyileşmeler, ortaklı işlere adım atmak için yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (21-27 Kasım Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte günlük rutin hayatınızda, beden sağlığınıza yönelik, çalışma koşullarınızı ilgilendiren yeni yollar, yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (21-27 Kasım Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak, yeni bir yatırım yapmak için yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (21-27 Kasım Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan yeniaylabirlikteyeni bir eve taşınmak, yeni bir ev almak, yeni iş ortaklıkları ya da olanakları için yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (21-27 Kasım Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte yeni bir eğitim, yakın çevrenize yeni bir bakış açısıyla yaklaşmak isteyebilir, yeni bir iş olanağı, ya da yeni günlük rutinler oluşturmak için yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (21-27 Kasım Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte özdeğerinizi güçlendirecek bir hobiye başlayarak yeni bir yeteneğinizi keşfetmek, yeni bir yatırımla kendinize yeni maddi kaynaklar yaratmak için yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (21-27 Kasım Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte yeni bir eve taşınmak, yeni bir ev almak, yeni iş ortaklıkları ya da olanakları için yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (21-27 Kasım Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte bilinçaltınızda kalan, ya da belki içinde kalan, içinize oturan ama eskide kalmış bir hak ediş zamanınız için yeni bir adım atma kararı alabilirsiniz. Tabi bunun için pozitifte kalmanız çok önemli.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (21-27 Kasım Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte özdeğer duygunuza, yeteneklerinize, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler adına, ya da maddi kaynak yaratmak adına yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (21-27 Kasım Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan yeniayla birlikte işiniz ve kariyeriniz, gelecek hayalleriniz adına yeni adımlar atmak için yeni kararlar alabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları