Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

22-28 Mayıs Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Bu hafta gerginliklere, egosal, çatışmalara, kavgalara, gerginliklere dikkat!

Haftaya Ay Yengeç burcuyla başlangıç yapıyoruz. Mars Yengeçteyken atıl kalan eylem enerjimiz, Mars’ın Aslan burcuna geçmesiyle yükselişe geçerken, Plüton’la karşıtlığa geçişi içimizde tuttuklarımızın patlak vermesi, ya da eylemsizlik halimizin içsel olarak yetti artık canıma dedirttiği, egosalçatışmalar, öfke patlamaları gibi sonuç doğurabileceğini gösterirken, diğer yandan Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle gün genelinde Güney Ay Düğümü ve Satürn’le harika bir su üçgen açı kalıbı oluşturduğunu görüyoruz. Bu durum özellikle ruhsal anlamda beslendiğimiz konularda atıl kalan eylemsizliğimizin harekete geçmesine olanak sağlayarak sağlam yeni başlangıçlara doğru Güneş’in de İkizler burcuna geçmesiyle birlikte hareketlenerek fikir alış verişleriyle iletişim kurma yolunda itilim göstermek isteyeceğiz.

Geçen hafta geçekleşen yeniayın enerjileri bu hafta kendini göstermeye başladığını gözlemleyebilirsiniz. Haftanın geneline yansıyan bir sabitlerde Jüpiter, Mars, Güney Ay Düğümü arasında grandcross var. Oldukça sert etkili olacağını söyleyebiliriz. Mayısın son haftası çok daha etkili olacak. Çünkü Ay Düğümleri Jüpiter’le birlikte grandcorss’a tam dahil olmuş olacak. Bu hafta daha çok bize bıkkınlık veren eylemsizlik, hareketsizlik, hiçbir gelişmenin hareketin olmaması artık bıkkınlık verme düzeyine ulaşmış durumda, Mars Aslan’la artık kendimizi ortaya çıkarmak isteyeceğiz, gurur meselesi haline getirende olabilir, artık görünür olmak isteyen de olabilir elbette, ama alt planda yatan ana konu, Jüpiter’in büyütme, Plüton’un güç isteği, Güney Ay Düğümü Akrep’te olduğu için Mars Aslan’la yol eyleme geçmek isteğinin egomuzun artık büyüme isteğini harekete geçirme isteği olacaktır. Aslan burcu ev konusunda ortaya çıkmak, görünmek istiyoruz, Boğa burcu ev konusunda büyümek istiyoruz, Kova burcu ev konusunda güç kazanmak istiyoruz, Akrep burcu ev konusunda eski davranış kalıplarımızı, zincirlerimizi kırıp Mars Aslan’la eyleme geçmek istiyoruz. Güneş’in ikizler burcuna geçmesiyle birlikte, ikizler burcu ev konularında iletişime geçip fikir alışverişlerinde bulunarak eylem ve planlarımızı gerçekleştireceğiz.

Peki ülkemiz haritasından değerlendirirsek, aşağıda haftanın ilk günü üzerinden natalda Türkiye haritası üzerine transit haritayı ekleyip, yukarıda bahsettiğim sabitlerdeki Mars, Jüpiter, Plüton ve Ay Düğümleri arasındaki grandcross’u fosforlu kalemle işaretledim.

Bu demek oluyor ki, maddi kaynak yaratma evimiz olan2.ev konularında ülke liderleri, siyasetçiler, yöneticiler ortaya çıkmak, görünmek istiyor, ülkede yaşayan toplumun hayalleri, umutları, dilek ve istekleri konusunda artık sağlam ve kalıcı bir büyüme istiyoruz, 8.ev konusu olan ortak değerler, kredi ve borçlar konularında güç kazanmak istiyoruz, aşk, çocuklar, yatırımlar ve yaratıcılık potansiyelleri, spekülasyonlar, konularında artık eski davranış kalıplarımızı, zincirlerimizi kırıp Mars Aslan’la eyleme geçerken, perde arkasında kalan, hastane hapishane gibi kapalı alanlarda, kapalı mekanlarda, yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yönelik konularda hareketlenmeler olacağını, tabi 12.evde kalan Ay, halkı gösterdiğinden halkın nabzına yönelik yüzeysel ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilecek olan gizli sözleşme anlaşmalar için fikir alış verişlerinde bulunulabileceğini işaret etmektedir.

Haber

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle artık hayatınızda gerçekten güçlü bir aşk olmadıkça artık o sayfayı kapadım, hayallerimi gerçekleştirmek için mali yönden güçlenmem, üretken olmam gerek, kendinizi nasıl ifade eder, nasıl sosyal medyada bilirkişiliğinizi ispat edebilirsiniz bunun peşine düşmek isteyebilirsiniz. Çocuk konularıyla ilgilenen yükselen koçlar ise mali tarafını nasıl karşılayacağım acaba yakın çevreyle bir istişare mi yapsam diyebilir, yatırım yaparak kendini güvence altına almak isteyen yükselen koçlar ise araba alım satımı, sosyal medyaya yönelerek kendilerini büyütmek isteyebilirler.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle aileye, ev hayatına yönelik konularda artık mücadele etmekten yoruldum, işimde güçlü olmak, daha çok toplumda güçlü olmak için kendimi geliştirmem, büyütmem gerek, yeteneklerime, özdeğer duygumu yükseltmeye odaklanmak istiyorum, yeni bir eve geçmek, daha büyük bir ev almak gibi düşünceleri olan yükselen boğalar ise yeteneklerimle nasıl para kazanabilirim de mali kaynak kendime yaratabilirim düşünceleriyle uğraşabilirler.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle yakın çevre ilişkilerimle, yakındaki uzaktaki tanıdıklarımlar savaşmaktan mücadele etmekten, kafa patlatmaktan yoruldum, buradan uzaklara mı gitsem, ülke mi değiştirsem, yurtdışına açılıp işleri yurtdışı bağlantılı mı yapsam, sosyal medya işini ciddiye alıp daha büyük çaplı bir planlama mı yapsam acaba düşünceleriyle kendini boğuşurken bulabilirler. Kibre düşmezseniz tanrının desteğinin sizinle olduğunu görebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle para kazanmak için mücadele etmekten artık yoruldum, yeteneklerim için, özdeğerimi yükseltmek için psikolojik destek mi alsam, okült bilgiye mi yönelerek güçlensem, kariyerimden elde ettiğim kazanç yeterli değil daha fazla kariyer geliri elde etmek için, bilinçaltı mistik psişik konulara mı eğilsem, terapi alıp blokajlarıma mı çalışsam derken… Yeteneklerinize yönelin harcayacaksanız paranızı yeteneklerinizi keşfetmek için harcayın, ya da bilinçaltı blokajlarınıza harcamalısınız.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle bu hafta en çok zorlananlardansınız, kendinizi ortaya çıkarmak neden bu kadar zor, bu soruya kafa patlatmakla meşgulken zihniniz, ilişkilerinizde ve iş hayatınızda, toplumsal duruşunuzla büyük hareketler yapmak gücünüzü ortaya çıkarmak için sosyal çevrenizden, arkadaş ve dostlarınızdan fikir alarak egonuzu sağlıklı bir şekilde ortaya koymak için orta yolu bulan davranışlar sergilemek sizin için yararlı olacaktır.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle bu hafta en çok zorlananlardan biri de yükselen Başaklar sizlersiniz. Bilinçaltı dünyanızla, geçmiş yaşam korkularınızla, arka plana attığınız korkularınızla savaşmaktan mücadele etmekten yorulmuş olabilirsiniz. Hayatınızın kaos yaratan ve düzen gerektiren yaşam alanlarıyla hem bedenen hem de zihnen vermiş olduğunuz savaşla ufkunuzu bakış açınızı geliştirerek ruhsal yönden büyüyüp gelişmek ve bunu artık somut bir şekilde gözlemleyebilmek için belki de, kendi zihninize, kendi aklınıza, kendi ifade gücünüze, kendi kapasitenize güvenmeye başlamalısınız.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle sosyal çevrenizle, arkadaş ve dostlarınızla, içinde bulunduğunuz gruplarda, siyasi parti ya da toplumsal davalarda mücadele etmekten yorgun düşmüş olabilirsiniz. Hayat belki de sanıldığı kadar uzun değildir fikrine yakınlaşmış olabilirsiniz. Ruhsal yönden sizi büyüten, anlamlı ve manalı kılan, size yaşama coşkusu veren konularla ilgilenerek ruhsal yönden güçlenmek için ufkunuzu geliştirecek alanlara yönelebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyleiş, kariyer ve meslek hayatınızda kendinizi ortaya çıkarmaktan yorulmuş, ve artık kendi halinizde, aileniz, yuvanız, yaşadığınız yerde güçlü olmak, daha çok eşiniz, ortağınız, ya da ikili ilişkilerinizle kendinizi geliştirmek, büyütmek için, daha büyük bir yere taşınmak, ailenin büyümesi söz konusu olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyleinançlarınız, yüksek eğitim ve akademik kariyer alanlarında kendinizi ortaya çıkarmaktan mücadele etmekten yorulmuş, eğitim öğrenim, sosyal medya, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda güç sahibi olmak, çalışma koşullarınızda iyileşme, büyüme ve gelişme elde etmek istiyor olabilirsiniz. Eş, ortak ve ikili ilişkilerden gelecek olan fikir ve düşünceleri değerlendirmeye alabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna maddi ve manevi konulardaki çıkan krizleri yönetmekten, okült konularda kendinizi ortaya çıkarmak için mücadele etmekten yorulmuş olabilirsiniz. Yetenek ve becerilerinizle güç elde etmek, özdeğerinizi güçlendirmek, mali açıdan güç kazanmak istiyor olabilirsiniz. Aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilecek alanlarda, yatırımlarla ilgili konularda büyümek için günlük rutinlerinizi, çalışma koşullarınızı kalıcı ve sağlam olacak şekle çevirmek için yeni görüşmeler yapmak için hareketli günler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle eşiniz, ortağınız, ya da ikili ilişkilerinizde kendinizi ortaya çıkarmak, savaşmak ve mücadele etmekten yorulmuş olabilirsiniz. Aile, yuva, ev hayatı, yaşadığınız yerde huzurlu, güvende hissetmek için içinizde güçlü istekler, büyük hareketler yapmak isteğinde olabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (22-28 Mayıs Haftası)

Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, beden sağlığınızla ilgili konularda savaşmaktan mücadele etmekten yorulmuş olabilirsiniz.Yakın çevre ilişkilerinizde, kardeş, kuzen, komşu, yakın arkadaşlarla fikir çatışmalarının, öfkeli tartışmalara ve büyüyen kavgalara sebep olabileceğini, bu yüzden gereksiz iletişime, haberleşmeye girmekten kaçınmakta fayda var.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları