23 Ocak-29 Ocak Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

23 Ocak-29 Ocak Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Kova burcu enerjileriyle başlıyoruz. Tam olarak haftanın ilk günü “Alıp başımı uzaklara gitmek, yalnız kalmak ve özgür olmak istiyorum” dedirten bir enerjiyle haftaya başlangıç yaparken, gün genelinde Ay’ın Satürn Venüs ile kavuşum enerjisiyle duygusal olarak, ev, aile, yuva, aşk, ilişkiler, para, güzellik, sanat ve estetik konularında kendimizi baskı altında ve sınırlandırılmış gibi hissedebiliriz. Kendinizden memnun olmayabilir, beğenmeyebilir, duygusal anlamda mutlu olmakta zorlandığımız için, ilişkilere karşı olan yaklaşım tarzımızda ciddileşmek, uzaklaşmak veya mesafeler koymak isteyebiliriz. Özgür olmak, yalnız kalmak daha iyi bir seçim gibi görünebilir. Bu durum kimileri için de, bir ilişkinin yokluğu ya daneden yalnız kaldığını, neden bir ilişkisinin olmadığını, ya da neden bir ilişkiyi doğru düzgün sürmediğini sorgulamasına sebep olabilir. Konuya daha gerçekçi ama daha karamsar yaklaşmak yerine, mesela ilişkinize nasıl bir yenilik getirebileceğinize, ya da bakış açınızı değiştirdiğinizde ilişkilerinizi daha iyi nasıl yönetebileceğinize odaklanabilirsiniz. Estetik anlamda da görünüş olarak kendimizden memnun olmayabiliriz. Ayrıca estetik müdahale yaptırmak için de pek iyi bir zamanlama değildir.

24 Ocak Salı günü Güneş Jüpiter sekstili, yeniayın ardından karşımıza şans ve fırsatlar çıkabilir. Biraz gayret ederek belki de çok güzel sonuçlar elde edebileceğimiz hayatımıza yenilik katacak atılımlarda bulunabiliriz. Tabi Junoyla kavuşumda olan bir Jüpiter olduğu için, hem evlilik hem de ortaklıklar için oldukça destekleyici olacaktır. Aslında Jüpiter Juno kavuşumuna çok uzak olmamakla beraber chiron’un da kavuşum yapmaya doğru gittiğini görüyoruz. Şimdi burada şöyle de bir durum söz konusu olabilir. Evet belki yeni bir evlilik, ortaklık ya da ilişki vaad ediyor, fakat yavaş yavaş chiron’un da işin içine dahil olmasıyla birlikte ya tam anlamıyla bu yeni bir evlilik, ortaklık, ya da ilişki sizin tam olarak yaralarınızı şifalandıracak da olabilir, ya da chiron yarasıyla birlikte gelen bir acıda olabilir. Bu şansın size yeni bir evlilik, ortaklık, ya da ilişkinin “Yara mı? Şifa mı?” olduğuna dikkat etmenizde fayda olacaktır.

25 Ocak Çarşamba günü akşam saatlerinde Ay Koç burcuna geçecek, fakat daha çok etkisini ertesi sabah hissettirmeye başlayarak, bir önceki günün şanslı enerjilerini aktifleştirerek ilişkilerde hareketlenmelere yeni başlangıçlara adım atmaya hazırlanacağımız bir gün olacak.

27 Ocak Cuma günü Venüs Balık burcu geçişi başlıyor. Aşkı ve sevgiyi ifade etme, değer verme ve değer görme, ilişkilerde sevgiyi alıp verme şeklimizi, sevme biçimimizi, yani kısacası aşk ve para ile olan ilişkimizi anlama ve algılama şeklimizi Venüs’le ifade ederiz. Venüs Balık burcunda yücelim konumundadır. Sevginin ifade edilişi artık dünyevi boyutta gelebilecek en yüksek seviyeye gelmiş aşamadadır. İlişkilerde hoşgörü eşiğinin yükseldiği, vicdan ve merhametin ön plana çıktığı, fedakarlığın, sevgide anlayış ve sezgiselliğin arttığını gözlemleyebiliriz. İlişkilerde yapıcı ve özverili olacağımızı maddi manevi bereketimizin artacağını göstermektedir. Venüs’ün Balık burcu geçişi özellikle toprak ve su elementlerinde gezegenleri olanların şans ve fırsatlar açısından çok daha destekleneceğini göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla kendinizi iyileştirmek, şifalandırmak adına yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak–20 Şubat tarihleri arasında) sizde biraz kendi içinize dönmek, aşkı ve sevgiyi nasıl alıp verdiğinizi, kendinize ve başkalarına nasıl değer verdiğinizi sorgulayabilir, bilinçaltı, mistik, psişik konularla ilgilenebilir, aşkı ve sevgiyi, sizi mutlu eden şeyleri, nasıl mutlu olduğunuzu daha derinden sorgulayabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla kollektife yönelik şifa çalışmaları, mistik psişik konularda yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte(27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) kariyer gelirlerinizde artış, yakın çevre ilişkilerinizde, eş ve ortaklıklarınızda şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, sosyal çevrenizdeki dost ve arkadaşlarınızdan yana destelenebilir, gelecek hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz yeni insanlarla tanışabilir, şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla kariyer gelirlerinizi artıracak yeni iş olanakları elde edebilirsiniz.Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) iş, kariyer ve meslek hayatınızda desteklenebileceğiniz şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, mali anlamda gelir artışlarınızda yükselme gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla kariyerde şanslı günler, eşin kaynaklarında artış söz konusu olabilir.Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında)seyahatlere gidebilir, yeni insanlarla tanışabilir, hukuksal bir konunuz varsa sonuçlandığını gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla eş ya da ortaklarınızla ilgili konularda geleceğe yönelik yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) eşinizin gelirlerinde artışlar söz konusu olabilir, eşinizle, ailenizle derin bağlar kurabilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla eşinizin ya da ortağınızın mali gelirlerinde artışlara neden olan yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte(27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) ilişkilerde desteklendiğiniz, eş ya da ilişkide olduğunuz kişilerle mutlu olduğunuz, kimileri için yeni bir ilişkiye başlama zamanı da olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla yeni bir aşk ya da ortaklık ilişkisine adım atabilir, ya da varolan,ama kalbinizde yara açan bir ilişkinin artık içinizde kabuk bağladığının farkına varabilir ve kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissedebilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) iş hayatınızda güzel gelişmelerin olduğu, çalışma koşullarınızın iyileşebileceği ya da maddi yönden şanslı olacağınız zamanlarda olacaksınız.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla kendinize home ofis gibi ya da evden çalışacağınız yeni çalışma koşulları yaratabilir, ya da günlük rutinlerinizi düzene getirecek yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte(27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında)yeni bir aşk, çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler, çocuk sahibi olmada şanslı günler, yatırım yapmak için iyi zamanlar, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için iyi zamanlamalar diyebiliriz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla hayatınıza yeni bir aşk gelebilir, yeni bir hobi edinebilir, yeni bir yatırım alanına yönelebilir, çocuk sahibi olmak için adım atabilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte(27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) ailenizle sevdiklerinizle evinizde mutlu olacağınız, yeni bir yuva kurmak, yeni bir eve taşınmak gibi şanslarla da karşılabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla yeni bir eve geçebilir, taşınabilir, yuva kurabilir, yeni bir home ofis kurmak için adım atabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte(27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) yakın çevre ilişkilerinizde güzel haber alabileceğiniz ve güzel zamanlar geçirebileceğiniz, mutlu olacağınız zamanlardasınız. Belki yakın çevrenizden biriyle yeni bir aşk, okul yıllarından bir arkadaşlığın yeniden canlanması adına yeni başlangıçlara adım atabilir, araba alım satımı için de şanslı olacaksınız.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla yeni bir eğitime başlayabilir, kendinizi ifade edebileceğiniz yazılı sözlü alanlara başvurabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) maddi kaynaklarınızda artışlar, yeteneklerinizden elde edebileceğiniz gelirler, ya da kendinize mali kaynak yaratabileceğiniz yeni işler üretebileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (23-29 Ocak Haftası)

Güneş Jüpiter sekstil açısıyla yeteneklerinizden para kazanabileceğiniz yeni bir girişimde bulunmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte (27 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında) kendinizi ortaya koyabileceğiniz, kendinize daha çok değer verecek, görünüşünüze daha çok dikkat edeceğiniz, etrafınızdaki kişiler tarafından da dikkatleri üstünüze toplayacağınız zamanlarda olacaksınız.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI