Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

24-30 Nisan Haftası burç yorumları…

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay İkizler burcuyla başlangıç yapıyoruz. Gün genelinde oldukça hareketli vesık sık iletişim halinde olacağız. Yönetici gezegeni retro Merkür eski konularla ilgili görüşmeler anlaşmalar yapmaya çalıştığımızı, özellikle de Boğa burcu ev konularında, hem maddi hem de maneviyata dayalı, kendimizi garanti ve güvence altına almak istediğimizi göstermektedir.

Haftanın ilk gününde Retro Merkür’ün Mars’la yapmış olduğu sekstil açıyla aile hayatımıza, yaşadığımız yere, kendimizi ait hissettiğimiz, ya da aidiyet duygusu hissettiğimiz konularla ilgili eskiye ve güvene dayalı konuşma ve görüşmeler yapabileceğimizi göstermektedir. Yine aynı gün Güneş’le Satürn arasında çok güzel bir sekstil açı gerçekleşiyor.

Zamanı gelmiş olan, belki daha önce düşündüğünüz fakat yeteri kadar kendinize olan güvenininiz tam ve yerinde olmadığı için uygulamaya geçiremediğiniz konularda kalıcı ve sağlam adımlar atabileceğiniz haberler alabilir, konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer daha önceden düşündüğünüz, ilgilendiğiniz mevzularsa tam zamanıdır. Yok, yeni bir durumsa, Merkür’ün 14 Mayıs’ta retrodan çıkacağı günü bekleyebilirsiniz.

25 Nisan Salı ve çarşamba günü Ay Yengeç burcunda seyrederken, önümüzde daha çok ailemizle, ya da ailevi konularla vakit geçireceğimiz iki günümüz olacak. Salı ve Çarşamba günü Ay Yengeç burcunda ilerlerken Mars’la kavuşum yaptığında Chiron’la de kare açıya girecek. Doğal olarak en temel duygusal ihtiyaç olan sıcak ve sevgi dolu bir aile ortamı içerisinde korunup kollanamadığımız, aidiyet duygusu geliştiremediğimiz, yeteri kadar duygusal anlamda beslenemediğimiz, benliğimizi yaralayan, kendimizi biri türlü var edemediğimiz hayat alanlarında artık harekete geçmek isteyebiliriz.

29 Nisan cumartesi günü Uranüs Mars sekstil açısıyla güvenli bulduğunuz mali konularda aniden gelen değişik ya da yenilikçi fikirlerle harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (24-30 Nisan Haftası)

2.evinizdeki Merkür retrosuyla gelir gider harcama dengelerinizde ağırlaşma ve  yavaşlama olacaktır. Mali planlamalar yaparak para giriş çıkışına önem vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu hafta yakın çevrenizle ilişkilerinizde hareketlenmeler olurken, aile hayatınızla ilgili konularda daha disipline hareket edebilecek duruma gelebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (24-30 Nisan Haftası)

1.evinizdeki Merkür retrosuyla kariyerinize yönelik yapmak istediğiniz büyük çaplı değişiklikleri yapmak konusunda ağırlaşabilir, kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için yeniliğe kararlı ve istikrarlı bir şekilde devam edebilmek için Satürn sizi destekliyor olacak.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (24-30 Nisan Haftası)

12.evinizdeki Merkür retrosuyla birlikte Güneş’in de 12.evde olmasıyla kendinizi özellikle maddi konularda fazlasıyla baskı altında kalmış hissediyor olabilirsiniz. Bilinçaltı dünyanızda kendi yarattığınız olumsuz ya da karamsar düşünceler sebebiyle gerçekleştirmeyi planladığınız konularda aksilikler, zorlanmalar, e tabi birazda yavaşlamalar olacaktır retro Merkür’le birlikte. Venüs’ün birinci evdeki konumu kendinize olan güveninizi yerine getirmekle birlikte alacağınız kararları iyice düşünüp almanızda fazda olacaktır.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (24-30 Nisan Haftası)

11.evinizdeki Merkür retrosuyla kariyer gelirlerinize yönelik konuları, gelecek umutlarınızı ve hayallerinizi tekrar gözden geçirmek, yeniden değerlendirmeye almak isteyebilirsiniz. Yenilikçi fikirleri disipline bir şekilde hayata geçirmek için yükseleninizdeki Mars sizi destekleyecektir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (24-30 Nisan Haftası)

10.evinizdeki Merkür retrosuyla kariyerinize yönelik alanlarda kaçırdığınız fırsatlarla tekrar karşılaşabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilir, kariyer gelirlerinizde hareketlenmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (24-30 Nisan Haftası)

9.evinizdeki Merkür retrosuyla kariyerinizle ilgili kararsız kaldığınız konuları tekrar ele almak, ufkunuzu değiştirecek ama diğer bir taraftan da kaosa neden olan sabitleşen kronikleşen bakış açınızı yenilikçi fikirlerle değerlendirmeye almak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (24-30 Nisan Haftası)

8.evinizdeki Merkür retrosuyla ortak gelirleriniz, alacaklı olduğunuz fakat tahsil edemediğiniz bir hak, hukuksal bir konu, ya da uğramış olduğunuz bir manevi haksızlık da olabilir, tekrar önünüze gelebilir. Yeni insanlarla tanışabilir, ufkunuzu geliştirebilir, yeni seyahatlerle hayatınızda hareketlenmeler olabileceği gibi bu dönemde yeni ilişkilerde hayatınıza girebilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (24-30 Nisan Haftası)

7.evinizdeki Merkür retrosuyla eş, ortak ve ortaklı işler yaptığınız kişiler, ikili ilişkilerinizle ilgili öngöremediğiniz, ya da bilginiz olmayan konular, ya da ortak mali ve manevi konuları yeniden değerlendirmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ama sanki bu daha çok ilahi yollardan, ya da sizin için kutsal, ulvi olan bir kanaldan olacak gibi.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (24-30 Nisan Haftası)

6.evinizdeki Merkür retrosuyla kaosa neden olan günlük rutinleriniz, beden sağlığınız ve çalışma koşullarınızla ilgili konuları yeniden gündeminize alarak yenilikçi fikir ve düşüncelerinizi hayata geçirecek değişiklikler yapabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (24-30 Nisan Haftası)

5.evinizdeki Merkür retrosuyla aşk hayatınız, çocuklarınız, yatırımlar ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz hayatın keyif veren alanlarıyla ilgili konuları yeniden gündeminize alarak yeni fikir ve düşüncelerle ilişkilerinizi disipline edebileceğiniz bir şekilde harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (24-30 Nisan Haftası)

4.evinizdeki Merkür retrosuyla kaosa neden olan aile, yuva, ev hayatınız, atalarınız, köklerinizle ilgili konuları yeniden gündeminize alacak belki ev tadilatıyla bir değişiklik, belki menkul atışıyla bir değişiklik, belki de yer değişimiyle ilgili bir değişiklik için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (24-30 Nisan Haftası)

3.evinizdeki Merkür retrosuyla yakın çevre ilişkilerinizle, kardeş, kuzen komşularınızla, eğitim öğrenim hayatınızla ilgili konularda eskiye dayalı yeni gündemler sizi meşgul edebilir. Ailenizden olan kişilerle, ya da aile gibi gördüğünüz kişilerle eski konulara dair konuşmalar görüşmeler yapabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları