Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

24-30 Ocak haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Terazi burcu enerjileriyle başlıyoruz. Uyumlu, dengeli, eşitlikçi ve adaletli olmak, ilişkilere ve diğer kişilere odaklı enerjiler içerisinde olacağımız bir günün enerjisindeyiz. Son dördüne ulaşan Ay fazının vermiş olduğu içsel motivasyon enerjimizde oldukça hırslı ve başarma odaklı bir enerjiyi çalıştırıyor olacağımızı göstermektedir.

Yine bugün akşam saatlerine doğru kendi gücünü ortaya koyabildiği, güçlü olduğu Oğlak burcuna giriş yapan Mars (24 Ocak- 6 Mart arasında oğlak burcunda) iş, kariyer, meslek hayatımızda, geleceğe yönelik, sağlam ve kalıcı adımlar atmak için sorumluluk üstlenmek isteyeceğimizi, bunun için de gerekli olan savaş ve mücadele gücümüzü ortaya koyacağımızı yapabilite gücümüzü tekrar kazanmış olacağımızı gözlemleyebileceğiz. İş ve meslek hayatımızda başarılı olmak, kendimizi toplumda itibarlı ve saygıdeğer bir şekilde sunmak, statümüzü görünür kılmak için gayret ve çaba göstermekle uğraş vereceğimizi göstermektedir. Gereken tüm sorumluluklarımızı ve görevlerimizi yerine getirmek için olması gerektiği gibi işleri yoluna koymak ve ilerlemek isteyeceğiz. Devleti, otorite figürlerini, asker, polis, amir, müdür, şef gibi kural koyucu yetkili olan kişilerle gerçekleştireceğimiz temasları, kuralların, düzenin yerine getirilmeyi gereken görev ve sorumluluklarımızı hayata geçirilmek için çaba ve gayret göstereceğiz.

Kararlı ve kendinden emin bir şekilde, önünü arkasını düşünerek, sağlam, kalıcı ve emin adımlarla yol almaya, duygudan çok, akıl ve mantıkla hareket etme enerjisinde ve disiplininde olacağız.

25 Ocak Salı günü Ay ve Jüpiter arasında gerçekleşecek olan üçgen açı bağlantısıyla ve şans noktasından da almış olduğu destekle hayatımızda üstlenmemiz gereken sorumluluklarımızı yerine getirmek konularında içsel sezgilerimizin çok güçlü olacağını, kadınlardan yana şanslı olabileceğimizi, sezgilerimize güvenerek hareket etmemizin çok daha doğru olacağını söyleyebiliriz.

26 Ocak Çarşamba günü Ay ve Neptün arasında gerçekleşecek olan üçgen açı bağlantısıyla ve yine şans noktasından da aldığı destekle, idealize ettiğimiz, hayalini kurduğumuz, gerçekleşmesi için mücadele ettiğimiz konularda, ya da hayallerimizi gerçekleştirmek için sezgilerimizden destek alarak kararlar alacağımızı ve karşımıza çıkan şans ve fırsatları değerlendirirken sezgilerimizle hareket etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Aynı gün Merkür Kova burcundaki retro hareketini tamamlayıp, Oğlak burcu Retro hareketine giriş yapacağı için, iş, kariyer ve meslek hayatımızı ilgilendiren konularda eski konular tekrar gündeme taşınabilir. Eksik kalan, tamamlanmamış eksiklikleri tamamlamak gerektiğini ve bunun için gereken sorumlulukları almamız gerektiğini bize işaret ediyor olabilir.

29 Ocak Cumartesi günü Merkür Plüton kavuşumuyla, iş, kariyer ve meslek hayatımızda uzun zamandır üstünde durduğumuz, uzun uzun düşündüğümüz, eskiye yönelik olan, ama artık bir yandan da karar verme aşamasında olduğumuz konularda önemli kararlar almak ve bu kararları alırken de keskin bir şekilde "ya hep ya hiç" mottosuyla harekete geçmek isteyebiliriz. Ay fazı balsamik fazda ilerlediği için, muhtemelen artık kapanması gereken, ya da bitirilmesi gereken bir iş, ya da bir mevzuyu sonlandırma, tamamına erdirme aşamasında olduğumuzu gösterebilir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra, şimdi gelelim yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine...

Koç ve Yükselen Koç Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 10.evinizden geçerken iş, kariyer, meslek ve toplum önü görünürlüğünüzü etkileyen hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Hayatınızdaki otorite figürleriyle cesurca mücadeleye girişebilir, ya da iş ve meslek hayatınızda toplum önünde güçlü bir şekilde gösterebileceğiniz girişimlerde bulunmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 9.evinizden geçerken din, inanç, felsefi konularda, ruhsal ve maneviyat alanlarında, yüksek eğitim ve akademik kariyerinizi ilgilendiren alanlarda, yurt dışı bağlantılı seyahat ya da ticari faaliyetleri içeren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Eğitim öğrenim, akademik kariyerinizle, yurt dışı bağlantısı olan alanlarda, hukuksal bir alanda sağlam ve kalıcı adımlar atmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 8.evinizden geçerken ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, cinsellik, ölüm ve ölüm ötesi alem, okült bilgileri içeren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Ortak değerlerde, başkaları ile yapılan işlerde, okült bilgilerle ilgili alanlarda sorumluluk üstlenmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 7.evinizden geçerken eş, ortak, ortaklı yapılan işleri etkileyen hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Eşiniz, ikili ilişkiler, ortağınız ya da ortaklı yapılan işlerde kalıcı ve sağlam adımlar atmak için sorumluluk almak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 6.evinizden geçerken günlük rutin hayatınız, genel sağlığınız, birlikte çalıştığınız kişiler, çalışma koşullarınız, evcil hayvanlarınızı ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmak isteyebilir, çalışma koşullarınızı ilgilendiren konularda kalıcı adımlar atabilir, evcil bir hayvanın sorumluluğunu üstlenmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 5.evinizden geçerken aşk, çocuklar, yatırımlar, hobileriniz ve yaratıcılığınızı ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Var olan ilişkinize ciddiyet katabilir, çocuklarınızla ilgili konularda görevlerinizi yerine getirebilir, kalıcı ve sağlam yatırımlar yapmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 4.evinizden geçerken ev, aile, yuva, vatan, ev hayatınızı etkileyen hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Yaşadığınız yer, ev hayatınızla ilgili almanız gereken sorumlulukları yerine getirmek adına yeni adımlar atabilir, aileye ait ev, arsa, arazi ile ilgili bir konuda sorumluluk üstlenebilir, ya da kimileri için de askere gitmek için adım atmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 3.evinizden geçerken eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yazılı sözlü alanlarda kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, anlaşma ve sözleşmeler, yakın yerlere yapılan yolculukları ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Yakın çevrenizde bulunan kişilerle kısa yolculuklar yapabilir, evi, aileyi ilgilendiren ya da otorite figürleri ile kalıcı ve sağlam anlaşma ve sözleşmeler yapmak isteyebilir, ya da kendinizi yazılı sözlü alanlarda ifade edebileceğiniz sorumluluklar üstlenmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 2.evinizden geçerken maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenek ve becerileriniz, bedeninizi ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Yetenek ve becerilerinizi yazılı sözlü alanlarda ifade etmek için sorumluluk üstlenebilir, zihin ve beden sağlığınızı ciddiye almanız gerektiğini anlayabilir, belki bunun için bir girişimde bulunmak isteyebilirsiniz.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 1.evinizden geçerken kişiliğiniz ve karakteriniz, dış görünüşünüz, etrafınızda bulunan insanları ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Kişiliğinizi ve karakterinizi sağlam ve kalıcı bir şekilde ortaya koymak, yetenek ve becerilerinizi ortaya çıkarmak konularına artık ciddiyetle bakmayı ve gereken sorumlulukları üstlenmeniz gerektiğinin farkına varabilir, dış görünüşünüzü bedeninizi ilgilendiren bir konuda sorumluluk altına girebilir, ya da etrafınızda bulunan kişilerden uzaklaşmaya, sadeleşmeye yönelmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 12.evinizden geçerken insanlardan izole olmak, bilinçaltı, mistik psişik gibi spirütüel alanlarda, kontrol dışı gelişen olaylarla, hastane ya da hapishane gibi kapalı yerlerde bulunmayı ilgilendiren konularda etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. Kendi içinize çekilebilir, kişiliğinizi ve karakterinizi geliştirmek için sipirütüel ve bilinçaltı konularıyla ilgilenmek isteyebilir, hastane ya da hapishane gibi kapalı yerlerde bulunma zorunluluğunuz olabileceğini öngörebiliriz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (24-30 Ocak Haftası)

Oğlak burcuna geçiş yapan Mars 11.evinizden geçerken sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, vakıf dernek gibi toplulukları ilgilendiren hayat alanlarında etkisini güçlü bir şekilde size hissettirecektir. İçinde bulunduğunuz sosyal çevrelerde, vakıf dernek gibi aynı amaç için bir arada bulunan topluluklar içinde sorumluluklar üstlenmek, yardım, destek, ortak projeler yürütmek gibi konularda görevler almak için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları