Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

24-30 Temmuz Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Terazi burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Doğal olarak odağımızda ilişkiler olacak. Venüs’ün retro hareketinin de başlamasıyla birlikte başkaları için ne kadar değerli olup olmadığımızı yaz boyu sorgulayacağız. “Beni ne kadar önemsiyor, benim için değerli olan ne yapıyor? Ne alıyor? Bana kendimi ne kadar değerli hissettiriyor? Bu ilişkinin ben neresindeyim? Beni ilişki boyunca odak noktası olarak gördü mü? Görmedi mi? Yoksa sadece öylesine biri gibi miydim? Sevgisini, ilgisini bana ne kadar gösterdi ?” sorularıyla kendimizi meşgul olurken bulacağız.

Dün sabah saatlerinde Aslan burcuna geçen Güneş23 Ağustos’a kadar Aslan burcu seyahatini devam ettirirken, Aslan’da retro hareketle geri giden Venüs, konuyu daha çok ego üzerinden, kişiliğimiz, benliğimiz üzerinden değer ölçütü değerlendirmesi yapacağımıza işaret ederken, egonun tuzağına çok rahat düşebileceğimizi göstermektedir.

Haftanın ilk gününde Merkür Uranüs karesinde aktifleşmesiyle birlikte sözleşme, anlaşma, ya da her türlü ilişki bağlarından özgürleşme isteğinin artması, egosal çatışmalara, sözlü tartışmalarla ani beklenmedik tepkiler vermek, iletişimde egosal çatışmaların yükselmesi, yönetmeye çalışmak, yönetemediğini anladığında hırsa kapılmak, sonra bir bakmışsın “Kafa nereye biz oraya” şarkısını söylerken kendimizi bulabiliriz. Bu hafta Yengeç yeniayı sonrası, Ay düğümlerini kareleyen retro Plüton’u, bu hafta güçlü bir şekilde etkileyeceğini, ilişkilerde ani ve beklenmedik şekilde kararlar aldırabileceğini unutmayalım. Aslında bunlar eski ve birikmiş konular üzerine aktifleşen retro Venüs, Güneş’in Aslan burcu geçişi ve Uranüs Mars karesiyle köklü ve dönüştürücü bir şekilde kendini açığa çıkaracaktır.

25 Temmuz Salı günü Ay Akrep burcuna geçiş yaptığı gibi Güneş’i karelemeye başlayacak, yaşadığımız krizlerin sebebini derinlemesine anlamaya çalışmak isteyeceğiz. Mars’ın Başak burcunda olması sebebiyle doğal olarak en çok bana kim ve ne kadar emek verdi? Bunca zamandır yapmış olduğum emeklerin karşılığı bu muydu? Onca vermiş olduğum emeklerin karşılığı bu olamaz. Egoların sesinin yükselmesiyle, rest çekmek, güç savaşlarına girmek için küçücük bir alev yetecek gibi görünüyor. Çünkü Ay düğümlerini kareleyen Plüton etkisi üzerine gelen Venüs retrosu, Güneş’in Aslan burcuna geçişi, bugün Ay’ın akrep geçişi, her gün enerjinin üzerine bir tuğla daha ekleniyormuş ve patlamaya ramak kalmış gibi düşünün, bu haftanın genel enerjisi bu şekilde.

27 Temmuz Perşembe günü Merkür ile retro Venüs kavuşumu hak edilen yönetici koltuğuna oturabilirsiniz, ya da hak etmeden oturduğunuz koltuktan kalmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle görsel sanat alanlarıyla ilgili konularda beklediğiniz haberleri alabilir, ya da üzerinde daha fazla çalışmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Sanatçılarla ve yöneticilerle ilgili haberler ziyadesiyle gündemde olabilir.

29 Temmuz Cumartesi günü Merkür Başak burcuna geçerek 5 Ekim’e kadar Başak burcu seyahatini devam ettirecek. Merkür Başak burcunda hem kendi yöneticiliğinde asaletli bir konumdadır, hem de 15 derecesinde yücelim derecesindedir. Zihin en faydalı ve verim elde etmek istediği yerleşimdedir. Akıl ve mantık ön planda olur. Merkür Başak en az maliyetle en yüksek faydayı elde etme yollarını en mükemmel şekilde işleyerek bir sistem geliştirmeyi, bir düzen oluşturmayı ister.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle gereksiz lüks içeren riskli yatırımlara dikkat etmelisiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, eski aşkınızdan haber alabilir, daha önceden aklınızda olan ve sizi mutlu eden bir hobinizle ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle evde fazla lükse düşebilir, ev aletlerine, gösterişli ihtişamlı ortam yaratmak isçin ev içi gereksiz lüks harcamalara dikkat etmelisiniz. Aile üyeleriyle fikirsel ve egosal çatışmalara girebilirsiniz. Ailenizden haberler alabilirsiniz. Emlak, ya da toprakla ilgili işlerde iletişime geçebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle haberiniz olmayan konular gündeminize gelebilir. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, yakın çevrenizden güzel haberler alabilirsiniz. Ufak çaplı seyahatler gündeminize gelebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle kariyer gelirlerinizle ilgili ani gelişmelere dikkat etmelisiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, yeteneklerinizden para kazanarak özdeğeriniz yükseltebileceğiniz görüşmeler yapabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle kariyerinizle ve toplumun sizi nasıl gördüğüyle ilgili konulara artık tahammül seviyeniz artık çok düşük bir seviyeye ulaşmış olabilir. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, kendinizi, kendi fikirlerinizi, kendi değerinizi etrafınıza artık ifade ederken çok daha özgüvenle ifade edebileceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle aşk ve mali hayatınızla ilgili konularda uzun zamandır içinizde biriktirdiğiniz fikirlerinizi döküp rahatlamak isteyebilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, gizli kalan bir mali konunun ya da aşkla ilgili bir konunun gündeme gelmesi söze konusu olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle geleceğinize yönelik ve mali konuları içeren belki bir miras, ya da bir kredi borç meselesinin çözülmesini ve bu konudan özgürleşmek isteğinizin arttığını düşünebilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, eski dost ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, ya da arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkinizi masaya yatırım kendi değerinizi ölçmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizde ani gerilimler kopmalar yaşayabilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik eski meselelerin tekrar üzerinde düşünmeniz gerekebilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle birlikte çalıştığınız kişilerle olan etkileşimlerinizde ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, eğitim seyahat konuları gündeminize gelebilir. Uzaklarda olan tanıdıklarınızdan haberler alabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle aşk hayatınızda, çocuklarınızla, ya da hobilerinizle ilgili konularda yaşadığınız mali krizler söz konusu olabilir. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, bazı krizli konular tekrar ön plan çıkabilir. Mali bir konuda olabilir. Maneviyatla ilgili bir konu da olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle eşiniz, ortağınız ya da ikili ilişkilerinizle ilgili beklenmedik ani kararlar alabilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, eşiniz, ortağınız ya da ikili ilişkilerinizle eskiye dayalı sorunlar hakkında konuşma görüşme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (24-30 Temmuz Haftası)

Bu hafta Uranüs Merkür karesinin tetiklenmesiyle yakın çevre ilişkilerinizde ve birlikte çalıştığınız kişilerle ani konuşmalar ve ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Retro Venüs ile Merkür kavuşumu, genel sağlığınız, iş hayatınızla ilgili eski konular tekrar gündem olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları